Reklama

Niedziela Małopolska

Ludźmierz

To był piękny czas

    Do sanktuarium Gaździny Podhala zawitała we wtorek 11 stycznia Ikona Świętej Rodziny peregrynująca po Archidiecezji Krakowskiej.

2022-01-13 11:10

s. Danuta Lipińska

Ikona Świętej Rodziny nawiedziła sanktuarium Gaździny Podhala

Ikona Świętej Rodziny nawiedziła sanktuarium Gaździny Podhala

    Przywitali Ją górale i góralki z zapalonymi lampami. Dzieci ofiarowały piękne kwiaty. Modlitwą różańcową otoczyliśmy wszystkie rodziny naszej parafii. Eucharystię wieczorną koncelebrowaną sprawował bp Janusz Mastalski z kustoszem sanktuarium, proboszczami z Rogoźnika i Klikuszowej, z kustoszem Ikony i ludźmierskim penitencjarzem.

Reklama

W homilii hierarcha zwrócił uwagę na 4 aspekty spotkania ze Świętą Rodziną:

po 1) zaproszenie do modlitwy nie tylko niedzielnej,

po 2) trwanie w pokoju serc; by zaangażować się z pasją, pięknie do siebie mówić

Reklama

po 3) dokonywanie pięknych wyborów; by dopełniać czynami słuchanie Słowa Bożego

po 4) Zaufanie Temu, który prowadzi; by nie tylko wierzyć w Niego, ale wierzyć Jemu.

- Tak wiele mamy powodów do podziękowań. Za nasze powołania, za tyle łask - mówił Hierarcha i dodał: - życzę wam, abyście wyszli z tego spotkania mocniejsi.

Czuwanie trwało do 21.

W środę z samego rana , o 6.30 rozpoczęła się Msza św. wotywna o św. Józefie - Opiekunie Świętej Rodziny, potem do południa modliły się rodziny z poszczególnych ulic Ludźmierza, Krauszowa, Pyzówki. Parafianie zawierzali swoich najbliższych Świętej Rodzinie.

W samo południe 8 kapłanów, w tym proboszczowie: miejscowy, z Pyzówki oraz z Rogoźnika odprawili Eucharystię. Homilię wygłosił kustosz Ikony ks. Zbigniew Kryjomski. Czym jest Miłość? - pytał rozmodlone rodziny z małymi dziećmi. I nauczał: - Najpiękniejszym znakiem Miłości jest Trójca Święta, najlepszym wzorem - Rodzina Święta. W jednej i drugiej wspólnocie jeden żyje dla drugiego. Bo wspólnota miłości to relacje wzajemne.

Święta Rodzina- mówił dalej - uczy nas, by wyzbyć się egoizmu, przebaczania, podejmowania wspólnych decyzji, chodzenia razem, w jednym kierunku. I zaznaczył: - Mamy zdobyć szczyt - Niebo - razem, bo w pojedynkę nie będzie radości. Mówmy często Jezusowi o naszych najbliższych, bo Bóg uzdrawia przez bliskość. Sztuką życia w rodzinie jest nieustanne oddawanie życia jeden za drugiego. - kończył kaznodzieja.

O 15.00 odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia, przed Ikoną zawierzyliśmy nasze rodziny, te piękne, pełne i wielodzietna, ale także te, które borykają się z rozmaitymi trudnościami. Po czym i górale wynieśli Ikonę do auta-kaplicy. Towarzyszyły im zapalone lampy. Do parafii św. Katarzyny w Nowym Targu Ikonę odwiózł ks. Zbigniew..

To był piękny czas, rozmodlona parafia; modlące się wspólnie rodziny, rodzice i dzieci, dziadkowie i wnuki. Dziękujemy i prosimy Cię Święta Rodzino - pomóż naszym rodzinom wzrastać w świętości na Twój wzór.

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francja chce lepiej chronić kościoły przed atakami

2022-01-16 14:50

[ TEMATY ]

Kościół

Francja

profanacja

Archiwum

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin zamierza przeznaczyć cztery miliony euro na lepszą ochronę kościołów przed atakami kryminalnymi. Minister zapowiedział to podczas odwiedzin kościoła w Romainville, poinformował 15 stycznia dziennik „La Croix”. W podparyskim departamencie Seine-Saint-Denis od początku roku kilkukrotnie dochodziło do aktów wandalizmu w kościołach.

Zdaniem Darmanin’a pieniądze mają pomóc w lepszym wyposażeniu kościołów m.in. w systemy wideo, co umożliwi identyfikację przestępców i zapobiegnie dalszym aktom wandalizmu. Minister tłumaczył, że ta pomoc, która ma objąć przede wszystkim kościoły katolickie, nie jest elementem „ustawy o rozdziale Kościoła od państwa”.

CZYTAJ DALEJ

Jest to twoje i moje wesele

W dzisiejszej Ewangelii zastanawia mnie jedno: Czyje jest to wesele, na które zaproszono Jezusa, Jego Matkę i Jego uczniów? Dlaczego Ewangelista nie podaje tego faktu? Może dlatego, że ta Ewangelia jest o nas, jest to twoje i moje wesele. To nasze pragnienie szczęśliwego życia, jak na weselu. Okazuje się jednak, że nie jesteśmy szczęśliwi – brakuje wina, a wino rozwesela serce człowieka – mówi Biblia. Jest tylko zwyczajność, codzienność jak woda. Nie możemy być szczęśliwi, ponieważ śmierć panuje nad nami, doświadczamy ograniczeń, starości, cierpienia; chcemy dobrze, a wychodzi źle.

CZYTAJ DALEJ

Dzień Judaizmu

2022-01-16 19:11

KUL

Hasłem pierwszego Dnia Judaizmu były słowa "Kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm", a wyznawcy judaizmu to nasi starsi bracia w wierze - przypomina ks. dr Tomasz Adamczyk, pracownik naukowy KUL i dyrektor Archidiecezjalnego Centrum Dialogu Katolicko-Żydowskiego w Lublinie. - Jeśli chrześcijanie chcą pogłębiać swoją religijność, to odkryją bogactwo tradycji judaistycznej - dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję