Reklama

Aspekty

Zielona Góra. Kapłański Dzień Modlitw o Pokój

Księża diecezjalni i zakonni naszej diecezji 26 lutego zgromadzili się w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego na wspólnej modlitwie w intencji pokoju. Spotkaniu przewodniczył pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński oraz trzej diecezjalni ojcowie duchowni.

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Kapłański Dzień Modlitw o Pokój

Karolina Krasowska

- Mamy być strażnikami i przekazicielami Twojego pokoju, tak bardzo dziś potrzebnego w zamęcie tego świata - modlił się ks. Grzegorz Słapek

- Mamy być strażnikami i przekazicielami Twojego pokoju, tak bardzo dziś potrzebnego w zamęcie tego świata - modlił się ks. Grzegorz Słapek

Spotkanie w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego rozpoczęło się od wspólnej kapłańskiej modlitwy brewiarzowej, którą poprowadził o. Witold Kuźma, ekonom klasztoru i parafii ojców franciszkanów w Zielonej Górze. Następnie konferencję zatytułowaną „Kapłan – strażnik pokoju” wygłosił ks. dr Grzegorz Cyran, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie.

Centrum spotkania stanowiła adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której kapłani mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Modlitwę przez Najświętszym Sakramentem poprowadził ks. Grzegorz Słapek, proboszcz parafii pw. św. Elżbiety Portugalskiej w Pławiu. 

Kapłański Dzień Modlitw o Pokój podsumował pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

2022-02-26 13:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tragiczny wypadek pod Zieloną Górą

Na drodze krajowej nr 32, na rogatkach Zielonej Góry doszło w poniedziałek do zderzenia autobusu z busem transportu medycznego. W wypadku zginął kierowca busa. Wiele innych osób jest poszkodowanych - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Autobusem podróżowały 52 osoby. Kierowca busa zginął, natomiast kierowca autobusu ze złamaniami nóg został zabrany do szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Skąd się biorą powołani?

Gdy mówimy o powołaniach, nie możemy zapominać o rodzinach – to w nich wszystko się zaczyna.

Osoby wstępujące do zakonu czy seminarium to ludzie z krwi i kości, z bagażem doświadczeń, który wynieśli z domu. Jakie wobec tego są rodziny, które wydały owoc powołania? Czy istnieje recepta na to, jak wychować księdza lub zakonnicę? Głos oddajemy tym, którzy stoją w cieniu powołań – rodzicom i rodzeństwu.

CZYTAJ DALEJ

Polska pokazała, że można być żywą Ewangelią dla Ukrainy.

2023-01-30 21:43

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Leon Dubrawski

Biskup Leon Dubrawski

Od prawie roku Ukraina dzielnie broni się przed inwazją rosyjską. Od samego początku Polacy dzielnie wspierają naród ukraiński. O pomocy Ukrainie, wdzięczności Polakom i trudzie wojny opowiada biskup Leon Dubawski, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej oraz wiceprzewodniczący Episkopatu Ukrainy.

Od początku wojny Polacy otworzyli swoje serca i domy, aby pomagać mieszkańcom Ukrainy w ciężkim dla nich czasie wojny. Czy prawie rok od rozpoczęcia wojny ta pomoc nadal jest udzielana?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję