Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wielkopostna modlitwa za kapłanów. Możesz dołączyć

Oaza Dorosłych ze Skoczowa zachęca do modlitwy za kapłanów.

[ TEMATY ]

Wielki Post

św. Jan Sarkander

modlitwa za kapłanów

Oaza Dorosłych Skoczów

Św. Jan Sarkander patronuje wielkopostnej modlitwie za kapłanów.

Św. Jan Sarkander patronuje wielkopostnej modlitwie za kapłanów.

W zeszłym roku Oaza Dorosłych działająca w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła przygotowała wielkopostną inicjatywę. Polegała ona na modlitwie – codziennej bądź w wybrany dzień tygodnia, aż do świąt Zmartwychwstania Pańskiego – za konkretnego księdza posługującego w tej parafii. Chcieli, aby ta modlitwa była duchowym wsparciem dla kapłanów na drodze powołania w służbie bliźnim, a dla modlących się – uczynkiem miłosierdzia względem duszy.

W tym roku postanowili rozszerzyć inicjatywę na całą diecezję, w związku z tym przygotowali specjalną stronę internetową www.kaplani.ox.pl , która pomoże w szerzeniu dzieła.

W tegorocznym Wielkim Poście zapraszamy wszystkich wiernych naszej diecezji do podjęcia duchowego wyzwania – a ściślej postanowienia wielkopostnego, które przybierze formę modlitwy za jednego z kapłanów posługujących w kościele bielsko-żywieckim lub znanego nam księdza z innej diecezji. W tej modlitwie prosimy Boga o potrzebne dla nich łaski za wstawiennictwem św. Jana Sarkandra, gdyż „moc modlitwy wnosi światło w sytuacje mroku”. Odmawiamy też Litanię do św. Jana Sarkandra wraz z modlitwą w intencji konkretnego kapłana – precyzują pomysłodawcy.

Reklama

Można to czynić codziennie albo w wybrany dzień tygodnia. Można dodatkowo ofiarować Mszę św., adorację, czy post w intencji kapłana. Wszelkie informacje i materiały są dostępne na wspomnianej stronie.

Na niej znajduje się też specjalny formularz do zgłoszenia udziału on-line. Można również dołączyć, pisząc na adres: skoczow.modlitwa@gmail.com .

2022-03-04 12:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czterdziestodniowe rekolekcje

Niedziela warszawska 10/2016, str. 4

[ TEMATY ]

Wielki Post

Artur Stelmasiak

Każdego dnia Wielkiego Postu w kościele stacyjnym pielgrzymi mogą uzyskać odpust zupełny

Każdego dnia Wielkiego Postu
w kościele stacyjnym pielgrzymi
mogą uzyskać odpust zupełny

Na szlaku kościołów stacyjnych przybywa wielkopostnych pątników. Jaki jest cel tej codziennej pielgrzymki?

W tym roku drugi raz Kościół warszawski wychodzi z duszpasterską ofertą kościołów stacyjnych, czyli codzienną modlitwą w innym kościele stolicy. – Dla mnie to takie długie, czterdziestodniowe rekolekcje, podczas których przygotowuję się do święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz poznaję duchowe dziedzictwo Warszawy – mówi p. Anna z parafii Matki Bożej Loretańskiej na Pradze. W zeszłym roku udało się jej pokonać prawie cały wielkopostny szlak, zabrakło 2-3 kościołów. – Może w tym roku uda się nadrobić zaległości.

CZYTAJ DALEJ

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde przestępstwo winno być ukarane

2022-12-02 09:31

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

pedofilia

Zdzisław Sowiński

„Zaniechanie wymiaru kary przez trybunał kościelny ani nie przekreśla przestępstwa, ani nie zmazuje winy” - pisał we wrześniu 1971 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła do ks. Józefa Loranca skazanego za seksualne wykorzystanie kilku dziewczynek, który opuścił już mury więzienia. List dziennikarze „Rzeczpospolitej” - Tomasz Krzyżak i Piotr Litka – znaleźli w archiwach IPN. Wraz z innymi materiałami do jakich dotarli rzuca on – jak twierdzą w dzisiejszym wydaniu gazety - światło na sposób postępowania przyszłego papieża z przestępcami seksualnymi w czasie, gdy pracował w Krakowie. „W opinii specjalistów od kościelnego prawa karnego – czytamy - działanie to znacząco odbiegało od powszechnych wtedy praktyk pobłażliwości dla sprawców”.

We wcześniejszym tekście - „Kościelne peregrynacje seksualnego drapieżcy” [„Plus Minus” z 26-27 listopada], dziennikarze opisali historię ks. Eugeniusza Surgenta oraz decyzje kilku biskupów, którzy „wiedzieli lub mogli wiedzieć o jego przestępczych działaniach”. „I choć jakieś ograniczenia na niego nakładano, to jednak duchowny wędrował między diecezjami i wciąż krzywdził dzieci […]. Decyzje w sprawie ks. Surgenta podejmował też kard. Karol Wojtyła. Można się zastanawiać, czy były one wystarczające, ale wydaje się, że dość przekonująco udowodniliśmy, że działał w zakresie swoich kompetencji i ostateczne słowo w sprawie ewentualnej kary dla duchownego pozostawił jego ordynariuszowi, którym był biskup lubaczowski. Na to, że Surgent po wyjściu z więzienia pracował jeszcze w dwóch innych diecezjach, ówczesny metropolita krakowski nie miał żadnego wpływu" - przypominali Krzyżak z Litką.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: nie wolno nam przyzwyczajać się do wojny na Ukrainie

2022-12-05 09:30

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

„W czasie gdy nadal modlimy się natarczywie o pokój na Ukrainie, naprawdę niestrudzenie, nie wolno nam przyzwyczajać się do tej wojny jak do każdej innej. Nie możemy pozwolić, aby nasze serca i umysły znieczuliły się przed powtórzeniem tych najcięższych okropności przeciwko Bogu i człowiekowi” - stwierdza Ojciec Święty we opublikowanym przez włoski dziennik Corriere della Sera wstępie do książki «Un’enciclica sulla pace in Ucraina» (Encyklika o pokoju na Ukrainie), która zbiera przemówienia papieża na temat konfliktu w Europie.

„Nigdy nie twierdziłem, że Pan rozpoczął cud, nie kończąc go dobrze". Odkąd wiele lat temu przeczytałem i przeczytałem ponownie „I promessi sposi” (Narzeczeni) Alessandro Manzoniego, zawsze długo medytowałem nad tym zdaniem. Jest to zdanie nadziei, w miarę jak wędrujemy ku Jubileuszowi 2025 roku, którego motto chciałem poświęcić właśnie tej cnocie teologicznej: Pielgrzymi nadziei . Benedykt XVI dał nam wspaniałą encyklikę o nadziei Spe salvi . Pisze, że "«Odkupienie», zbawienie, zgodnie z wiarą chrześcijańską, nie jest jedynie zwyczajnym wydarzeniem. Odkupienie zostało nam ofiarowane w tym sensie, że została nam dana nadzieja, nadzieja niezawodna, mocą której możemy stawić czoło naszej teraźniejszości: teraźniejszość, nawet uciążliwą, można przeżywać i akceptować, jeśli ma jakiś cel i jeśli tego celu możemy być pewni, jeśli jest to cel tak wielki, że usprawiedliwia trud drogi” (n. 1).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję