Reklama

Niedziela Świdnicka

Instalacja proboszczów w Polanicy i Kamieńcu

Wspólnoty parafialne w Polanicy – Zdroju i Kamieńcu Ząbkowickim powitały swoich nowych duszpasterzy.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Polanica‑Zdrój

Kamieniec Ząbkowicki

ks. Wojciech Dąbrowski

ks. Wojciech Zmysłowski

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Wojciech Dąbrowski zastąpił na urzędzie proboszcza, zmarłego 14 stycznia 2022 roku ks. prał. Antoniego Kopacza

Ks. kan. Wojciech Dąbrowski zastąpił na urzędzie proboszcza, zmarłego 14 stycznia 2022 roku ks. prał. Antoniego Kopacza

- Parafia jest wspólnotą wiernych, gdzie realizuje się posłannictwo Kościoła powszechnego, gdzie rodzą się i rozwijają: wiara, nadzieja i miłość oraz inne dary nadprzyrodzone wysłużone przez Jezusa Chrystusa i przekazane Kościołowi jako środek uświęcania ludu Bożego – to przesłanie bp. Marka Mendyka, który 6 marca na urząd proboszczowski wprowadził w par. Wniebowzięcia NMP w Polanicy ks. kan. Jarosława Dąbrowskiego i kilka godzin później ks. Wojciecha Zmysłowskiego w Kamieńcu także w par. pod tym samym wezwaniem.

W polanickiej świątyni oprócz licznie przybyłych parafian obecni byli również kapłani, a wśród nich, diecezjalny ekonom ks. kan. Sławomir Augustynowicz, czy wicedziekan ks. Grzegorz Todorowski, który odczytał dekret biskupa świdnickiego o ustanowieniu nowego proboszcza. W Kamieńcu dekret odczytał dziekan z Lądka – Zdroju ks. kan. Aleksander Trojan.

Nowi proboszczowie otrzymali od bp Mendyka symboliczne klucze, jako znak opieki nad wspólnotą parafialną. W trakcie obrzędu przyzywano wstawiennictwa Ducha Świętego, aby prowadził i kierował wiernych po drogach życia. Podczas obu uroczystości przedstawiciele parafii witali nowych proboszczów zapewniając o swojej modlitewnej pamięci.

2022-03-13 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup świdnicki ustanowił nowego proboszcza w Polanicy-Zdroju

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

zmiany personalne

ks. Wojciech Dąbrowski

ks. Wojciech Zmysłowski

ks. Krzysztof Pełech

ks. Mirosław Benedyk

Kapłani powołani na nowe urzędy w Kościele 18 lutego 2022 roku

Kapłani powołani na nowe urzędy w Kościele 18 lutego 2022 roku

Został nim ks. kan. Wojciech Jarosław Dąbrowski, dotychczasowy proboszcz par. Wniebowzięcia NMP w Kamieńcu Ząbkowickim.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Na progu niezwykłej tajemnicy. Koncert chórów w Zebrzydowicach

2023-01-30 19:40

[ TEMATY ]

koncert

chór Echo

Przemysław Lose

Oba chóry na wspólnym występie.

Oba chóry na wspólnym występie.

Świątynia w Zebrzydowicach wybrzmiała ponoworocznym śpiewem kolęd.

Chór Mieszano Echo z Zebrzydowic pod dyrekcją Jadwigi Sikory z towarzyszeniem Mykoli Blikhar oraz Chór Żeński Melodia z Nawsia w Czechach pod dyrekcją Aleksandry Zeman wystąpili na styczniowym koncercie w kościele Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach. Na organach zagrał Arkadiusz Popławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję