Reklama

Niedziela Małopolska

Na szkolne ławki i tablice!

Kolejna edycja „Makulatury na misje” zakończona sukcesem! Dzięki sobotniej zbiórce udało się pozyskać 13 484 zł na wyposażenie przedszkolnych i szkolnych sal w Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu.

[ TEMATY ]

#Tarnów

diecezja tarnowska

Maria Ślusarz

Współpracowały ze sobą różne placówki edukacyjne i organizacje

Współpracowały ze sobą różne placówki edukacyjne i organizacje

Już od 9. lat parafia św. Pawła Ap. w Bochni organizuje akcję „Makulatura na misje”. Tym razem, w sobotę 26 marca, przy parafii udało się zebrać 17 760 kg zużytego papieru i tektury. Z kolei do bazy EKOM BUD-u osoby indywidualne i instytucje dostarczyły 7 400 kg makulatury. Centrum Dziecka Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu prowadzone przez siostry pasjonistki otrzyma kwotę 13 484 zł.

Tego dnia współpracowali ze sobą parafianie, a w akcję włączyli się także: Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni, Miejskie Przedszkole „Górniczy Kącik nr 3 w Bochni, Publiczne Przedszkole Parafialne pw. Błogosławionej Karoliny Kózka w Mokrzyskach, Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, Liceum Ogólnokształcące w Brzesku, Miejski Dom Kultury w Bochni, parafia p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax - Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, Kopalnia Soli w Bochni, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Keijsers Interior Projects w Bochni, Artsklep.com w Bochni, Auto Oaza w Lipnicy Dolnej, Gospodarstwo Ogrodnicze Kłósek Tomasz w Bochni.

– Dzięki sobotniej zbiórce i ludziom o otwartym sercu do przedszkola i szkoły będą mogły być przyjęte następne dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień – informuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej (oddział przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni).

Reklama

Kolejną zbiórkę makulatury zaplanowano na 28 maja 2022 r. przy parafii św. Jana Nepomucena w Bochni.

Istnieje możliwość wsparcia budowy, przekazując środki na konto bankowe. Więcej informacji na stronie: www.siostrypasjonistki.pl/yaounde.

2022-04-05 11:22

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsze parafie księży neoprezbiterów w diecezji tarnowskiej

31 maja 2022 r. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie siedemnastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Wędrówka z Małym Księciem. Jasełka w szkole sióstr zmartwychwstanek

2023-02-01 13:09

[ TEMATY ]

Częstochowa

szkoła

jasełka

siostry zmartwychwstanki

Maciej Orman/Niedziela

Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie 1 lutego odwiedził Mały Książę, aby podczas jasełek wraz z uczniami klas drugich wędrować w poszukiwaniu Miłości.

Jak zaznaczyła dyrektor s. Agata Sidoruk, celem przedstawienia była refleksja nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Małgorzata Łapeta, wychowawczyni kl. II a, która przygotowała jasełka m.in. we współpracy z Anną Urbaniak, wychowawczynią kl. II b, zwróciła uwagę, że łączą one w sobie tradycję i współczesność.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do młodych Kongijczyków: przyszłość jest w waszych rękach

2023-02-02 10:25

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Do budowania przyszłości swej ojczyzny w oparciu o modlitwę, wspólnotę, uczciwość, przebaczenie i służbę zachęcił papież Franciszek kongijską młodzież i katechetów. Papież spotkał się z nimi na Stadionie Męczenników w Kinszasie.

Na początku swego przemówienia Franciszek zachęcił zgromadzonych do zwrócenia uwagi na swe ręce, które mogą budować albo niszczyć. „Z twoich rąk rodzi się jutro, z twoich rąk może wyjść pokój, którego brakuje temu krajowi” – zaznaczył. Następnie nawiązując do pięciu palców zaproponował pięć „składników przyszłości”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję