Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Adoramus te Christe – muzyczna zaduma nad cierpieniem Pana

Chóry z całej diecezji wprowadziły publiczność w zadumę nad męką Pana Jezusa. Koncerty w ramach XI Ekumenicznego Spotkania z Pieśnią Wielkopostną „Adoramus te Christe” odbyły się w kwietniu w 2 kościołach – ewangelickim św. Jana Chrzciciela w Starym Bielsku i katolickim św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach.

[ TEMATY ]

Adoramus te Christe

ekumeniczny koncert

MJscreen

Osieczanie z Osieka zaśpiewali w Mazańcowicach na ekumenicznym spotkaniu.

Osieczanie z Osieka zaśpiewali w Mazańcowicach na ekumenicznym spotkaniu.

Cieszę się, że po 2-letniej przerwie udało nam się zorganizować kolejną edycję. Śpiewamy na chwałę Panu w okresie wielkopostnym, w którym mamy ogromne bogactwo literatury muzycznej – zauważył prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Bielsku-Białej Krzysztof Przemyk. Wystąpiły chóry ewangelickie z Jaworza, Bażanowic, Cieszyna, chór „Lutnia” z Ligoty, „Zasolnica” z Porąbki, „Wrzos” z Głębowic, „Osieczanie” z Osieka, „Hejnał Mazańcowice” z Mazańcowic oraz Chór Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej i Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej, który tutaj zadebiutował po pandemicznej przerwie.

To nie tylko koncert, to przede wszystkim modlitwa, która wprowadza nas w wydarzenia Wielkiego Tygodnia – podkreślił proboszcz z Mazańcowic ks. Piotr Grochowiecki.

Wydarzenie zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Bielsku-Białej oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Honorowy patronat objął bp Roman Pindel, ewangelicki bp Adrian Korczago, starosta bielski Andrzej Płonka i wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

2022-04-22 21:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaśpiewają wielkopostne pieśni

[ TEMATY ]

koncert

Adoramus te Christe

Organizatorzy

Ekumeniczne Spotkanie z Pieśnią Wielkopostną „Adoramus te Christe” odbędzie się już 11 raz.

W tym roku występy planowane są 8 i 9 kwietnia w kościołach diecezji bielsko-żywieckiej i diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego:

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego się modlimy?

2023-02-02 08:08

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Dlaczego modlimy się? Z czego to wynika? Co wspólnego ma z tym wszystkim Izrael? S. Magdalena Radko CHR opowiada o swojej osobistej drodze do Boga. O tym jak to się stało, że trafiła do Niego. Siostra nakierowuje na nową perspektywę postrzegania modlitwy.

Pragnienie jest początkiem

CZYTAJ DALEJ

Dzień Życia konsekrowanego w Przemyślu

2023-02-02 17:20

ks. Maciej Flader

Podczas uroczystości osoby konsekrowane odnawiały swoje przyrzeczenia.

Podczas uroczystości osoby konsekrowane odnawiały swoje przyrzeczenia.

Modlimy się dziś w intencji wszystkich tych wszystkich, którzy są osobami konsekrowanymi. Tworzymy dziś piękną mozaikę sióstr zakonnych, braci zakonnych, pustelnika, a także wdów i dziewic konsekrowanych oraz członków instytutów życia konsekrowanego – mówił abp Adam Szal – metropolita przemyski, który przewodniczył Eucharystii w kościele oo. Karmelitów w Przemyślu.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił o. Krzysztof Górski przeor przemyskiego klasztory ojców Karmelitów. Zwrócił w niej uwagę, że życie osób konsekrowanych wpisuje się w Ewangelię o ofiarowaniu Jezusa w świątyni. – Jesteśmy tutaj, aby odnowić swoją wierność Panu, odnowić swoją konsekrację, odnowić swoje śluby i zobowiązania. Mówiąc językiem dzisiejszego święta, odnowić swoje ofiarowanie się – to znaczy swoje wydanie się Kościołowi. Nie ma miłości do idei czy abstrakcji jest do miłości do konkretnych osób, Kościołem są konkretne osoby. Naszą drogą jest wydanie się tym ludziom, którzy stoją na naszej drodze do Niego, albo tym ludziom, którym my staniemy na drodze, aby ich poprowadzić – mówił o. Krzysztof Górski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję