Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Znany wokalista i ceniony aktor wystąpili w Oświęcimiu

W salezjańskim kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu odbył się koncert najpiękniejszych pieśni papieskich.

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Jerzy Zelnik

koncert papieski

Mateusz Mijal

Ks. Ryszard Szymeczko

Wspólne odśpiewanie Barki.

Wspólne odśpiewanie Barki.

Poetycko-muzyczny program zaprezentował znany wokalista i kompozytor Mateusz Mijal oraz polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Jerzy Zelnik, który również czytał czytania na Eucharystii poprzedzającej koncert.

Wszyscy jesteśmy apostołami, kapłanami domowego ogniska, i wszyscy musimy promieniować radością, częstować nią ludzi, nawet jeśli sami jesteśmy chorzy na różne choroby, nie tylko fizyczne – zauważył Jerzy Zelnik.

Swoje wystąpienie rozpoczął od przytoczenia utworu Juliusza Słowackiego „Pośród niesnasków - Pan Bóg uderza….” traktujący o wyborze słowiańskiego papieża. Przypomniał, że 16 października 1978 r. na placu św. Piotra rozległo się tradycyjne Habemus Papam, mamy papieża – Polaka!

Reklama

Jan Paweł II mówił, że modlitwa to Boża inicjatywa w nas. Modlitwa, to nie tylko to, co widać i słychać, ale też to, co się dzieje w głębi naszego serca, nasza relacja z Bogiem. Minęły 44 lata od wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Jego pontyfikat trwał prawie 27 lat. Całe jego nauczanie prowadzi do pełnej prawdy, do Boga. Koncert prezentował wycinek jego życia, a konkretnie ulubione pieśni papieskie i maryjne oraz nauczanie św. Jana Pawła II – przypomniał proboszcz ks. Łukasz Krysmalski.

Koncert zwieńczyła wspólna modlitwa, odśpiewanie Barki i błogosławieństwo. Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy.

2022-10-31 20:51

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pamiętna wizyta

Niedziela łódzka 17/2014, str. 6-7

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Łódź

ARCHIWUM KURII METROPOLITALNEJ

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia bł. Jan Paweł II zostanie włączony w poczet świętych Kościoła powszechnego. W związku z tym historycznym wydarzeniem powracamy do dnia 13 czerwca 1987 r., kiedy to Ojciec Święty odwiedził Łódź. Papieska wizyta była najważniejszym wydarzeniem w dziejach miasta i Kościoła łódzkiego. Przesłanie, które pozostawił wtedy Jan Paweł II, jest nadal aktualne i także dzisiaj może być dla nas źródłem wielu cennych wskazań.

CZYTAJ DALEJ

Siostra prof. Zarzycka w „L’Osservatore Romano” o relacjach w życiu zakonnym

2023-02-02 07:36

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Family News Service

Wartość naszej posługi zależy od tego, jak bardzo ufamy Bogu i czy potrafimy być blisko ludzi tam, gdzie stawia nas Bóg, oddając siebie dzień po dniu. Nie możemy czekać na idealne warunki, lepsze czasy i przemianę trudnych sióstr i braci – pisze siostra prof. Beata Zarzycka, psycholog religii i prorektor KUL. O wartości relacji w życiu zakonnym powiedziała Siostra Prorektor KUL do watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

Relacje z ludźmi – jak pisze siostra Zarzycka – rodzą się z relacji z Bogiem, a ich budowanie powinno zacząć się od modlitwy. „Bliskość we wspólnocie ma swoje źródło w Bogu, a uprzywilejowanym miejscem Jego spotykania jest modlitwa” – podkreśla Siostra Prorektor i dodaje, że przez modlitwę Bóg kształtuje w nas otwartość na innych i postawę gotowości do służby.

CZYTAJ DALEJ

Głos z Łagiewnik w Wiedniu

2023-02-02 22:27

Małgorzata Pabis

Godzinę Miłosierdzia z Łagiewnik codziennie transmituje Radio Droga z Wiednia

Godzinę Miłosierdzia z Łagiewnik  codziennie  transmituje Radio Droga z Wiednia

    Od 1 lutego Godzinę Miłosierdzia z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach transmitować będzie codziennie polonijne Radio Droga z Wiednia.

    Jest to kolejny owoc współpracy, jaka nawiązała się w czasie przygotowań do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Ponad rok temu zgłosili się do nas przedstawiciele Wspólnoty Modlitewnej św. Jana Pawła II z Wiednia, która spotyka się w Polskim Sanktuarium Narodowym na Kahlenbergu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję