Reklama

Niedziela Wrocławska

Dulcissima 4 You

Dziś 113. urodziny Dulcissimy Hoffmann – kandydatki na ołtarze ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Choć żyła tylko 26 lat, ofiarowała siebie, by „uratować wiele dusz”. Do dziś za jej wstawiennictwem dzieje się wiele uzdrowień, poczynają się dzieci. 11 lutego – w Dzień Chorego – w katedrze wrocławskiej zostanie odsłonięta wystawa „Mam na imię Dulcissima”

Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej

S. M. Dulcissima Hoffmann

S. M. Dulcissima Hoffmann

W 2019 roku zakończył się w Raciborzu Brzeziu diecezjalny etap jej procesu beatyfikacyjnego. – Chcemy zaprezentować wystawę o niej w miejscach, które są w pewien sposób z nią związane. A tu rozpoczęło się jej życie zakonne. We Wrocławiu rozpoczęła formację zakonną, tu jest kolebka naszego zgromadzenia, tu też żył założyciel ks. Jan Schneider – wyjaśnia s. Małgorzata Cur ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która zajmuje się popularyzacją postaci s. Dulcissimy i jej izbą pamięci w Brzeziu.

Na planszach zobaczymy zdjęcia, poznamy kalendarium jej życia, nie zabraknie także obszerniejszych świadectw osób, które doświadczyły łask za przyczyną s. Dulcissimy. Na jej grób do Brzezia przyjeżdżają kapłani, małżeństwa, narzeczeni, chorzy. Rejestracje samochodów pokazują, że są to osoby z różnych stron Polski. – Ludzie dzwonią, piszą i proszą o modlitwę za wstawiennictwem Dulcissimy. My codziennie z siostrami się modlimy, dodajemy tylko kolejne osoby do naszej nowenny. Posługuję w izbie pamięci cztery lata, wysłuchuję świadectw i ze wzruszeniem potwierdzam, że Dulcissima jest „bardzo skuteczna” – uśmiecha się siostra Małgorzata. Wspomina świadectwo z Raciborza. Młoda studentka z cukrzycą wpadła w śpiączkę farmakologiczną. Stan był tak poważny, że lekarze nie dawali jej szans: – Mama miała paciorek z różańca s. Dulcissimy. Codziennie była u córki, wołała Dulicissimę o pomoc, przykładała paciorek do czoła dziewczyny, a jak wyjeżdżała to prosiła, żeby paciorek zostawał w woreczku przy kroplówce. Natalka wybudziła się po 7 tygodniach. Przyszły do mnie obie, by opowiedzieć to świadectwo. Natalka miała 1% szans na wybudzenie.

Warto bliżej poznać tę niezwykłą „Dziołchę ze Zgody” – taka szansa będzie już 11 lutego w katedrze wrocławskiej, gdzie o 10.00 zostanie otwarta wystawa poświęcona Dulcissimie. – Cieszę się, że odbędzie się to w Dzień Chorego, bo Dulcissima brała cierpienia innych na siebie, mówiła „Jezus woła mnie do ofiary”. Jej pragnieniem było też sprawiać radość chorym – jeszcze jako kandydatka do zgromadzenia chodziła pomagać w szpitalu i tam służyła im z wielką miłością i oddaniem. Sama też później wiele wycierpiała przez swoją chorobę, a swoje cierpienie ofiarowywała za innych – podkreśla s. Małgorzata.

Reklama

A już dziś razem z Dulcissimą można świętować jej urodziny i zostać jej duchowym pomocnikiem! Czeka SMS od Dulcissimy – każdy może wylosować myśl Służebnicy Bożej pisząc na adres: biuro@dulcissima.pl albo kontaktując się poprzez media społecznościowe s.M. Dulcissima Hoffmann: Facebook, Instagram, Twitter i podając numer wiadomości w skali od 1 do 113. Można także wylosować intencję modlitewną i dołączyć do Niebiańskiego SOS, a później… wypić kawę w towarzystwie Dulcissimy. – Pomysł pochodzi od niej samej. Gdy już źle się czuła, mówiła przełożonej, żeby na jej pogrzebie nie płakać, ale zrobić wszystkim dobrą kawę i „kołocz”. Warto w tym dniu świętować razem z nią i zostać jej duchowym pomocnikiem – zachęca s. Małgorzata.

Więcej szczegółów na stronie www.dulcissima.pl. 

2023-02-07 08:48

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Recytowali papieża

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie 23 marca odbył się VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II.

Uczestniczyło w nim 101 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI, VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe. Recytowali przede wszystkim „Tryptyk rzymski”, a niektórzy również fragmenty prozy.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikWielkopostny. Twoja pomoc na drogach Wielkiego Postu

[ TEMATY ]

#NiezbędnikWielkopostny

Karol Porwich/Niedziela

Życie to droga. Często pełna wyrw, nierówności, zakrętów. Iść nią nie jest łatwo. Wielki Post to także droga. Czterdziestodniowa droga wyzbywania się złych przyzwyczajeń, odrzucania grzechu i walki ze swoim charakterem. Ponadczterdziestodniowa droga ku Życiu, ku Zbawieniu. Aby prawdziwie zmartwychwstać, najpierw trzeba prawdziwie umrzeć. Uśmiercając grzech, rodzimy miłość. Zapominając o sobie, przypominamy sobie o Bogu i bliźnich.

#NiezbędnikWielkopostny to Twoja pomoc w niełatwej drodze Wielkiego Postu. To powrót do podstaw, poznanie szczegółów. To jak, zostajesz w miejscu czy idziesz z nami?

CZYTAJ DALEJ

Ambasador Ukrainy: Władimir Putin przegrał wojnę informacyjną; wolny świat zjednoczył się wokół prawdy

2023-03-24 18:18

[ TEMATY ]

spotkanie

PAP

Ambasador Ukrainy

PAP/Radek Pietruszka

Prezes zarządu PAP Wojciech Surmacz oraz ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Prezes zarządu PAP Wojciech Surmacz oraz ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Władimir Putin przegrał wojnę informacyjną; cały wolny świat zobaczył, że na kłamstwie polityki się nie zbuduje i zjednoczył się wokół prawdy, dając potężny odpór rosyjskiej propagandzie, co widzę też w społeczeństwie polskim - podkreślał w piątek ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

W piątek w ramach organizowanego przez Polską Agencję Prasową wydarzenia "Polsko-Ukraińskie Popołudnie" odbyła się rozmowa z ambasadorem Ukrainy, prowadzona przez prezesa PAP Wojciecha Surmacza. Była poświęcona m.in. kwestii informowania o agresji rosyjskiej. Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć dokumentująca wojnę w Ukrainie oraz prezentacja albumu fotograficznego PAP wydanego pod patronatem ambasady Ukrainy w Polsce: "Atakując, zobaczycie nasze twarze, nie nasze plecy", który pokazuje oblicza wojennego konfliktu. Zawiera on 153 zdjęcia, wykonane do końca 2022 roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję