Reklama

Wiara

Rozważanie na 5. niedzielę Wielkiego Postu, rok A

Kiedy jest już za późno

Co zrobić - Jak się zachować w sytuacji, którą możemy z różnych względów określić słowami: "jest już za późno". Taką sytuację bardzo bliską naszemu doświadczeniu przedstawia Ewangelia. Łazarz umarł - Jezus przybył za późno.

[ TEMATY ]

rozważanie

Materiał prasowy

Odnajdźmy siebie w tej Ewangelii. Może przeżywasz sytuację i sądzisz że już nic nie da się zmienić, że już jest za późno. A może Jezus chce Cie wydobyć z najgorszych sytuacji z najciemniejszego grobu w którym nie widzisz sensu.

„Jeśli do trudnej sytuacji w życiu zaprosisz Jezusa, On pokaże, co to znaczy zmartwychwstanie, co to znaczy zmartwychwstać z najgorszego grobu” – zapewnia w medytacji na 5. Niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca 2023 r., ks. Marek Studenski. Duchowny przywołuje ewangeliczny opis wskrzeszenia Łazarza, a wcześniej wszyscy myśleli, że Jezus przybył za późno.

„Może przeżywasz sytuację i sądzisz, że już nic nie da się zmienić, że już jest za późno. A może Jezus chce cię wydobyć z najgorszych sytuacji, z najciemniejszego grobu, w którym nie widzisz sensu?” – zachęca wikariusz generalny i opowiada, jak skomplikowane i pełne dramaturgii, sytuacji granicznych było życie Zofii Kossak.

Spis:

Reklama

00:00 - Kiedy jest już za późno

01:21 - Zofia Kossak

03:50 - Liczy się tylko Bóg i drugi człowiek reszta - dym

07:25 - Postawa wiary Zofii Kossak

09:24 - Moc wiary i zaufania Jezusowi

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: Zobacz

2023-03-24 19:06

Ocena: +29 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak dziś mówi Jezus?

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie

Sr. Amata CSFN

1. Jak słuchać Jezusa?

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Uroczystość Bożego Ciała z dwoma biskupami

2023-06-08 13:44

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Ignacy Dec

bp Marek Mendyk

Boże Ciało

Hubert Gościmski

W procesji Bożego Ciała udział więzło kilkaset wiernych

W procesji Bożego Ciała udział więzło kilkaset wiernych

O tym, że religia nie jest sprawą prywatną, a Jezus Chrystus ma prawo do naszych serc, domów, zakładów pracy, ulic, pól i łąk – mówił w uroczystość Bożego Ciała biskup senior diecezji świdnickiej.

- Chrystus ma prawo przebywać z nami wszędzie, nie tylko w świątyniach, ale także tam, gdzie mieszkamy, gdzie pracujemy, gdzie cierpimy, gdzie odpoczywamy. Chcemy pamiętać, że nasza religia nie jest sprawą prywatną, którą gdzieś można zamknąć w zakrystii, czy tylko w świątyni. Religia obejmuje wszystkie sektory naszego życia i prywatnego i publicznego – mówił 8 czerwca w katedrze świdnickiej, podczas homilii bp Ignacy Dec.

CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Posłuszny aż do śmierci. Pewność, która nie zna niemożliwego

2023-06-08 20:00

[ TEMATY ]

#LudzkieSerceBoga

Wikipedia

Nie rozważamy wezwań z litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa po kolei. Zresztą litania ta nie powstała od razu jako całość w tym kształcie, w jakim ją znamy.

Oryginalny tekst, ułożony przez żyjącą na przełomie XVII i XVIII wieku s. Annę Magdelenę Rémuzat, liczył dwadzieścia siedem wezwań. Dwanaście spośród nich pochodziło z modlitwy, którą jeszcze przed narodzinami s. Rémuzat skomponował i propagował o. Jan Croiset. Wreszcie rzymska kongregacja, zatwierdzając ostateczny tekst litanii w 1899 roku, dołożyła jeszcze sześć kolejnych wezwań, dzięki czemu ich łączna liczba wynosi trzydzieści trzy – dla upamiętnienia liczby lat, które wedle tradycji Jezus miał przeżyć na tym świecie.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję