Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Mała Droga Krzyżowa na Przemysłowej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Muzeum Dzieci Polskich

W najbliższy piątek odbędzie się Mała Droga Krzyżowa w intencji byłych więźniów obozu na Przemysłowej. 

Pomysłodawcą tegorocznego wielkopostnego wydarzenia jest Maciej Małecki. W przygotowanie zaangażowało się także Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu poprzez utworzenie stacji nabożeństwa w kontekście konkretnych wydarzeń i miejsc historycznych. Trasa wyniesie 3 km, jednak będzie to okazja, aby wiele osób poznało teren, w którym niegdyś cierpiały polskie dzieci. - Pomimo krótkiego dystansu jest to ekstremalna droga krzyżowa, ponieważ nawiązuje do niewyobrażalnych krzywd wyrządzonych polskim dzieciom w czasie niemieckiej okupacji – powiedział organizator Maciej Małecki. Mała Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 20.00 Mszą św. w kościele NMP Łaskawej w Łodzi. Następnie uczestnicy będą zatrzymywać się przy stacjach znajdujących się na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci. Na zakończenie przy pomniku Pękniętego Serca przemówienie wygłosi dr Ireneusz Maj, dyrektor Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu oraz Maciej Małecki, inicjator marcowego wydarzenia. - Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w przygotowaniu wydarzenia związanego z upamiętnieniem polskich dzieci – najbardziej bezbronnych ofiar II wojny światowej. Istotne jest to, że wszystkie stacje będą umiejscowione na terenie byłego obozu na Przemysłowej. Zatrzymamy się przy kilku charakterystycznych miejscach związanych z obozem tj. Pomnik Pękniętego Serca, grusza, a także budynek komendantury, który nabyliśmy w ostatnim czasie – podkreślił dr Ireneusz Maj. Szczegółowe informacje dotyczące trasy dostępne są na stronie www.muzeumdziecipolskich.pl

2023-03-28 19:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Bogaci ubóstwem – chrześcijański mimimalizm

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Agnieszka Boeske

15-16 będzie weekendem maja, kiedy Wspólnota Chemin Neuf przygotowała projekt dla młodych, który odbędzie się w małych grupkach w całej Polsce. Hasłem spotkania będzie słowo z Listu do Koryntian - „Jezus dla nas stał się ubogi, aby nas swoim ubóstwem ubogacić” (2Kor 8,9).

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Episkopatu: Ojcze Święty, Kościół w Polsce pamięta o Tobie w modlitwie

2023-06-07 13:11

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

papież Franciszek

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

Ojcze Święty, Kościół w Polsce pamięta o Tobie w modlitwie. Przekazujemy wyrazy bliskości i prosimy Pana Boga o potrzebne łaski i o szybki powrót do pełni sił – napisał w środę na Twitterze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni przekazał w środę dziennikarzom, że papież Franciszek zostanie poddany w ogólnym znieczuleniu zabiegowi laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha.

CZYTAJ DALEJ

Katolicy we Francji modlą się za ofiary zamachu w Annecy

2023-06-08 18:52

[ TEMATY ]

Francja

atak

PAP

Katolicy we Francji modlą się za ofiary napadu nożownika na plac zabaw w Annecy we francuskich Alpach. Zapewnia o tym miejscowy biskup Yves le Saux, podkreślając, że tragedia ta stawia pytanie o przemoc w dzisiejszym społeczeństwie i zobowiązuje do jej zwalczania.

W wyniku ataku rannych zostało pięć osób w tym czworo małych dzieci. Napastnik ugodził je nożem w brzuch. Jak poinformował prezydent Macron dwoje rannych walczy o życie. Dzięki błyskawicznej akcji sił bezpieczeństwa zdołano obezwładnić i ująć napastnika. Jest nim 32-letni Syryjczyk, który ubiegał się we Francji o azyl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję