Reklama

Modlitwa

6 czerwca minuta modlitwy w intencji pokoju w Ziemi Świętej

Akcja Katolicka w wielu krajach świata, m. in. we Włoszech i Argentynie, zaprasza 6 czerwca br. o godz. 13 na minutę modlitwy w intencji pokoju. - Tym samym będzie to forma wsparcia dla inicjatywy papieża Franciszka, który zaprosił w niedzielę Zesłania Ducha Świętego do Watykanu na wspólną modlitwę w intencji pokoju prezydentów Izraela i Autonomii Palestyńskiej: Szymona Peresa i Mahmuda Abbasa - informuje włoska agencja katolicka SIR.

[ TEMATY ]

modlitwa

pokój

Akcja Katolicka

akcja

Graziako

Inicjatywa modlitwy wyszła od Akcji Katolickiej w Argentynie. Jak dotychczas akces do niej zgłosiły inne organizacje m. in. Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej, Włoska Akcja Katolicka oraz Unia Katolickich Organizacji Kobiecych (UMOFC/WUCWO).

Aby wziąć udział w inicjatywie należy o godz. 13 zrobić przerwę, pochylić głowę i w skupieniu odmówić modlitwę taką, jaką każdy ma w zwyczaju odmawiać w pracy, szkole, uczelni, domu, rodzinie lub w parafiach. AK sugeruje też aby księża odmawiali ją na ulicy.

Akcja Katolicka przypomina, że świadomie za dzień modlitwy wybrała piątek, gdyż jest to dzień świąteczny dla wyznawców islamu a wieczorem wyznawcy judaizmu rozpoczynają świętowanie szabatu. AK podkreśla także, że dzień ten może być też doskonałym czasem do refleksji i przypomnienia o wspólnych Abrahamowych korzeniach trzech wielkich religii a także szczególną okazją, aby prosić Boga o "dar pokoju".

AK przypomina także o modlitwie z inicjatywy papieża Franciszka w intencji pokoju w Syrii jaka miała miejsce we wrześniu ub.r.

2014-06-04 14:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzina szkołą wiary

Niedziela przemyska 10/2013, str. 3

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

PAWEŁ BUGIRA

Po zakończeniu Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej przeszli ulicami miasta do Seminarium Duchownego, modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego

Po zakończeniu Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej przeszli ulicami miasta do Seminarium Duchownego, modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego

Spotkanie rozpoczęła Droga Krzyżowa i Msza św. w archikatedrze. Przewodniczył jej abp Józef Michalik. Na początku kazania przypomniał, że rodzina jest podstawową dla społeczeństwa i Kościoła komórką, dającą nie tylko życie biologiczne, ale też życie wiary.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Francuska bagietka wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO

2022-11-30 12:19

[ TEMATY ]

Francja

Adobe.Stock

Francuska bagietka została w środę wpisana na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Francuscy piekarze i media przyjęły tę wiadomość z euforią.

Komitet ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO z siedzibą w Paryżu, będącego częścią ONZ, wpisał bagietkę na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, uznając „rzemiosło i kulturę bagietki” za element światowego dziedzictwa niematerialnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję