Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Czuwanie przy Chrystusowym Krzyżu

    Pan Jezus gorąco pragnie, abyśmy w Jego Krzyżu odczuli „dotknięcie odwieczną miłością najboleśniejszych ran naszego życia człowieczego”. Abyśmy przyjęli Jego miłość i pozwolili by nas wszystkich przyciągnął do siebie. Oto przejmująca prawda: Bóg chce mnie objąć. Bóg sam – z wysokości krzyża – prosi o miłość, niemal żebrze o miłość swego Stworzenia - mówił ks. bp Jan Zając w czasie Liturgii Męki Pańskiej w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Małgorzata Pabis

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej przypomniał, że Pan Jezus na krzyżu wypowiedział słowo: „Pragnę!”. - Chrystus pragnie być objęty przeze mnie. Jemu nie wystarcza przyjęcie Jego miłości. Czeka na jej odwzajemnienie. Chce, abym Go wziął w ramiona. Jego miłość jest pełna żaru, która wzięła na siebie następstwa naszych grzechów, złożyła całopalną ofiarę za nasze i całego świata zbawienie – przypomniał, dodając, że za kilka chwil stanie przed nami krzyż i wyśpiewane zostaną słowa: „Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata”.

- Jeśli twoje serce ogarnia jakiś ziąb obojętności na sprawy ducha, a bycie pod tym krzyżem przyjmujesz jako tylko wypełnienie zadania, to jak setnik idź pod krzyż i wyznaj: „Ten jest prawdziwym Synem Bożym” i z ufnością oczekuj daru wiary. Jeśli w naszych sercach tli się chęć wywyższania czy zazdrości, jak u tamtych z Wysokiej Rady, to przyjmij postawę Jana Apostoła, który słabe serce rozgrzewał przy sercu Mistrza i w pełni uwierzył Miłości – apelował bp Zając.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kończąc homilię, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powiedział jeszcze: - Za chwilę staniemy pod krzyżem Chrystusa Pana i rozpoczniemy nowy etap naszej drogi życia w stronę Domu Ojca. Uklęknijmy pod krzyżem, złożywszy pocałunek na stopach Ukrzyżowanego. To będzie pieczęć naszej wiary, naszego pełnego nadziei zaufania i bardzo osobistego wyznania: Jezu, ufam Tobie.

Reklama

Po Liturgii Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego w Kaplicy Męki Pańskiej, gdzie będzie mieć miejsce całonocne czuwanie.

Link do homilii:

https://www.youtube.com/watch?v=NxvoRsSW3tc

2024-03-30 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z udziałem katolickego księdza

2024-05-20 11:25

[ TEMATY ]

homoseksualizm

Fot. You Tube / Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

W warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej „pobłogosławiono” 10 par LGBT+. W wydarzeniu, oprócz duchownych ewangelickich (w tym ewangelicko-augsburskiej pastor Haliny Radacz) uczestniczył… katolicki kapłan, ks. dr hab. Adam Świerżyński, były prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, profesor UKSW. W parafii ewangelicko-reformowanej „nabożeństwo” odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT). Na ołtarzu leżała tęczowa flaga, było kazanie, czytania, pieśni. Oprócz warszawskiego kościoła kalwińskiego, organizatorem była… Fundacja Wiara i Tęcza - ta sama, która chciała „edukować” Kościół na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Mamy więc do czynienia z pewnym zawłaszczaniem przestrzeni sacrum i znaczną nadinterpretacją „Fiducia supplicans” - co podaje portal wpolityce.pl.

Śpiewaliśmy pieśni, czytaliśmy fragmenty Pisma Świętego. Halina Radacz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wygłosiła kazanie. Był z nami również ks. Adam Świeżyński z Kościoła Rzymskokatolickiego - przekazał pastor Michał Jabłoński z warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej.

CZYTAJ DALEJ

Trudne ciąże. Jak Kościół pomaga kobietom?

2024-05-21 13:09

[ TEMATY ]

Caritas

fundacja

ciąża

samotna mama

Adobe Stock

Kościół oferuje stałe wsparcie dla kobiet w kryzysie. Jest to pomoc materialna, medyczna, psychologiczna, rozwojowa, prawna, czy duszpasterska. W instytucjach powstałych z inspiracji chrześcijańskiej każda kobieta, która nie planowała ciąży i waha się przed dokonaniem aborcji, czy kobieta w trudnej ciąży, matka dziecka niepełnosprawnego czy jej rodzina, otrzyma potrzebne wsparcie.

Trudne ciąże

CZYTAJ DALEJ

Matko Zasypiająca, módl się za nami...

2024-05-21 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Karol Porwich/Niedziela

Przed nami Bazylika Mariacka, która skrywa w sobie wiele skarbów. Jednym z nich jest ołtarz Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny jest jednym z najwybitniejszych dzieł późnogotyckiej sztuki rzeźbiarskiej w Europie.

Rozważanie 22

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję