Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Czuwanie przy Chrystusowym Krzyżu

    Pan Jezus gorąco pragnie, abyśmy w Jego Krzyżu odczuli „dotknięcie odwieczną miłością najboleśniejszych ran naszego życia człowieczego”. Abyśmy przyjęli Jego miłość i pozwolili by nas wszystkich przyciągnął do siebie. Oto przejmująca prawda: Bóg chce mnie objąć. Bóg sam – z wysokości krzyża – prosi o miłość, niemal żebrze o miłość swego Stworzenia - mówił ks. bp Jan Zając w czasie Liturgii Męki Pańskiej w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

2024-03-30 10:06

Małgorzata Pabis

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej przypomniał, że Pan Jezus na krzyżu wypowiedział słowo: „Pragnę!”. - Chrystus pragnie być objęty przeze mnie. Jemu nie wystarcza przyjęcie Jego miłości. Czeka na jej odwzajemnienie. Chce, abym Go wziął w ramiona. Jego miłość jest pełna żaru, która wzięła na siebie następstwa naszych grzechów, złożyła całopalną ofiarę za nasze i całego świata zbawienie – przypomniał, dodając, że za kilka chwil stanie przed nami krzyż i wyśpiewane zostaną słowa: „Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata”.

- Jeśli twoje serce ogarnia jakiś ziąb obojętności na sprawy ducha, a bycie pod tym krzyżem przyjmujesz jako tylko wypełnienie zadania, to jak setnik idź pod krzyż i wyznaj: „Ten jest prawdziwym Synem Bożym” i z ufnością oczekuj daru wiary. Jeśli w naszych sercach tli się chęć wywyższania czy zazdrości, jak u tamtych z Wysokiej Rady, to przyjmij postawę Jana Apostoła, który słabe serce rozgrzewał przy sercu Mistrza i w pełni uwierzył Miłości – apelował bp Zając.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kończąc homilię, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powiedział jeszcze: - Za chwilę staniemy pod krzyżem Chrystusa Pana i rozpoczniemy nowy etap naszej drogi życia w stronę Domu Ojca. Uklęknijmy pod krzyżem, złożywszy pocałunek na stopach Ukrzyżowanego. To będzie pieczęć naszej wiary, naszego pełnego nadziei zaufania i bardzo osobistego wyznania: Jezu, ufam Tobie.

Reklama

Po Liturgii Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego w Kaplicy Męki Pańskiej, gdzie będzie mieć miejsce całonocne czuwanie.

Link do homilii:

https://www.youtube.com/watch?v=NxvoRsSW3tc

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Tadeusz Wojda: Najbardziej palącą potrzebą jest odnowa wiary

2024-04-16 10:40

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda SAC

abp Tadeusz Wojda

EpiskopatNews

- Musimy najpierw odnowić naszą wiarę, aby dawać wiarygodne świadectwo - mówi KAI arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita gdański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Dodaje, że ożywienie wiary pomoże rozwiązać wiele innych kwestii i wyzwań, przed którymi stoi dziś Kościół w Polsce. „Dzisiaj więc trzeba pracować nad rozbudzaniem wiary. To wyzwanie trzeba przełożyć na konkretne działania duszpasterskie: poczynając od budowania nowych relacji, bycia dla poszukiwania tych, którzy stoją na peryferiach, pochylania się nad cierpiącymi i upadającymi” - mówi.

A oto pełen tekst rozmowy z nowym przewodniczącym Episkopatu:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Gdy kardynał bramki strzela...

2024-04-15 14:11

[ TEMATY ]

sport

Kard. Grzegorz Ryś

kardynał Ryś

Archidiecezja Łódzka

W niedzielny wieczór - 14 kwietnia br. - w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbył się towarzyski mecz piłki halowej księża – klerycy.

W drużynie duchownych – których kapitanem był kardynał Grzegorz Ryś znaleźli się dwaj rektorzy – diecezjalnego WSD oraz Seminarium Redemptoris Mater, a także proboszczowie i wikariusze łódzkich parafii. W drużynie kleryckiej znaleźli się alumnie seminarium diecezjalnego oraz seminarium 35+.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski: troska o powołania w Kościele nie jest rekrutacją kandydatów

2024-04-16 14:17

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Episkopat News

Troska o powołania w Kościele katolickim nie jest próbą rekrutacji kandydatów do pustoszejących seminariów i nowicjatów, ale pomocą człowiekowi w odkryciu jego miejsca w świecie – powiedział delegat KEP ds. powołań bp Andrzej Przybylski.

W IV niedzielę wielkanocną, nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza, 21 kwietnia w Kościele katolickim obchodzony będzie 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on tydzień modlitw o powołania do szczególnej służby w Kościele. W tym roku pod hasłem "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję