Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Łagiewniki

Wziąć za rękę i wyprowadzić z lęku

    Bóg-Człowiek w swym powstaniu z martwych zniszczył śmierć i szatana, a ludziom wszystkich czasów przekazał nadzieję zbawienia, życia w radości - powiedział bp Jan Zając w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej sprawowanej w Bazylice Bożego Miłosierdzia.

2024-04-01 13:42

Małgorzata Pabis

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Jak mówił biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, śmierć nie zmogła Chrystusa. - Dobro nie przegrało. Jezus zwyciężył za nas i dla nas. Odwrócił karty ludzkiego losu. Już nie ciąży na nas klęska i przekleństwo zła – podkreślił, dodając, że Bóg nie odwrócił się od nas choć poszliśmy swoimi drogami, ale przygarnął nas rękami swego jednorodzonego Syna, przybitymi do krzyża. - Odnowił przymierze z ludźmi przez ofiarę Ciała i Krwi. Siostry i bracia, jesteśmy na nowo w Jego zmartwychwstałych ramionach. I zmartwychwstały Pan, w tym świętym miejscu, wychodzi na nasze drogi życia ze swoim orędziem: „witajcie!”. I utwierdza nas w wierze, gdy oznajmia: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie”. I z ufnością przyjmujemy kolejną zapowiedź tryumfu, gdyż i my wszyscy jak On mamy „z martwych wstać i z Panem Bogiem królować” - podkreślił bp Zając, zaznaczając, że zmartwychwstały Pan chce nas wziąć za rękę i wyprowadzić z lęku, uwolnić od braku nadziei.

    Zmartwychwstały Pan jest naszą największą radością – kontynuował honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. - Jest zawsze przy nas i nigdy nas nie zawiedzie. To jest fundament nadziei, która nie jest zwykłym optymizmem ani życzliwą zachętą, by dodać nam odwagi. Nadzieja chrześcijańska jest darem, którym ubogaca nas Bóg. Otwieramy się na niego i ta nadzieja nie zawodzi...

J    ak podkreślił kaznodzieja, spotkanie ze Zmartwychwstałym każe nam być ewangelicznymi świadkami i nieść nadzieję innym. Liturgia Wigilii Paschalnej zakończyła się procesją rezurekcyjną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Gdy kardynał bramki strzela...

2024-04-15 14:11

[ TEMATY ]

sport

Kard. Grzegorz Ryś

kardynał Ryś

Archidiecezja Łódzka

W niedzielny wieczór - 14 kwietnia br. - w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbył się towarzyski mecz piłki halowej księża – klerycy.

W drużynie duchownych – których kapitanem był kardynał Grzegorz Ryś znaleźli się dwaj rektorzy – diecezjalnego WSD oraz Seminarium Redemptoris Mater, a także proboszczowie i wikariusze łódzkich parafii. W drużynie kleryckiej znaleźli się alumnie seminarium diecezjalnego oraz seminarium 35+.

CZYTAJ DALEJ

Jestem Niepokalane Poczęcie

[ TEMATY ]

Matka Boża

Lourdes

Adobe.stock.pl

Maryja wypowiada w miejscowym dialekcie słowa, które dla wizjonerki były zupełnie niezrozumiałe. „Que soy era Immaculada Councepciou” – „Jestem Niepokalane Poczęcie”. Dziewczynka biegnie do swego przyjaciela i kronikarza objawień pana Estrade, by zadać mu pytanie, co oznaczają te dziwne słowa. Gdy słyszy wyjaśnienie, opanowuje ją niezwykła radość, która nigdy już jej nie opuści...

Lourdes. Już pierwsze objawienia sprawiły, że wokół groty zaczęły się gromadzić pogrążone w modlitwie tłumy. Wszystko zaczęło się w 1858 r...

CZYTAJ DALEJ

Finał 24. Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

2024-04-16 10:50

ks. Andrzej Bienia

Tematyka konkursu obejmowała życie bł. Rodziny Ulmów

Tematyka konkursu obejmowała życie bł. Rodziny Ulmów

Uczestnicy 24. Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach ponownie spotkali się z bł. Rodziną Ulmów. 12 kwietnia 2024 r. w Markowej odbył się finał konkursu.

Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach to wydarzenie przygotowywane wspólnie od 24 lat przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Zgromadzenie Księży Michalitów w Miejscu Piastowym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję