Reklama

Kościół

Bp Milewski: przemiana serca uzdrawia ciało

- Przemianie ludzkiego serca często towarzyszy uzdrowienie fizyczne. Pokarmem, który może najlepiej nasycić naszą duszę, jest sam Jezus Chrystus, który zmartwychwstał i który jest obecny w Eucharystii - powiedział bp Mirosław Milewski w parafii Wieczfnia Kościelna, w diecezji płockiej. W dniu wizytacji pasterskiej udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

[ TEMATY ]

bp Mirosław Milewski

nowaewangelizacja.com.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Mirosław Milewski podkreślił w homilii, że w Wieczfni Kościelnej ludzie od wieków chcieli żyć pobożnie, czyli po - Bożemu. Wiedzieli, że przykazania Boże są potrzebne i ważne, „że to nie jakiś wymysł plebana, ale fundament, na którym trzeba budować swoje życie”.

Odwołał się do Ewangelii według św. Jana (J 6,30-35) o spotkania Jezusa z głodnymi ludźmi: - Mieszkańcom Kafarnaum chodzi o to, by czuć sytość w brzuchu - Jezusowi chodzi o nasycenie ludzkiej duszy. Pokarmem, który może najlepiej nasycić naszą duszę, jest sam Jezus Chrystus, ten sam, który zmartwychwstał i który jest obecny w Eucharystii - zaakcentował bp Milewski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dodał, że Jezus pragnie, aby ludzie w Niego uwierzyli. Wiara jest wyborem, a nie przymusem. Bóg daje ludziom wolność wyboru. Chce, by wybierać Go każdego dnia sercem i rozumem, wierzyć w Niego z całego serca i ze wszystkich sił, w wolności, a nie przymusie. Jakość życia ludzkiego zależy od jakości i ilości pożywienia. Ta zasada dotyczy nie tylko życia biologicznego, ale i duchowego.

Zaznaczył, że w czasie Mszy św. udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Jego patronką jest św. Bernadetta Soubirous - 16 kwietnia przypada jej wspomnienie liturgiczne. 14-letnia córka młynarza z miejscowości Lourdes we Francji 11 lutego 1858 roku w górskiej grocie po raz pierwszy zobaczyła piękną kobietę. To była Maryja. Matka Boża spotkała się z Bernardettą aż 18 razy. Objawienie w Lourdes, to jedno z najbardziej znanych objawień na świecie. Lourdes stało się miejscem uzdrowień. Ludzie wierzą, że woda ze źródła z groty objawień ma moc cudownego uzdrawiania.

Biskup powiedział, że kilka lat temu ukazała się ciekawa książka na ten temat. Napisał ją Patrick Theillier, lekarz, dyrektor Biura Medycznego w Lourdes. Autor podkreślił w niej, że „Bóg nie tylko uzdrawia ciało, lecz przede wszystkim duszę”. W swojej książce przedstawił świadectwa, które dotyczą przede wszystkim przemiany ludzkiego serca. Tej przemianie często towarzyszy uzdrowienie fizyczne.

Reklama

Duchowny stwierdził, że w ołtarzu głównym kościoła znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca Ostatnią Wieczerzę: wspólny stół Jezusa i apostołów w Wieczerniku. Życzył, by w parafii nie zabrakło dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy jak najbliżsi towarzysze Jezusa zechcą przebywać we współczesnym Wieczerniku - swoim kościele i jak najczęściej karmić się Eucharystią, jedynym pokarmem na życie wieczne.

W czasie Mszy św. bp Milewski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Podziękował za to ks. kan. Tadeusz Jabłoński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej.

Parafia w Wieczfni Kościelnej powstała w drugiej połowie XIV wieku, jest jedną z najstarszych w diecezji płockiej. Najpierw troszczył się o nią ród Wieczfińskich herbu Prus, to on zbudował dwa pierwsze kościoły, a kolejne budowali tutejsi proboszczowie. Obecna świątynia konsekrowana była na początku XX wieku.

2024-04-16 19:09

Ocena: +17 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Milewski: obojętność religijna młodych to wielkie wyzwanie

[ TEMATY ]

wiara

bierzmowanie

bp Mirosław Milewski

młodzież

nowaewangelizacja.com

- Obojętność religijna wśród młodego pokolenia jest wielkim wyzwaniem. Jednak brak wiary w Boga w konsekwencji powoduje utratę sensu życia - powiedział bp Mirosław Milewski w parafii Rogozino koło Płocka, gdzie wieczorem w święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Bp Milewski w kazaniu podkreślił, że chrześcijanie są powołani do życia wiarą: - Mój apel o pozostanie w Kościele kieruję dziś zwłaszcza do młodzieży, która przyjmuje sakrament bierzmowania. Ten sakrament powinien być sakramentem umocnienia w wierze. Niestety, obojętność religijna wśród młodego pokolenia jest wielkim wyzwaniem – powiedział w Rogozinie.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller: samobójstwo dla chrześcijan nie jest opcją

2024-05-21 14:30

[ TEMATY ]

pielgrzymowanie

samobójstwo

Kard. Müller

Karol Porwich/Niedziela

Bóg nie unika kontaktu z nami. On nas dotyka i obejmuje – powiedział kard. Müller

Bóg nie unika kontaktu z nami. On nas dotyka i obejmuje – powiedział kard. Müller

Samounicestwienie przez samobójstwo, narkotyki i alkohol lub powiedzenie «nie» naszej męskiej lub kobiecej seksualności nie są opcjami dla chrześcijan - stwierdził na zakończenie tradycyjnej pielgrzymki do Chartres były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Müller. Przewodniczył on w Poniedziałek Wielkanocny w tym sanktuarium Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego z udziałem 18 tys. wiernych. Wśród młodych, którzy przybyli w poniedziałek do katedry w Chartres, było także 1500 zagranicznych pielgrzymów, głównie z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, ale także z USA i wielu innych krajów. Trzydniowa pielgrzymka, odbywająca się od 1983 roku przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę pątników.

W swoim kazaniu kardynał Müller odniósł się do tegorocznego hasła pielgrzymki „Chcę zobaczyć Boga” i porównał ludzkie życie i historię Kościoła do pielgrzymki: „Aby zobaczyć Boga, musimy podążać za Chrystusem na drodze naszego życia, aż dotrzemy do celu w naszym wiecznym domu” - zaznaczył. Przypomniał, że światłem na tej drodze jest Logos, Jezus Chrystus, który „prowadzi nas bezpiecznie do sensu i celu naszego życia, kiedy widzimy Boga twarzą w twarz”. Cytując konstytucję dogmatyczną Lumen gentium Soboru Watykańskiego II zaznaczył, że „Kościół wśród prześladowań świata i pociech Bożych podąża naprzód w pielgrzymce, głosząc krzyż i śmierć Pana, aż przyjdzie” (n.8).

CZYTAJ DALEJ

Nowy krzyż misyjny w Bogatyni poświęcony!

2024-05-21 16:26

arch. parafii

Po akcie profanacji, jaka miała miejsce w nocy z 3 na 4 kwietnia, kiedy nieznany dotąd sprawca ściął krzyż misyjny znajdujący się przy kościele św. Maksymiliana, stanął nowy krzyż misyjny.

Na stronie parafii można było wówczas przeczytać słowa proboszcza ks. Piotra Kutkiewicza: - Z bólem serca zawiadamiam parafian, iż dzisiaj w nocy tj. z 3/4 kwietnia został ścięty piłą Krzyż Misyjny znajdujący się obok wejścia do kościoła. Myślę, że każda profanacja boli. To jest po prostu bolesne, zwyczajnie bolesne. Ale modlimy się także za sprawcę, kimkolwiek on jest, o przemianę serca.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję