Reklama

Aspekty

Rekolekcje dla młodzieży podczas ferii

Ferie to czas, kiedy młodzież i niektórzy studenci odpoczywają. Wielu z nich wybierze się na zorganizowany wyjazd lub odwiedzi krewnych lub przyjaciół. Dla młodzieży z Ruchu Światło-Życie oraz zaangażowanych w parafialne zespoły liturgiczne i schole to jest też czas intensywnej pracy formacyjnej. Od wielu już lat w naszej diecezji podczas ferii organizowane są rekolekcje i kursy, których zadaniem jest aktywizacja apostolska młodych. W styczniu odbędą się następujące rekolekcje: KODAL, KAMUZO, ORAE i OE.

ORAE, czyli Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji,

to czterodniowe rekolekcje przeznaczone dla osób, które pragną podjąć posługę w dziele nowej ewangelizacji. Zadaniem szczególnym jest przygotowanie osób uczestniczących w tych rekolekcjach do ewangelizacji indywidualnej oraz prowadzenia grup formacyjnych. Rekolekcje są przeznaczone dla osób po I stopniu oazy młodzieżowej.

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Paradyżu

Termin: 24-29 stycznia 2013 r.

Koszt: 190 zł

OE, czyli Oaza Ewangelizacji,

to krótkie rekolekcje skierowane do młodzieży z kl. II, III gimnazjum i kl. I szkoły ponadgimnazjalnej, która pragnie uczestniczyć w Oazie Nowego Życia I stopnia. OE to także propozycja dla osób, które nie są jeszcze związane z Ruchem Światło-Życie, a pragną rozpocząć formację oazową. W Oazie Ewangelizacji mogą uczestniczyć także młodzi ludzie niezwiązani z żadną grupą formacyjną, którzy szukają swojego miejsca w Kościele. Celem tych rekolekcji jest doprowadzenie do religijnego przebudzenia.

Reklama

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Paradyżu

Termin: 24-29 stycznia 2013 r.

Koszt: 190 zł

Informacje i zapisy na ORAE i OE: Zapisy na stronie: www.dde.org.pl od 1 grudnia 2012 r. przy pomocy formularza zgłoszeniowego. Przedpłata 50 zł.

KODAL, czyli Kurs Oazowy Dla Animatorów Liturgii,

to rekolekcje przeznaczone dla wszystkich tych, którzy chcieliby bardziej poznać i ukochać liturgię, a w konsekwencji posługiwać w jej przestrzeni w swoich parafiach. Adresowane są do lektorów, prezesów grup ministranckich, ministrantów ze szkoły średniej oraz oazowiczów po II stopniu ONŻ. Mogą w nich wziąć udział również dziewczęta, gdyż w ramach KODAL-u realizowana będzie szkoła komentatorki, precentorki, służby ładu i darów. Rekolekcje mają na celu przygotowanie ministrantów i młodzież do funkcji ceremoniarza i animatora liturgii w parafii zdolnego do poprowadzenia młodszych ministrantów i grup parafialnych związanych z liturgią.

Moderator: Ks. Tomasz Sałatka

Miejsce: Dom Rekolekcyjny przy parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie

Termin: 12-21 stycznia 2013 r.

Koszt: 270 zł

Informacje i zapisy: www.ddl.org.pl, tam też można dokonać zapisów od 15 grudnia 2012 r.

Reklama

KAMUZO, czyli Kurs Animatorów Muzycznych Oazy,

są to rekolekcje Ruchu Światło-Życie. Ich celem jest pogłębienie życia wewnętrznego poprzez formację liturgiczną, modlitewną oraz kształcenie muzycznych umiejętności i pogłębianie wrażliwości muzycznej.

Podczas KAMUZO uczestnicy w ramach przeżywanych rekolekcji uczą się nowych śpiewów liturgicznych i wielbiących. W „Małej Szkole Muzycznej” kamuzowicze poznają podstawy muzyki - zapis nutowy, interwały, rytmikę, harmonię - w zależności od stopnia znajomości tych zagadnień. Grający na instrumentach mają okazję uczestniczyć w opracowywaniu aranżacji instrumentalnych. Gitarzyści mogą doskonalić swoją umiejętność gry. W rekolekcjach mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 15 lat i są zaangażowane w Ruch Światło-Życie lub posługują w różnych parafialnych scholach bądź zespołach; mają względnie dobre warunki głosowe i słuchowe (umiejętność gry na instrumencie jest mile widziana, ale nie konieczna).

Moderator: Ks. Łukasz Parniewski

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Rokitnie

Termin: 14-25 stycznia 2013 r.

Koszt: 360 zł.

Informacje i zapisy: www.kamuzo.net. Zapisy są przyjmowane od 1 grudnia 2012 r. do 6 stycznia 2013 r. W razie niejasności należy pisać na adres: zapisy.kamuzo@gmail.com.

* * *

I jeszcze jedna propozycja dla troszkę starszych: KAMUZO® - weekendowe - są to rekolekcje muzyczne adresowane do osób z Domowego Kościoła i Oazy Dorosłych, które chciałyby podejmować posługę w ramach diakonii muzycznej. Celem tych rekolekcji jest pogłębienie formacji liturgicznej i muzycznej. Mogą wziąć w nich udział osoby, które mają względnie dobre warunki głosowe i słuchowe (umiejętność gry na instrumencie jest mile widziana, ale nie konieczna).

Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Rokitnie

Termin: 18-20 stycznia 2013 r. (należy przyjechać w piątek do godz. 17, wyjazd w niedzielę ok. godz. 17)

Koszt: 140 zł

Informacje i zapisy: Zgłoszenia należy kierować od 1 grudnia 2012 r. do 6 stycznia 2013 r. (lub do wyczerpania miejsc) wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie: www.kamuzo.net. W razie niejasności należy pisać na adres: zapisy.kamuzo@gmail.com.

2012-12-12 12:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje ODDANIE33 #Dzień 10

2020-09-07 08:30

[ TEMATY ]

rekolekcje

oddanie33

Archiwum organizatorów

8 września 2020 roku rozpoczynają się Ogólnopolskie 33-dniowe rekolekcje przygotowane przez Fundację Tota Tua oraz redakcję “Miłujcie się!”. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie. CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Polska i Węgry to europejskie twierdze w walce o prawa do życia i na rzecz rodziny

2020-09-17 20:10

[ TEMATY ]

Polska

Polska

Węgry

polityka prorodzinna

Adobe Stock

Polska i Węgry prowadzą najbardziej prorodzinną politykę w UE oraz najaktywniej działają na rzecz prawa do życia wśród wszystkich państw członkowskich UE, uważa wiceszef wydziału prawnego Centrum na rzecz Rodziny i Praw Człowieka (C-Fam) prawnik Stefano Gennarini.

W opublikowanym przez hiszpański katolicki portal “Religion en Libertad” wywiadzie nazywa on oba kraje “twierdzami” w walce o te wartości.

Amerykański prawnik pozarządowej organizacji międzynarodowej zauważył, że władze Polski oraz Węgier “idą pod prąd” wobec praktykowanej przez pozostałych członków UE oraz Brukselę polityki na rzecz rodziny oraz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Wiceszef wydziału prawnego C-Fam, które współpracuje z ONZ w kwestiach związanych z polityką prorodzinna oraz prawami człowieka, wskazał, że zarówno rządy Zjednoczonej Prawicy, jak i Fideszu proponują mieszkańcom swoich państw “hojne działania prorodzinne”, a zarazem “rewolucyjne” w porównaniu z innymi członkami UE. Wskazał, że różnią się one w tej kwestii od Brukseli.

“Machina dyplomatycza UE prze agresywnie popierając prawo do aborcji oraz wspiera organizacje LGBTQI+ zarówno na forum ONZ, jak i na całym świecie” - stwierdził Gennarini.

Amerykański prawnik wskazał, że w ciągu zaledwie dwóch dekad zmieniło się pojęcie rodziny zarówno wśród władz UE, jak i ONZ. Odnotował, że pomimo tego Polska i Węgry stoją “twardo” na stanowisku, że podstawowa komórka społeczna to związek mężczyzny i kobiety.

Gennarini wskazał, że próby “tyranicznego” narzucania przez UE i ONZ Polakom i Węgrom nowych definicji rodziny mogą nie przynieść pożądanego rezultatu, gdyż jak wskazał, są oni “narodami, które bezpośrednio wycierpiały ze strony komunistycznej tyranii”.

Amerykański prawnik wskazał, że zapowiedź wypowiedzenia konwencji stambulskiej przez Polskę jest próbą konfrontacji Warszawy z Brukselą w kwestii polityki prorodzinnej. Zauważył jednak, że wśród 11 innych państw UE definiujących rodzinę jako związek mężczyzny i kobiety, brak sygnałów dla polskiego rządu, aby mógł on znaleźć w tym gronie wielu sojuszników.

CZYTAJ DALEJ

Poseł Wróblewski: Polskę czekają odszkodowania

2020-09-18 11:27

[ TEMATY ]

zwierzęta

Artur Stelmasiak

Przeciwko ustawie tzw. "Piątka dla Zwierząt" głosowało wielu posłów Zjednoczonej Prawicy. Wśród nich cała Solidarna Polska, wielu posłów Porozumienia, ale także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Bartłomiej Wróblewski z PiS, który jest prawnikiem konstytucjonalistą, wydał w tej sprawie oświadczenie.

"Popieram poprawienie losu zwierząt i większość przepisów zmienianej ustawy o ochronie zwierząt, ale kilka z nich idzie za daleko (możliwość ingerencji organizacji społecznych w działalność gospodarczą i prywatność - bez zgody sądu, ograniczenie tzw. uboju rytualnego). Wprowadzają one znaczące ograniczenia konstytucyjnych wolności: prowadzenia działalności gospodarczej, prawa do prywatności i wolności religijnej oraz zasady zaufania obywatela do państwa i stanowionego prawa" - napisał dr Bartłomiej Wróblewski.

"Jestem niemal pewny - i to jest najsmutniejsze - że ograniczenie wolności religijnej, w tym wypadku wobec wyznawców innych religii, zostanie potraktowane jako precedens i będzie wykorzystane w przyszłości do ograniczeń wolności chrześcijan. Są to więc nie tylko racje konstytucyjne, ale i światopoglądowe. Nie bez znaczenia, że dotykają ważnych gałęzi rolnictwa i hodowli, a ich wprowadzenie ograniczy rozwój gospodarczy wsi" - czytamy w oświadczeniu.

"Dlatego kierując się różnymi racjami, choć przede wszystkim sumieniem, zagłosowałem przeciwko zmianie ustawy w zaproponowanym kształcie. Uważam, że w takiej sytuacji należało dopracować te rozwiązania i lepiej wyważyć kolidujące ze sobą wartości m.in. przewidując odpowiednie odszkodowania i okresy przejściowe. Mam nadzieję, że uczyni to Senat. Jeśli nie, przez kolejne lata w licznych sporach sądowych będą to robić Trybunał Konstytucyjny i sądy, a być może także trybunały międzynarodowe. Ostatnia rzecz to brak notyfikacji Komisji Europejskiej, co także naraża nas na wieloletnie procesy sądowe o odszkodowania" - dodaje poseł Prawa i Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję