Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

„Twoje Niebo” w Lubaczowie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 4/2013, str. 3

[ TEMATY ]

koncert

kolęda

Archiwum zespołu

Przemyski zespół pozwolił lubaczowskiej publiczności na kilka chwil przenieść się do nieba

Przemyski zespół pozwolił lubaczowskiej publiczności na kilka chwil przenieść się do nieba

Kolędowaliśmy rodzinnie w Wigilię po wieczerzy oczekując na Pasterkę. Zgodnie z tradycją grupy kolędników chodziły po domach kolędując na potrzeby swego kościoła parafialnego. Odbywają się koncerty kolęd i pastorałek. Taki koncert odbył się w niedzielne popołudnie, 30 grudnia 2012 r. w Miejskim Domu Kultury. Gościnnie wystąpił zespół wokalno-instrumentalny „Twoje Niebo” z Przemyśla.

„Znalazłam moje niebo na ziemi, albowiem niebem moim jest Bóg, a Bóg mieszka we mnie!” - te proste słowa bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej zainspirowały niewielką grupę młodych ludzi, by w maju 2009 r. założyć zespół wokalno-instrumentalny o nazwie „Twoje Niebo”. - Naszym domem stał się klasztor karmelitów bosych w Przemyślu. W nim muzyką i śpiewem wielbimy Jezusa wprowadzając drugiego człowieka w klimat tajemnicy piękna Boga - Stwórcy, od którego pochodzi wszelka harmonia - tak uzasadnia powstanie zespołu i jego cel duchowy kierownik zespołu o. Mariusz Wójtowicz OCD.

Reklama

I choć zespół „Twoje Niebo” działa dopiero 3, 5 roku, odniósł liczne sukcesy, m.in.: Grand Prix na XIX Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA w Siedlcach, III miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MARANATHA w Świdniku oraz zakwalifikowanie się do III edycji Debiutów Chrześcijańskich, których finał odbędzie się w kwietniu br. w Dobrym Miejscu pod Warszawą. By utwory zespołu stały się bardziej znane szerszemu gronu, wydana została debiutancka płyta zatytułowana „Dzień po dniu”, na której zaśpiewali z członkami zespołu gościnnie Ewa Uryga, Janusz Szrom oraz Kasia i Andrzej Lampert.

Od początku swego istnienia zespół śpiewa kolędy i pastorałki. Z nimi odwiedził wiele miejscowości, by przekazać ich mieszkańcom radość z kolejnego przyjścia Jezusa. Przybył i do Lubaczowa z oryginalnie zaaranżowanymi i żywiołowo wykonanymi kolędami. Tymi znanymi, jak i miej śpiewanymi. One przysporzyły zespołowi sympatię publiczności. - Bóg zaskakuje nas różnorodnością Stworzenia. Dlatego i my, odzwierciedlając Jego bogactwo, wykorzystujemy różne gatunki muzyczne, takie jak: jazz, gospel, blues, reggae, soul, pop oraz poezję śpiewaną a nawet elementy chorału gregoriańskiego. Dzięki czemu wykonywany przez nas repertuar staje się ciekawszy i bardziej fascynujący. W swoim zestawie utworów posiadamy te dobrze znane, jak również korzystamy z własnych tekstów i aranżacji, tak w języku polskim, jak i w innych. A to wszystko po to, aby znakiem rozpoznawczym „Twojego Nieba” była spontaniczność i żywiołowość, a zarazem głębia tekstów wykonywanych utworów wraz z ich niekonwencjonalnymi, autorskimi aranżacjami - wyjaśnia o. Mariusz.

Aranżacją wokalną utworów zajmuje się Paweł Gorczyca, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu. Sekcję instrumentalną prowadzi Józef Rusinowski, student Akademii Muzycznej w Krakowie, który ponadto komponuje nowe utwory dla zespołu. Większość tekstów tworzy o. Mariusz Wójtowicz OCD. Obecnie zespół składa się z ok. 40 wokalistów i instrumentalistów, którzy tworzą wspólnotę, a śpiewem i modlitwą chwalą imię Pana. A czynią to nie tylko podczas koncertów takich jak ten w Lubaczowie, ale i podczas niedzielnych Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu, zapewniając muzyczną oprawę nabożeństw. Grupa ubogaca również liturgię Triduum Paschalnego w przemyskim kościele karmelitów bosych.

Swoim koncertem kolęd w ostatnią niedzielę grudnia 2012 r. uchylili lubaczowianom skrawek Nieba, którym jest nasz Bóg.

2013-01-28 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: tradycyjna kolęda nie wcześniej niż 17 stycznia lub marcu i kwietniu

Metropolita łódzki wydał rozporządzenie dotyczące wizyty duszpasterskiej w roku 2020/2021, w którym wskazuje na to, że w związku z ograniczeniami epidemiologicznymi „kolęda” - w mniejszych społecznościach będzie mogła rozpocząć się po 17 stycznia 2021, a w większych społecznościach w marcu lub kwietniu, zawsze z uwzględnieniem przepisów sanitarnych – podkreśli arcybiskup.

Metropolita łódzki zachęca, aby do tego czasu – na tyle, na ile będzie to możliwe - zapraszać wiernych z poszczególnych środowisk, wiosek, ulic czy bloków do świątyń przy zachowaniu limitów i środków bezpieczeństwa sanitarnego na wspólną Mszę św. lub inne nabożeństwo czy modlitwę i błogosławieństwo. – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent dla polskatimes.pl: początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące

Początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące, powiedziałem wtedy, abyśmy go wprowadzili na krótszy czas – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl prezydent Andrzej Duda.

Od 2 września w pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję