Reklama

Wiadomości

Pilny apel o oddawanie krwi

Szpitale w całej Polsce alarmują, że nie można przeprowadzać operacji, bo brakuje krwi. Dlatego w tę sobotę można będzie oddać krew w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach podczas VIII Pielgrzymki Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego.

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

BOŻENA SZTAJNER

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, która odbędzie się 26 lipca 2014 r. pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza, ma na celu propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz jednoczenie środowiska krwiodawców z całej Polski. Krwiodawcy przyjeżdżają do Łagiewnik nawet z odległych krańców Polski, aby podziękować za zdrowie i możliwość dzielenia się tym cennym, niezastąpionym darem, jakim jest krew.

Od godz. 8.00 na placu przed wejściem do dolnych kaplic bazyliki staną mobilne punkty poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także namiot, w którym będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Krew będzie pobierana do godz. 15.00 (dla krwiodawców przewidziane są upominki - niespodzianki). O godz. 11.00 w intencji krwiodawców i pielgrzymów zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Damiana Muskusa OFM) oraz wysłuchane świadectwa krwiodawców. Po posiłku o 12.30 w auli św. Jana Pawła II) zostanie zaprezentowany program artystyczny, o godz. 15.00 uczestnicy odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Organizatorami pielgrzymki są Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Małopolski Oddział Okręgowy PCK.

By zostać krwiodawcą, trzeba ukończyć 18 lat, być zdrowym, nie pić alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi, spożyć lekkostrawny posiłek, mieć ze sobą dowód osobisty, posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi bez udziału osób trzecich zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. O możliwości oddania krwi decyduje lekarz badający ochotników. Więcej informacji o prowadzonych i planowanych akcjach Caritas Archidiecezji Krakowskiej na www.krakowcaritas.pl.

2014-07-23 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Potrzebna krew!

W Lubuskiem brakuje krwi. Obecne zapasy krwi i osocza w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Zielonej Górze są na wyczerpaniu. Brak krwi związany jest przede wszystkim z wakacjami i trwającym właśnie sezonem urlopowym, a sytuacja powtarza się co roku. Do punktów poboru krwi zaproszone są nie tylko osoby, które regularnie dzielą się tym cennym darem - potrzebni są nowi dawcy i to do nich apeluje m.in. wojewoda lubuski: - To nic nie kosztuje, a może uratować życie drugiego człowieka. Stacje krwiodawstwa czekają na chętnych i odważnych.
CZYTAJ DALEJ

Młodzież z diecezji bydgoskiej na Jubileuszu Młodych we Włoszech

2025-07-27 19:11

Diecezja bydgoska

Grupa młodych pielgrzymów z diecezji bydgoskiej wyruszyła w niezwykłą podróż, by wziąć udział w Jubileuszu Młodych we Włoszech - wydarzeniu gromadzącym młodzież z całego świata, by wspólnie modlić się, dzielić wiarą i doświadczać wspólnoty Kościoła. Pielgrzymka rozpoczęła się z wtorku 22 na środę 23 lipca.

- Z niecierpliwością i modlitwą w sercach wyruszyliśmy w kierunku pierwszego przystanku - urokliwej Werony. Zaraz po przyjeździe uczestniczyliśmy w Eucharystii, powierzając Bogu całą naszą drogę oraz intencje, które zabraliśmy ze sobą z Polski - mówi ks. Henryk Stippa.
CZYTAJ DALEJ

Łódź: 602. urodziny miasta

2025-07-28 07:30

[ TEMATY ]

Łódź

Julia Saganiak

Przez trzy dni łodzianie świętowali 602. urodziny swojego miasta. Licznych atrakcji nie brakło od najmłodszych do najstarszych mieszkańców i turystów.

Na trzydniowe świętowanie złożyło się mnóstwo atrakcji. Koncerty plenerowe, spacery z przewodnikiem, wycieczki, pokazy, targi, przejazdy zabytkowymi autobusami, tramwajami i samochodami, gry miejskie oraz zwiedzanie łódzkich muzeów i miejsc niedostępnych na co dzień, to tylko niektóre z licznych elementów tegorocznych obchodów rocznicy nadania przed ponad sześcioma wiekami praw miejskich miasteczku Lodzia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję