Reklama

Sztuka teatralna na Poczekajce

Zamknięty sad

Niedziela lubelska 2/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz kolejny kapucyński teatr "Hakuna Matata", działający przy Wyższym Seminarium Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie, zaprezentował swoje dzieło. Tym razem była to sztuka pt. Zamknięty Sad. Premiera miała miejsce 24 listopada ub.r. Sztuka ta prezentowana była przez kolejne niedziele Adwentu. Pozwoliło to przybliżyć w niekonwencjonalny, acz skuteczny sposób tajemnicę Bożego Narodzenia. Sztuka niewątpliwie napisana została przez samo życie. Na język artystyczny przełożył życie br. Paweł Truszkowski. Zamknięty Sad jest jego debiutanckim dziełem, wróżącym kolejne, nie mniej udane. O czym jest Zamknięty Sad? Krótko mówiąc jest to chrześcijańska refleksja nad życiem wiary, nadziei i miłości. Młode małżeństwo - główni bohaterowie sztuki, pomimo ciężkich, życiowych warunków jest szczęśliwą parą. Kryzys przychodzi, kiedy dowiadują się, że nie będą mogli mieć dzieci. W tym momencie rozpoczyna się walka o wiarę, nadzieję i miłość. Walka, którą Chrystus pomaga zwyciężyć.
Frekwencja towarzysząca każdorazowemu występowi oraz owacje publiczności były niewątpliwie najlepszą oceną sztuki. Sztuka była bardzo dobra. Tak trzeba napisać, bo nie wolno kamuflować prawdy. Dała widzom chrześcijańską refleksję nad prozą codziennego życia. Pozwoliła się wzruszyć, uśmiechnąć a przede wszystkim dokonać niecodziennej zadumy. Pobudzała serca i umysły. I to jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie, gdzie człowiek traktowany jest jako konsument, który dostaje to, co chce, bez potrzeby używania rozumu.
Teatr "Hakuna Matata", który tworzą bracia kapucyni oraz liczna młodzież skupiona przy kapucyńskiej parafii, włożył wiele serca w to nowe artystyczne dzieło. Dobra Nowina musi być głoszona różnymi językami - także tym artystycznym. Życzymy, więc artystom kapucyńskiego teatru wiele Bożych sukcesów na artystycznej drodze głoszenia Dobrej Nowiny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sposobem modlitwy ciała jest post

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 2, 18-22

Poniedziałek, 19 stycznia. Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: każdy w swoim życiu musi bronić krzyża

2026-01-18 21:48

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

- Zmaganie o krzyż ciągle trwa i dotyka każdego pokolenia. Każdy w swoim życiu - mniej lub bardziej otwarcie - musi bronić krzyża - w swoim sercu, w swoim najbliższym otoczeniu, także w przestrzeni publicznej -w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej mówił abp Marek Jędraszewski.

Na początku Eucharystii o. Cyprian Moryc OFM, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej przywitał abp. Marka Jędraszewskiego i wszystkich zgromadzonych. - Bardzo się cieszymy. Dziękujemy na przyjaźń, za obecność - podkreślił gospodarz Polskiej Jerozolimy. Arcybiskup modlił się w intencji Misterium Kalwaryjskiego, do którego przygotowania rozpoczynają się dzisiaj. Przy tej okazji kustosz powitał też wszystkich twórców - aktorów, reżyserów i koordynatorów. - Modlimy się, aby Pan Jezus nam błogosławił w tym ważnym wydarzeniu - mówił o. Moryc.
CZYTAJ DALEJ

Włoska Akcja Katolicka zawierza swoją działalność wstawiennictwu Frassatiego

2026-01-18 19:53

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Włochy

Włodzimierz Rędzioch

Relikwie św. Pier Giorgia

Relikwie św. Pier Giorgia

W Rzymie, w sobotę 17 stycznia 2026 r. w kościele Domus Mariae w siedzibie włoskiej Akcji Katolickiej została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Msza św. połączona była z wystawieniem relikwii św. Pier Giorgia Frassatiego.

Celebrując Eucharystię, krajowe prezydium Akcji Katolickiej powierzyło dzałalność Stowarzyszenia wstawiennictwu św. Pier Giorgia, odnawiając swoje zobowiązanie do formowania chrześcijan zdolnych do życia w świecie z odpowiedzialnością, nadzieją i wiernością Ewangelii. Decyzja o poświęceniu tego kościelnego wydarzenia młodemu świętemu z Turynu wynika z głębokiej więzi, jaka zawsze łączyła Frassatiego z Akcją Katolicką, której był aktywnym i zaangażowanym członkiem, ucieleśniając w sposób wzorowy świeckie powołanie do świętości w swoim codziennym życiu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję