Reklama

Książki Biblioteki „Niedzieli” z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Święty Jan Paweł II. Droga na ołtarze

Włodzimierz Rędzioch

W związku z kanonizacją Jana Pawła II „Niedziela” proponuje wyjątkową książkę Włodzimierza Rędziocha. Daje ona możliwość spotkania z wyjątkowymi ludźmi, przebywającymi w przestrzeni świętości Jana Pawła II. W książce zamieszczony jest ekskluzywny wywiad z papieżem emerytem Benedyktem XVI, który przerwał milczenie, aby polskiemu dziennikarzowi opowiedzieć o świętości Jana Pawła II. Są świadectwa osób najbardziej zapracowanych podczas procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Papieża Polaka: kard. Angela Amato i ks. prał. Sławomira Odera. Wyjątkowe znaczenie mają wywiady ukazujące znaki z nieba, czyli cuda, które były konieczne, aby Jan Paweł II mógł dostąpić chwały ołtarzy.

Reklama

Cena: 10 zł

Był tak blisko nas...

Ks. Ireneusz Skubiś

Tygodnik „Niedziela” towarzyszył Janowi Pawłowi II od momentu zamachu na jego życie 13 maja 1981 r. (wtedy ukazał się 1. numer tygodnika po wznowieniu) do jego śmierci. Pamięć o Papieżu Polaku jest nadal obecna na łamach „Niedzieli”. W tej książce-albumie znalazły się felietony redaktora naczelnego pisma – ks. Ireneusza Skubisia, świadczące o miłości i więzi, jakie łączyły redakcję z Ojcem Świętym. Przywołane są również wizyty zespołu redakcyjnego w Watykanie oraz pielgrzymki Jana Pawła II do Częstochowy, do Matki Bożej z Jasnej Góry. Teksty opatrzone są fotografiami, które ukazują niezapomniane chwile. Przewracając stronice tego albumu, będziemy mieć okazję do wspomnień, ale również do refleksji nad świadectwem Jana Pawła II.

Reklama

Cena: 25 zł

Zachowaj wiarę w Boga, by nie zagubić się we współczesnym świecie...

Ks. Ireneusz Skubiś

Książka jest zbiorem refleksji ks. Ireneusza Skubisia nad priorytetami życia Polaków. Autor przybliża nauczanie Papieża Polaka, który wskazywał drogi zawierzenia Bogu, dawał przykład miłości do Ojczyzny, przypominał o najważniejszych sprawach ludzkiego życia. Ks. Ireneusz Skubiś wskazuje, jak ogromną rolę w kształtowaniu duchowości kolejnych pokoleń Polaków odgrywa Jasna Góra. Z zamyśleń Autora wyłania się troska o konkretnego człowieka i o cały naród. Ten zbiór duszpasterskich refleksji to drogowskaz, by nie zagubić się we współczesnym świecie.

Cena: 15 zł

Wydawnictwa „Niedzieli” można zamawiać pod adresem: Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa.
Książki można zamawiać również telefonicznie: (34) 365-19-17 lub (34) 369-43-00 oraz pocztą elektroniczną: kolportaz@niedziela.pl. Koszty przesyłki pokrywa zamawiający.
Pełna oferta książek: www.ksiegarnia.niedziela.pl

2014-04-28 14:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Sejmie projekt ustawy „Stop aborcji 2021”

2021-09-22 14:54

[ TEMATY ]

aborcja

pro‑life

Karol Porwich/Niedziela

130 tys. podpisów zebrali autorzy projektu ustawy "Stop aborcji 2021". Zgodnie z wniesionym dziś do Sejmu projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem - poinformowała odpowiedzialna za inicjatywę ustawodawczą Fundacja Pro-prawo do życia.

Autorzy projektu i podpisani pod nim obywatele uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. Wskazują m.in. na wadliwe zapisy kodeksu karnego powodujące, że "co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane".

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję