Reklama

Niedziela Lubelska

Ekstremalnie za Chrystusem

Ponad 100 osób uczestniczyło w zorganizowanej po raz pierwszy w Chełmie Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Organizatorem i zarazem głównym pomysłodawcą tego nabożeństwa był ks. kan. płk Grzegorz Kamiński, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Chełmie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Rozesłania Świętych Apostołów. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na małe 10-, 12-osobowe grupy i wyposażeni w brzozowy krzyż wyszli ok. godz. 19 w trasę. Każda grupa otrzymała teksty rozważań na poszczególne stacje, mapkę trasy z wyznaczonymi stacjami oraz specjalne odznaki odblaskowe. Przemarsz pomiędzy stacjami odbywał się w milczeniu; był to czas przeznaczony tylko dla Chrystusa. Uczestnicy mieli do pokonania 25 km. Poszczególne stacje zostały wyznaczone we wszystkich chełmskich kościołach parafialnych. Droga Krzyżowa miała również wymiar ekumeniczny, bowiem na rozważanie jednej ze stacji uczestnicy zatrzymali się w parafii prawosławnej, w cerkwi pw. św. Jana Teologa. Po ponadośmiogodzinnej wędrówce z krzyżem i burzą własnych przemyśleń, najbardziej wytrwali dotarli ok. godz. 3 nad ranem do bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Tam była ostatnia stacja drogi krzyżowej, zakończona adoracją relikwii Krzyża Świętego, peregrynujących po parafiach dekanatu Chełm-Wschód.

2014-04-30 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga krzyża

Niedziela lubelska 15/2021, str. V

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Agnieszka Marek

Droga Krzyżowa „Zła się nie ulęknę” w parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach

Droga Krzyżowa „Zła się nie ulęknę” w parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach

Majdanek przypomina o tym, że Jezus Chrystus wciąż cierpi, bo w świecie wciąż jest wiele zła.

Młodzieżowa Droga Krzyżowa na Majdanku, jak wiele wydarzeń w czasie pandemii, została zorganizowana w zupełnie nowej formie. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, we współpracy z Państwowym Muzeum na Majdanku, przygotowało przejmujące rozważania, oparte na świadectwie więźniów obozu koncentracyjnego.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję