Reklama

Niedziela Legnicka

Wiosenne spotkanie Rady ds. Powołań

Niedziela legnicka 18/2014, str. 2

[ TEMATY ]

powołanie

Ks. Piotr Nowosielski,

Diecezjalna Rada ds. Powołań zbiera się 2 razy w roku. Raz wiosną, raz jesienią. Wiosenne spotkanie odbyło się 26 marca i przebiegało pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka. W pierwszej jego części rektor legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego przedstawił relację z ostatniej Kongregacji Duszpasterstwa Powołań. Jej temat brzmiał: „Powołania – świadectwo prawdy” i dotyczył tematyki powołaniowej w mediach elektronicznych. Jest to bowiem już dzisiaj konieczność, aby również w tej przestrzeni, szczególnie młodzi znaleźli miejsca, gdzie zetkną się z tematem powołań. Jedna z prelegentek kongregacji dr Monika Przybysz podała informację o tym, że dziś statystycznie w każdej rodzinie jest do dyspozycji 16 ekranów elektronicznych (telewizory, telefony, tablety…). To m.in. sprawia, że domownicy zajęci ciągłym odbieraniem, sprawdzaniem i przekazywaniem różnych informacji na rozmowę np. z dzieckiem, mają zaledwie 4,5 min!

Reklama

Skoro więc przestrzeń medialna tak wypełnia życie ludzi, trzeba też w niej zaproponować tematykę poświęconą refleksji nad swoim życiowym powołaniem i zbawieniem. Stąd pytanie o postulat częstszej obecności tej tematyki szczególnie w serwisach i portalach społecznościowych.

Na spotkaniu omówiono też przygotowania do tegorocznego majowego Tygodnia Modlitw o Powołania, zapowiedziano kolejne propozycje rekolekcji powołaniowych w seminarium i domach zakonnych. Podsumowano też ostatnio przeprowadzone rekolekcje dla młodzieży męskiej i maturzystów w WSD. Natomiast wśród podejmowanych głosów w dyskusji, szczególnie zabrzmiał postulat przedstawicieli rodziców osób powołanych, aby oprócz tej obecności medialnej nie zapomnieć o modlitwie rodziców za swoje dzieci, o rozpoznanie przez nie głosu swojego powołania.

Spotkanie zakończono wspólną modlitwą i błogosławieństwem pasterskim bp. Marka Mendyka.

2014-04-30 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wdzięczni za dar powołania

W kościele św. Floriana w Sosnowcu stanęła niezwykła dekoracja. W nieco humorystyczny sposób przypomina ona osoby pochodzące z tej wspólnoty, które realizują swoje powołanie do kapłaństwa i życia zakonnego. 27 listopada wraz ze swoimi rodzicami większość z nich zgromadziła się na uroczystej Eucharystii dziękując Bogu za dar powołania, które wzrastało przy tym ołtarzu.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Polichromie w Nidku pięknieją

2021-09-22 16:55

[ TEMATY ]

prace konserwatorskie

polichromie

Ks. dr Szymon Tracz

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Drugi etap prac w kościele w Nidku został zakończony.

Ten etap obejmował prace konserwatorsko-restauratorskie polegające głównie na odczyszczeniu i uzupełnieniu dekoracji malarskich pokrywających nawę i strop we wnętrzu zabytkowego drewnianego kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Polichromię wykonał w 1877 roku malarz Jan Imitowski z Oświęcimia, co potwierdza sygnatura, jaką konserwatorzy odkryli na globie ziemskim znajdującym się na stropie w prezbiterium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję