Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zapraszani do nieba

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Zrozumiałem, że jedynym sposobem ocalenia świata od wojny, ocalenia od ateizmu, jest nawrócenie Rosji zgodnie z orędziem z Fatimy”
(św. Jan Paweł II)

Rozpoczynamy szósty rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej, który ma nam na nowo uświadomić, że Bóg pragnie naszego szczęścia, że każdego dnia zaprasza nas do Nieba, a Maryja jest Tą, która wskazuje nam drogę i wkłada do ręki odpowiednie narzędzia. Są nimi: różaniec, szkaplerz i sznur pokutny. Nabożeństwa Fatimskie, sprawowane w naszych parafiach, mają nam przypominać, że pokuta jest wciąż aktualna i bardzo ważna na drodze uświęcenia. Fatimska Pani i Jej pełne miłości orędzia mają stać się dla nas furtką do Nieba. Szukajmy Chrystusa i pukajmy do tej furtki wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem, który mówi: „Kościół, gdy szuka Chrystusa, zawsze puka do domu Matki i prosi: „Ukaż nam Jezusa”. To od Niej uczymy się bycia prawdziwymi uczniami. I właśnie dlatego Kościół wyrusza na misję, zawsze idąc za Maryją”.

Niech w tym podążaniu za Maryją towarzyszy nam osoba św. Jana Pawła II, który wszystko postawił na Maryję, i który Jej Niepokalanemu Sercu zawierzył siebie samego i świat cały. I wygrał Niebo. A 13 maja 1981 r. wygrał życie. W bieżącym tygodniu wspominamy kolejną rocznicę zamachu na Placu św. Piotra, który wzmocnił więź między Ojcem Świętym a Maryją w Jej fatimskim wizerunku; nabrała ona wówczas szczególnej mocy. To Fatimskiej Pani Papież Polak zawdzięczał cudowne ocalenie, czego nigdy nie ukrywał. Po zamachu powiedział: „Byłaś mi Matką zawsze, a w sposób szczególny 13 maja 1981 r., kiedy czułem przy sobie Twoją opiekuńczą obecność… We wszystkim, co się wydarzyło, zobaczyłem – i stale będę to powtarzał – szczególną matczyną opiekę Maryi”. „Za przyczyną Matki Bożej życie zostało mi na nowo darowane” – powtarzał i dodawał: „Zrozumiałem, że jedynym sposobem ocalenia świata od wojny, ocalenia od ateizmu, jest nawrócenie Rosji zgodnie z orędziem z Fatimy”.

Dziś, wobec wydarzeń rozgrywających się w naszej Ojczyźnie, na arenie międzynarodowej, a szczególnie za naszą wschodnią granicą, słowa te nabierają wyjątkowego wydźwięku i są wezwaniem dla nas wszystkich o żarliwą modlitwę. Niech zatem nie zabraknie nam gorliwości. Niechaj Fatimska Pani uprosi naszym sercom, dniom i czasom upragniony pokój.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-05-07 15:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Portugalia: uroczystości z okazji 96. rocznicy objawień fatimskich

[ TEMATY ]

Fatima

BOŻENA SZTAJNER

Tysiące pielgrzymów za całego świata przyjechało do sanktuarium w Fatimie, aby uczestniczyć w obchodach 96. rocznicy objawień Matki Bożej. Uroczystościom w dniach 12 – 13 maja przewodniczy metropolita Rio de Janeiro abp Orani Joao Tempesta.
CZYTAJ DALEJ

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie matki

2026-05-14 20:58

[ TEMATY ]

31 spojrzeń Maryi

pixabay.com

Każde spojrzenie Maryi coś odsłania: Boga, człowieka, drogę. W maju zapraszamy Cię do zatrzymania się przy 31 takich spojrzeniach. Dziś zobacz jedno z nich.

To spojrzenie jest czułe i konkretne. Nie abstrakcyjne. Miłość nie zawsze mówi wielkie słowa. Częściej robi małe rzeczy — uważnie, z troską. Maryja patrzy tak, jak patrzy ktoś, kto naprawdę kocha.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł Krzysztof Piesiewicz

2026-05-14 20:42

[ TEMATY ]

zmarł

Krzysztof Piesiewicz

wikipedia/Sławomir Kaczorek

Krzysztof Piesiewicz

Krzysztof Piesiewicz

Zmarł Krzysztof Piesiewicz - prawnik, adwokat, polityk, scenarzysta filmowy współautor, scenariuszy do filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Był współautorem wielokrotnie nagradzanych na największych festiwalach europejskich scenariuszy filmowych do 17 filmów Krzysztofa Kieślowskiego, m.in. “Bez końca”, “Dekalog”, “Podwójne życie Weroniki”, “Trzy kolory”. Miał 80 lat.

Krzysztof Marek Piesiewicz urodził się 25 października 1945 w Warszawie. W 1970 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie stanu wojennego występował w procesach działaczy NSZZ „Solidarność”, był oskarżycielem posiłkowym w procesie zabójców ks. Jerzego Popiełuszki.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję