Reklama

Niedziela Częstochowska

Bible-Ing. Kontemplacja Słowa...

Niedziela częstochowska 21/2014, str. 1

[ TEMATY ]

Biblia

Jowita Kostrzewska

Bible-Ing, polegający na publicznej kontemplacji Słowa Bożego, po raz kolejny odbył się w Częstochowie, tym razem spotkanie zostało zorganizowane 8 maja, w ramach Tygodnia Biblijnego, z inicjatywy Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.

Ponad 70 uczestników zgromadziło się na placu przed kościołem św. Jakuba Apostoła, by po błogosławieństwie i wspólnej modlitwie, w kilkuosobowych grupach, na placu Biegańskiego i wzdłuż Alei NMP, w milczeniu rozważać Ewangelię dnia, a potem dzielić się przeczytanym Słowem.

Reklama

Czytanie Pisma Świętego w miejscu publicznym jest świadectwem wiary, ma również wzbudzić w innych ludziach, pragnienie karmienia się Słowem Bożym. Umożliwiając zainteresowanym przechodniom i obserwatorom włączenie się do kontemplacji, uczestnicy wydarzenia rozdawali egzemplarze Ewangelii wg św. Marka, ufundowane przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”. – Wierzę, że dzięki temu wiele osób, być może po raz pierwszy, będzie mogło przeczytać Słowo Boże i w ten sposób odkrywać Jezusa Chrystusa, Zbawiciela – powiedział „Niedzieli” ks. Michał Krawczyk, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej, organizator spotkania.

– Bible-Ing gromadzi coraz więcej osób. Po osobistym rozważaniu i spotkaniu się ze Słowem Bożym dzielimy się tym, co Pan Bóg mówi do naszego serca, i to pogłębia naszą wiarę. W ten sposób dla siebie nawzajem jesteśmy umocnieniem, ale też świadectwem dla tych, którzy może są tylko przechodniami, ale którzy może zobaczą, zastanowią się i może otworzą Pismo Święte w domu – dodał ks. Michał Krawczyk

– Uczestniczenie w tej wielkiej ewangelizacji jest dla nas ważną sprawą. Rozważaliśmy Ewangelię wg św. Marka, w której Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem, kocha swoje owce, ale że są też inne owce, które trzeba doprowadzić do owczarni. I właśnie doprowadzenie tych drugich owiec do Chrystusa to ewangelizacja. Czujemy się powołani do tego, by mówić ludziom o Jezusie, żeby żyć miłością, tak jak Jezus nakazuje – dzieliła się z nami Elżbieta Szewczyk, uczestniczka spotkania.

Reklama

Również Katarzyna Czerniak powiedziała, że przez udział w Bible-Ing chciała pokazać, że „katolicy też mogą działać i ewangelizować innych ludzi nawet poprzez takie małe czyny i gesty, jak czytanie Pisma Świętego w Alejach”. – Ludzie reagują bardzo subtelnie, widać, że zwracają na nas uwagę i że wpływa to na nich w jakiś sposób – mówiła Katarzyna.

Dla Ireny Klimek udział w Bible-Ing to „świadczenie o miłości Jezusa i publiczne wyznanie wiary”. – Nie wstydzę się tego i chcę, żeby przez to świadectwo inni ludzie, a szczególnie ci, którzy życiowo się pogubili, mogli poznawać Pana Boga i odnajdywać drogę do Niego – podkreśliła Irena Klimek.

2014-05-22 10:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biblia w przestrzeni publicznej Wielunia

[ TEMATY ]

Biblia

Zofia Białas

W Niedzielę Dobrego Pasterza zakończył się Tydzień Biblijny. W Wieluniu jego zakończenie miało miejsce na odrestaurowanych fundamentach wieluńskiej fary. Na spotkanie z Biblią przybyli: ks. bp Andrzej Przybylski, kapłani wieluńscy, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie goszczący w Wieluniu, wierni ( wielu z własnymi egzemplarzami Pisma Świętego), Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Regionu Wieluńskiego z ks. Sebastianem Wyrozumskim.

Zofia Białas

CZYTAJ DALEJ

Śmierć Jezusa uczyniła nas wszystkich braćmi

2021-09-21 15:32

[ TEMATY ]

krzyż

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Na ręce generała pasjonistów Franciszek skierował list z okazji rozpoczynającego się dziś na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie Międzynarodowego Kongresu Teologicznego. Tematem spotkania jest „mądrość krzyża w świecie pluralistycznym”. Papież wyraził nadzieję, że inicjatywa przyczyni się do ponownego odczytania współczesnych wyzwań w świetle „mądrości krzyża”, aby sprzyjać ewangelizacji wiernej Bożemu stylowi i bliskiej człowiekowi.

Kongres odbywa się w ramach obchodów jubileuszu trzechsetlecia istnienia zgromadzenia pasjonistów i ma za zadanie pogłębienie znaczenia krzyża w kontekście współczesnych areopagów. Franciszek podkreślił, że tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum wiary chrześcijańskiej i tylko ona może zaspokoić oczekiwania i nadzieje współczesnego świata.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Czterech nowych magistrów teologii

2021-09-21 18:27

[ TEMATY ]

teologia

Instytut Filozoficzno‑Teologiczny

ks. Piotr Bartoszek

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze 21 września odbyły się obrony prac magisterskich i egzaminy ex universa theologia.

Do egzaminów przystąpiło pięcioro studentów.– Wszyscy zdali z wynikami dobrymi i bardzo dobrymi – cieszy się ks. Piotr Bartoszek, dyrektor IFT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję