Reklama

Niedziela Podlaska

„Opatrzność z rodziną”

Niedziela podlaska 21/2014, str. 2

[ TEMATY ]

rajd

Paweł Boguszewski

W niedzielne południe 4 maja parafia pw. Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim jako dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II, pod hasłem: „Opatrzność z rodziną”, zorganizowała Papieski Rajd Rowerowy.

Reklama

Po uroczystej niedzielnej Mszy św. i modlitwie różańcowej, którą do Boga zaniosła dziatwa z nowo powstałego w parafii Dziecięcego Kółka Żywego Różańca z jej dziewięcioletnią zelatorką – Gabrysią, na zewnątrz świątyni ustawiło się blisko 150 rowerzystów, w wielu wypadkach nawet i trzypokoleniowe rodziny. Najmłodszy samodzielny uczestnik to 5-letnia Wiktoria Jaroszewicz. Modlitwę poświęcenia rowerów odmówił proboszcz parafii ks. Zbigniew Karolak. Następnie głos zabrał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej policji asp. Zbigniew Bobrowicz, który mówił, że zasady ruchu obowiązują również rowerzystów, prawa też mają piesi na chodnikach, a przemieszczając się na drugą stronę jezdni po pasach, rower należy prowadzić. Tak pouczeni o zasadach poruszania się w kolumnie, zaopatrzeni Bożym błogosławieństwem ruszyliśmy w drogę, prowadzeni na pierwszych metrach przez Księdza Proboszcza. Eskortowani przez policyjny patrol motocyklowy i samochodowy bezpiecznie dotarliśmy do urokliwego zakątka – Leśniczówki w Hołodach. Pieczone kiełbaski, gorąca herbata zregenerowały utracone jazdą kalorie, co dla niektórych nowicjuszy z racji wieku czy też siedzącego dotychczas trybu życia było niemałym wysiłkiem. Wielu jednak stanęło do gier i zabaw, a gdy p. Eugeniusz wraz ze swymi córkami poddał rytm muzyki na akordeonie i skrzypcach, wielu nawet poderwało się do pląsów i śpiewu.

Osobliwą wymowę miało odprawienie nabożeństwa majowego w miejscu, gdzie nie tylko w zwrotkach pieśni, ale i cała przyroda w łąkach umajonych i śpiewie słowików wychwalała Maryję. Choć był to pierwszy wyjazd wspólnoty parafialnej na łono przyrody, to jednak bardzo doświadczyliśmy potrzeby tego rodzaju spotkań i prawdziwości słów Papieża Franciszka, które wypowiedział 27 października 2013 r. w Rzymie do zgromadzonych tam rodzin: „Prawdziwa radość, jaką przeżywamy w rodzinie, nie jest czymś powierzchownym, nie bierze się z posiadanych rzeczy. Prawdziwa radość pochodzi z głębokiej harmonii między ludźmi, którą wszyscy odczuwają w sercu i która sprawia, że odczuwamy piękno bycia razem, wspierania się wzajemnie na drodze życia. Ale u podstaw tego uczucia głębokiej radości jest obecność Boga w rodzinie, jest Jego miłość gościnna, miłosierna, szanująca każdego. Tylko Bóg umie z różnic tworzyć harmonię”.

My również odkryliśmy piękny dar w sobie: jako parafia też jesteśmy rodziną i dobrze być ze sobą razem.

2014-05-22 10:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo na dwóch kółkach

Niedziela bielsko-żywiecka 40/2015, str. 3

[ TEMATY ]

zakonnica

rajd

MR

Siostry wystartowały w rajdzie

Siostry wystartowały w rajdzie

Widok zakonnicy na rowerze już nie szokuje. Może tak było sześć lat temu, gdy pierwszy raz pojechałyśmy na rajd rowerowy – mówią s. Joanna Bryła i s. Magdalena Dymek ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, które 20 września uczestniczyły w 39. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Bielsku-Białej. Wraz z zakonnicami, w 32-kilometrową trasę wiodącą do Pisarzowic i z powrotem, wyjechało 24 gimnazjalistów i licealistów z prowadzonej przez zgromadzenie szkoły.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Czterech nowych magistrów teologii

2021-09-21 18:27

[ TEMATY ]

teologia

Instytut Filozoficzno‑Teologiczny

ks. Piotr Bartoszek

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze 21 września odbyły się obrony prac magisterskich i egzaminy ex universa theologia.

Do egzaminów przystąpiło pięcioro studentów.– Wszyscy zdali z wynikami dobrymi i bardzo dobrymi – cieszy się ks. Piotr Bartoszek, dyrektor IFT.

CZYTAJ DALEJ

Czas naszego nawiedzenia

2021-09-21 21:29

Marzena Cyfert

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

W katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny zainaugurował nowennę przed beatyfikacją 10 Sióstr Elżbietanek zamordowanych w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej.

Nabożeństwo eucharystyczne poprowadził ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski, homilię wygłosił ks. Piotr Wawrzynek. Kaznodzieja zauważył, że Bóg działa tu i teraz, gdy sprawujemy Eucharystię, gdy głoszone jest słowo Boże, gromadzi się wspólnota Kościoła, w której obecny jest Zmartwychwstały Pan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję