Zajęcia zaplanowano w dwóch grupach wiekowych, dzieci w wieku 7-13 lat oraz młodzież i dorośli 14-35 lat. Ilość miejsc jest ograniczona, w jednej grupie może uczestniczyć od 10 do 15 osób. Uczestnikom mogą towarzyszyć opiekunowie i asystenci, ale wymagana jest samodzielna praca podczas zajęć i występów.
Warsztaty będą się odbywać w siedzibie Zespołu „Śląsk” – w salach dydaktycznych oraz w rozległym parku otaczającym koszęciński pałac. W ramach 4-dniowego turnusu zaplanowano cykl warsztatów artystycznych, edukacyjnych i zajęć aktywności twórczej. Program zostanie dopasowany do poziomu zaawansowania poszczególnych uczestników. Zajęcia taneczne, wokalne, plastyczne, ruchowe oraz integracyjne –– wg. specjalnego autorskiego programu – poprowadzą pedagodzy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz zaproszeni goście.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Poprzez kontakt z żywą muzyką, tańcem, ruchem i zajęciami plastycznymi uczestnicy będą przełamywali bariery i rozwijali swoją wrażliwość na piękno i estetykę. Współpraca z profesjonalnymi pedagogami Zespołu „Śląsk” pozwoli lepiej poznać swoje ograniczenia, pokonać strach, a także rozwinąć umiejętności współpracy. Różnorodność form oraz dostosowanie warsztatów i zajęć do grupy uczestników pozwoli na wybór konkretnych zajęć. W ramach turnusu odbędzie się także prezentacja sceniczna w wykonaniu uczestników i asystentów, w której zostaną wykorzystane elementy różnego rodzaju sztuk: plastyki, muzyki, tańca i poezji.
Szczegółowe informacje, warunki uczestnictwa oraz formularz zgłoszenia zamieszczono na stronie internetowej www.zespolslask.pl w zakładce Projekty/Włączeni naturalnie w kulturę 2025.
Kontakt: Koordynator ds. Dostępności ZPiT „Śląsk” Michał Mazue, e-mail: michal.mazur@zespolslask.pl
