Reklama

Niedziela Częstochowska

Świąteczne kolędowanie

Niedziela częstochowska 1/2015, str. 2

[ TEMATY ]

kolędowanie

Anna Buda

Wiktoria Kitala (nagrodzona za 1. miejsce w kategorii najpiękniejsza ozdoba choinkowa) z rodzicami

Wiktoria Kitala (nagrodzona za 1. miejsce w kategorii
najpiękniejsza ozdoba choinkowa) z rodzicami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Popołudnie, godz.16.30. Środek tygodnia. Wydawałoby się, że szkoły o tej porze są pozamykane, a dzieci już dawno są w swoich domach. Jednak to tylko złudzenie, bo jest jedna, wyjątkowa – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie – która tętni życiem i zaprasza do włączenia się w świąteczne kolędowanie.

Dyrekcja szkoły już po raz drugi wyszła z propozycją zorganizowania jasełek, którym towarzyszy kiermasz świąteczny. Ogłosiła również Rodzinny Konkurs Bożonarodzeniowy w trzech kategoriach: na najładniejszy stroik świąteczny, ozdobę choinkową i kartkę świąteczną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Na grudniowe przedstawienie jasełkowe do auli szkoły przybyły całe rodziny. Część artystyczna, którą prowadziła Barbara Łysak, rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, którą młodzi „aniołowie” mieli opowiedzieć, co wydarzyło się 2000 lat temu w Betlejem. Na scenie pojawili się uczniowie – aktorzy (przekrój przez wszystkie klasy), którzy przenieśli uczestników ze świata współczesnego w świat starożytności. – Nasze jasełka są trochę nietypowe, trochę niekonwencjonalne. Nam się podoba, bo pokazujemy coś innego, ale zmuszającego widza do zastanowienia się, rozmyślenia – tłumaczy dyrektor szkoły Aleksandra Łebek-Jurgielewicz. Przygotowania trwały ok. miesiąca. Sprężyną i mózgiem tego przedsięwzięcia były Agnieszka Kubicka, Barbara Gruzla oraz s. Rozaria.

Między kolejnymi odsłonami jasełek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie laureatów. W kategorii najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy 1. miejsce zajęli: Zuzanna Molenda, Rafał Wyroba, Weronika Cichoń i Dawid Płaczek. Drugą kategorią była najpiękniejsza ozdoba choinkowa, w której na 1. miejscu uplasowali się: Wiktoria Wata, Wiktoria Kitala oraz Weronika Cichoń i Dawid Łuczka. W kategorii najpiękniejsza kartka świąteczna 1. miejsce zajęli: Julia Sidyk, Klaudia Gonera, Franciszek Polaczek i Oliwia Szpora. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i gratulacje.

Zeszłoroczny pomysł z kiermaszem świątecznym sprawdził się doskonale także w tym roku. Można było zakupić piękne kartki, ozdoby choinkowe i stroiki, a dla łasuchów – różnorodne ciasta. – Zysk z kiermaszu zostanie przeznaczony, podobnie jak w ubiegłym roku, na cele szkolne, w zależności od potrzeb. Co w tym roku przyjdzie nam do głowy, podpowiedzą rodzice – mówi Aleksandra Łebek-Jurgielewicz.

2014-12-23 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jest w tradycji wielka siła

Niedziela zamojsko-lubaczowska 6/2018, str. IV

[ TEMATY ]

kolędowanie

Joanna Ferens

Kolędowanie w Biszczy

Kolędowanie w Biszczy
Podtrzymywanie tradycji jest w powiecie biłgorajskim niezwykle bogate i szeroko rozpowszechnione. Dla przykłądu – w ostatni weekend stycznia na terenie tego powiatu odbywały się różnorakie koncerty i spotkania zamykające poświąteczny czas.
CZYTAJ DALEJ

Ciąg dalszy sprawy krzyża. Nauczycielka ze szkoły w Kielnie może wracać do pracy

2026-01-28 18:38

[ TEMATY ]

krzyż

Kielno

Adobe Stock

Komisja dyscyplinarna przy wojewodzie pomorskim uchyliła decyzję dyrektora szkoły podstawowej w Kielnie o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków nauczycielki, która podczas lekcji wyrzuciła do kosza krzyż.

Nauczycielka z Kielna na Kaszubach potwierdziła w rozmowie z PAP, że komisja dyscyplinarna dla nauczycieli przy wojewodzie pomorskim uwzględniła jej wniosek o cofnięcie decyzji o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków. W środa odebrała ona list polecony w tej sprawie.
CZYTAJ DALEJ

Jadwiga Wiśniewska: „Parlament Europejski mówi „dość” nieprzejrzystym działaniom Komisji von der Leyen”

2026-01-29 11:59

[ TEMATY ]

Jadwiga Wiśniewska

Materiał prasowy

Europoseł Jadwiga Wiśniewska

Europoseł Jadwiga Wiśniewska

Podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE), europosłowie niemal jednogłośnie przyjęli projekt sprawozdania dotyczącego publicznego dostępu do dokumentów Unii Europejskiej za lata 2022–2024. Jedną z kontrsprawozdawczyń dokumentu była eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska, która w toku prac konsekwentnie domagała się realnej, a nie deklaratywnej transparentności działań Komisji Europejskiej.

Przyjęty raport wprost wskazuje na systemowy problem braku przejrzystości w działaniach Komisji Europejskiej kierowanej przez Ursulę von der Leyen oraz na naruszanie prawa obywateli Unii do dostępu do informacji. Dokument ma jednoznacznie krytyczny charakter i stanowi poważny zarzut wobec sposobu funkcjonowania Komisji Europejskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję