Reklama

Niedziela Wrocławska

Noce Kościołów po raz szósty!

Niedziela wrocławska 24/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

Noce Kościołów

Tomasz Lewandowski

Podczas Nocy Kościołów swoje podwoje otworzą kościoły i klasztory, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających

Podczas Nocy Kościołów swoje podwoje
otworzą kościoły i klasztory, które na co
dzień nie są dostępne dla zwiedzających

Przed nami szósta edycja Nocy Kościołów. To niezwykłe wydarzenie religijno-kulturalne promuje kulturę, porozumienie i dialog na bazie chrześcijańskich korzeni wspólnej Europy. Jego międzynarodowy charakter podkreślają zaproszeni artyści, m.in. z Białorusi, Czech, Pakistanu, a nawet z Chin. Od lat organizatorem Nocy Kościołów jest Katolickie Radio Rodzina. W tym roku bogaty program Nocy Kościołów zainteresuje na pewno wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska. Od 16 do 26 czerwca odbędzie się ponad 200 różnych wydarzeń w 30 miastach Dolnego Śląska: koncerty, wykłady, wystawy, dyskusje poruszające istotne aspekty życia chrześcijan. Będzie można spotkać znanych i cenionych publicystów, naukowców, aktorów i artystów, m.in. red. Tomasza Terlikowskiego, red. Jana Pospieszalskiego, piosenkarkę Monikę Kuszyńską, aktora Macieja Musiała czy red. Grzegorza Górnego. Nie zabraknie też gości z zagranicy – z Pakistanu przyjedzie bp Sebastian Shaw OFM, o prześladowaniach chrześcijan będzie także opowiadał ks. Douglas Al-Bazi z Iraku, więziony przez islamskich terrorystów.

Reklama

Podczas Nocy Kościołów swoje podwoje otworzą kościoły i klasztory, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających, m. in. klasztor Sióstr Notre Dame – relikt pozostałości romańskiej i gotyckiej rezydencji Piastów Wrocławskich, kościół św. Idziego – najstarsza świątynia na terenie Dolnego Śląska, kaplica Hochberga w grekokatolickiej katedrze, perła baroku czy Mauzoleum Piastów Śląskich.

W ramach Nocy Kościołów odbędą się także Spotkania Kresowian i Festiwal Kultury Kresowej – występować będą na nim m.in. zespoły z Białorusi i Ukrainy. We Wrocławiu zaplanowano również Rowerowy Przejazd Papieski – z Ostrowa Tumskiego uczestnicy ubrani w kolorach papieskich (mężczyźni w koszulkach białych, a kobiety w żółtych) przejadą na hipodrom Partynice.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu, jakim są Noce Kościołów. Szczegółowy program wszystkich wydarzeń na stronie www.nocekosciolow.pl i na stronie internetowej Radia Rodzina.

2015-06-11 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Noce Kościołów 2015

Noce Kościołów na Dolnym Śląsku, organizowane przez Radio Rodzina, to blisko 300 wydarzeń, 32 miejscowości, ponad 90 koncertów, ciekawi goście, panele dyskusyjne i wystawy. Przedstawiamy pierwszą fotorelację z wybranych kulturalno-chrześcijańskich wydarzeń. Ciąg dalszy w przyszłym numerze „Niedzieli”

51 lat służby św. Jadwidze

CZYTAJ DALEJ

Gdyby św. ojciec Kolbe przeżył wojnę, to zbudowałby imperium medialne

2021-07-23 09:10

[ TEMATY ]

o. Maksymilian Kolbe

Mat.prasowy

Wielu biografów czy publicystów, którzy piszą o ojcu Maksymilianie, mówi o jego ofierze za współwięźnia i męczeńskiej śmierci w Auschwitz. Zbliża się 80. rocznica tego wydarzenia. Natomiast po dziś dzień nie w pełni doceniana jest działalność, którą wykonywał wcześniej. Można odnieść wrażenie, że za samą tę działalność godziłoby się uznać heroiczność jego cnót i doprowadzić do procesu beatyfikacyjnego.

Tak też opisuje życie i postawę o. Maksymiliana jego biograf, Czesław Ryszka:

CZYTAJ DALEJ

Kraków: dziś uroczystości w 5. rocznicę Światowych Dni Młodzieży

2021-07-24 08:27

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej/Facebook

W sobotnie popołudnie i wieczór w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędą się obchody 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Do udziału zaproszeni są także młodzi ludzie, którzy będą śledzić uroczystości za pośrednictwem transmisji online. Podczas spotkania odbędzie się premiera polskiej wersji hymnu ŚDM Lizbona 2023.

Konkurs wiedzy nt. Światowych Dni Młodzieży, spotkanie poświęcone przygotowaniom do ŚDM Lizbona 2023, Msza św. i koncert uwielbieniowy, podczas którego po raz pierwszy zabrzmi hymn spotkania młodych w Portugalii - to program obchodów 5. rocznicy ŚDM Kraków 2016. Rozpoczną się one w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II i są otwarte dla wszystkich młodych ludzi, także tych, którzy będą łączyć się za pośrednictwem transmisji online.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję