Reklama

Polska

Śmierć Franciszkanów nie poszła na marne

Niedziela Ogólnopolska 47/2015, str. 27

[ TEMATY ]

beatyfikacja

franciszkanie

franciszkanie.pl

O. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski

O. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski

Koncert misyjno-charytatywny „Fides et ratio”, którego celem była zbiórka funduszy dla dzieci ze Szkoły Wyrównawczej w Pariacoto w Peru, gdzie pracowali franciszkanie o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski, odbył się 8 listopada br. w auli AWF w Krakowie. – Forma koncertu wzięła się stąd, że jeden z męczenników, o. Michał, ewangelizował przez śpiew i muzykę, co chcemy zaakcentować – mówi s. Lucyna Rąpała RM, organizatorka koncertu i katechetka w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 w Krakowie.

W sposób fizyczny rodzina o. Michała, a w sposób duchowy rodzina o. Zbigniewa łączyły się z wydarzeniem. Szwagier o. Michała Eugeniusz Raczek powiedział: – Czuję wielką radość, że dzięki mediom, które nagłaśniają męczeństwo naszych bliskich, ludzie dowiedzą się, kim oni byli. Widzimy również, że młodzież zaczyna podążać w ślady Michała i Zbyszka, co nas bardzo cieszy i buduje, bo to nam uświadamia, że ta śmierć nie poszła na marne. Cała nasza rodzina czuje, jakby Michał był wśród nas. Cieszymy się, że jego praca i działania zostały docenione i przynoszą owoce.

Z kolei ks. Krzysztof Ciurla, który o. Michała poznał jeszcze jako kleryk, przyznaje, że cieszy się również z tego powodu, iż o. Tomaszek będzie pierwszym błogosławionym z Łękawicy, z Żywiecczyzny, i dodaje: – Radość jest jeszcze większa, bo o. Tomaszek pochodzi z parafii, w której pracowałem przez 12 lat.

Reklama

W ramach koncertu wystąpiła w tańcu uwielbienia Konstancja Zegartowska, która interpretowała muzykę psalmów, a zaśpiewali: Zuzanna Szczypuła, FidelMan – Tomasz Karenko (znany również jako Hiob), Pax (Michał Bukowski), Falamir (Fabian Kural), z którymi występował DJ Anem. Muzycy porwali publiczność chrześcijańskimi tekstami i energicznymi wykonaniami swoich utworów, a kulminacyjnym momentem był ich wspólny występ w nowym projekcie zwanym „Muode Koty”. Na zakończenie, jako gwiazda wieczoru, wystąpił zespół „Nazaret”, podchodzący do muzyki z pasją i poczuciem misji. Kwestę na rzecz szkoły w Pariacoto przez cały czas trwania koncertu prowadzili wolontariusze z Fundacji Brat Słońce.

Polscy męczennicy zostaną beatyfikowani 5 grudnia br.

2015-11-18 08:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: nowy błogosławiony bp Pio Alberto del Corona

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Severinson/pixabay.com

W San Miniato w środkowych Włoszech został dzisiaj wyniesiony do chwały ołtarzy zmarły przed stu laty, w roku 1912, biskup tego miasta Pio Alberto del Corona. Ten dominikanin, założyciel zgromadzenia Sióstr Dominikanek Ducha Świętego, „był gorliwym przewodnikiem i roztropnym nauczycielem powierzonego mu ludu” – powiedział papież Franciszek w środę 16 września na audiencji ogólnej. Życzył, by „jego przykład i wstawiennictwo pomagały Kościołowi postępować w duchu Ewangelii, przynosząc owoce dobrych uczynków”.

Dzisiejszej uroczystości beatyfikacyjnej przewodniczył w imieniu Ojca Świętego prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Amato.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

„Anielska podróż do Betlejem” - adwentowa propozycja archidiecezji krakowskiej dla najmłodszych

2022-11-25 20:38

[ TEMATY ]

Kraków

adwent

Karol Porwich/Niedziela

„Anielska podróż do Betlejem” to adwentowa propozycja archidiecezji krakowskiej dla najmłodszych. O tym, jak stawać się aniołami na co dzień w każdą sobotę Adwentu o godz. 8.00 z dziećmi rozmawiał będzie ks. Dariusz Chrostowski, duszpasterz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Rekolekcje są dopełnieniem materiałów przygotowanych przez Wydawnictwo św. Stanisława BM.

W każdą sobotę Adwentu o godz. 8.00 będzie można spotkać się na kanale You Tube Archidiecezji Krakowskiej i platformie Spotify, aby razem z dziećmi podsumować to, jak udało się przeżyć kolejne tygodnie oczekiwania na Boże Narodzenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję