Reklama

Częstochowa – WOM

Pamiętali o Papieżu Polaku

Niedziela częstochowska 48/2015, str. III

Izabela Bajor

Finaliści konkursu recytatorskiego wraz z opiekunami

Finaliści konkursu recytatorskiego wraz z opiekunami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mijający rok został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem św. Jana Pawła II. Z tej okazji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zorganizowała kilka przedsięwzięć edukacyjno-kulturalnych.

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na najwyższy urząd w Kościele katolickim odbyły się w bibliotece warsztaty czytelniczo-plastyczne „Zanim Karol został papieżem”, w których uczestniczyli uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie. Podczas warsztatów czytane były fragmenty książki Joanny Krzyżanek „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”. Następnie uczniowie wykonywali swoje lapbooki – książeczki nt. życia Ojca Świętego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W czytelni naukowej biblioteki można zobaczyć wystawę poświęconą osobie św. Jana Pawła II. Ekspozycja przybliża historię Światowych Dni Młodzieży. Druga jej część poświęcona jest pamiątkom związanym z pobytami Jana Pawła II w Polsce. Na wystawie prezentowane są również zbiory biblioteki w przeróżny sposób związane z osobą Papieża Polaka.

Reklama

Podsumowaniem działań PBPRODN „WOM” był Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja św. Jana Pawła II”, adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych miasta Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Konkurs odbył się 9 listopada br. Honorowy i medialny patronat nad wydarzeniem objęła Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Celem konkursu było przybliżenie i popularyzacja twórczości św. Jana Pawła II, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego, upowszechnianie kultury języka oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci i młodzieży.

Uczniowie prezentowali jeden z wybranych przez siebie wierszy św. Jana Pawła II.

W konkursie udział wzięło 8 uczniów z 8 szkół miasta Częstochowy i okolicznych powiatów. Laureaci konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi. Uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Fotorelacja zamieszczona jest na stronie: www.biblioteka.womczest.edu.pl.

2015-11-26 10:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Jacek Kiciński CMF: Maryjo, potrzebujemy zmiany naszego myślenia, odnowy naszego ducha i życia

2025-09-19 22:09

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Jacek Kiciński wygładza rozważanie apelowa na Jasnej Górze - 19.09.2025

Biskup Jacek Kiciński wygładza rozważanie apelowa na Jasnej Górze - 19.09.2025

Wierni z Archidiecezji Wrocławskiej przybyli na Jasną Górę, aby uczestniczyć w dorocznej pielgrzymce, a w tym w Apelu Jasnogórskim, który tym razem poprowadził biskup Jacek Kiciński CMF. Rozważanie apelowe nawiązywało do 60. rocznicy pamiętnego orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 r.

Biskup Jacek Kiciński CMF przypomniał słowa ówczesnego arcybiskupa Bolesława Kominka, zawarte w historycznym liście: “Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. - Przesłanie zawarte w orędziu staje się dziś ważna i aktualne - wobec wojen, niepokoju i zamętu. W czasie, w którym żyjemy, tak bardzo potrzebujemy pokoju. Pokoju w naszych sercach, rodzinach, wspólnotach parafialnych, całej Ojczyźnie i świecie – mówił hierarcha.
CZYTAJ DALEJ

Liczenie wiernych podczas niedzielnych praktyk religijnych - w październiku

2025-09-19 17:49

[ TEMATY ]

liczenie wiernych

Karol Porwich/Niedziela

W tym roku doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie katolików zobowiązanych do uczestniczenia w Mszy św. i przystępujących do Komunii św., odbędzie się 19 października br. we wszystkich parafiach kraju.

W tym roku, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes) odbędzie się w niedzielę, 19 października – poinformowała archidiecezja warszawska.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent wraz z małżonką udaje się do USA; odwiedzi „amerykańską Częstochowę” i spotka się z Trumpem

2025-09-20 14:26

[ TEMATY ]

Stany Zjednoczone

Karol Nawrocki

Marta Nawrocka

Mikołaj Bujak/KPRP

Prezydent Karol Nawrocki wraz małżonką Martą Nawrocką w niedzielę rozpocznie wizytę w USA. Para prezydencka najpierw odwiedzi Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. We wtorek w Nowym Jorku prezydent weźmie udział w debacie generalnej 80. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Na marginesie sesji ZO ONZ prezydent odbędzie szereg spotkań z przywódcami innych państw oraz z przedstawicielami organizacji politycznych i biznesowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję