Reklama

Głos z Torunia

Na spotkanie Miłości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W naszej pamięci są jeszcze żywe te dni, w których gościliśmy w miejscowościach diecezji toruńskiej radosne grupy młodych różnych ras i języków. Nasze serca wciąż śpiewają: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią!”. A spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie podczas ŚDM było jak powiew świeżości w życiu duchowym. Zwróciło uwagę na sprawy oczywiste, o których wiemy, ale nie zawsze doświadczamy; np. radość na modlitwie czy życzliwość.

Dni Młodzieży przeszły już do historii, a my trwamy w uniesieniu wraz z pielgrzymami z naszej diecezji wędrującymi na Jasną Górę. Życie ludzkie jest bowiem drogą. Nie wystarczy zrobić pierwszy krok, trzeba iść dalej wytrwale, zawsze pod górę, zdobywać szczyty, spoglądać w górę, bo „tam jest ręka Jezusa, która ci powie «powstań, chodź»”. On „jest darem, prezentem naszego Ojca”. On „jest Tym, który potrafi obdarzyć prawdziwą pasją życia”. Na życiowych ścieżkach drogowskazem jest Bóg, Ten, który jest źródłem radości i nadziei; Ten, który miłuje nas; Ten, który wiernie nam towarzyszy i pomaga. Dlatego pątnicy z naszej diecezji idą razem z Maryją na spotkanie Jezusa Miłosiernego. Wznoszą „swe oczy ku górom, skąd przyjdzie mi pomoc. Pomoc od Pana, wszak Bogiem On Miłosiernym jest!”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-08-04 10:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieła Miłosierdzia

Światowe Dni Młodzieży dobiegły końca. Przedsmak centralnych wydarzeń w Krakowie stanowiły Dni w Diecezjach. Archidiecezja wrocławska przygotowała dla pielgrzymów bogaty program wydarzeń kulturalnych i duchowych. Poza modlitwą, katechezą i zwiedzaniem miasta, odpowiedzieli na apel papieża Franciszka, by czynić MIŁOSIERDZIE

Na ul. Średzkiej w Leśnicy grupa z Niemiec wraz z mieszkańcami i studentami wrocławskiej ASP stworzyła kolorowy mural. Zebranych przywitała Elżbieta Lenczyk, dyrektor Centrum Kultury ,,ZAMEK”, która życzyła młodzieży, aby uczynki miłosierdzia zawsze towarzyszyły ich życiu. W modlitwie pielgrzymów poprowadziła siostra Cecylia. Motywem przewodnim muralu była młodzież spędzająca w pozytywny sposób czas w małych miejscowościach. Przedstawiono na nim także znane wrocławskie budynki, jak Hala Stulecia czy Panorama Racławicka. Obok kolorowego muralu, powieszono baner z cytatem św. Jana Pawła II: ,,Wrocław jest miastem spotkania, miastem, które jednoczy”.
CZYTAJ DALEJ

Paulin, który z ambony trafił do więzienia za obronę nienarodzonych

2025-03-25 09:07

[ TEMATY ]

ochrona życia

aborcja

dzieci nienarodzone

paulin

o. Krzysztof Kotnis

Adobe Stock

Paulin za głoszenie, że aborcja jest zabójstwem, trafił do więzienia

Paulin za głoszenie, że aborcja jest zabójstwem, trafił do więzienia

Za głoszenie, że każde dziecko poczęte pod sercem matki ma prawo do życia, a aborcja jest zabójstwem, z ambony trafił do więzienia. Dla paulina o. Krzysztofa Kotnisa przestrzenią krzewienia prawdy o ludzkiej godności i nawoływaniem do ochrony życia poczętego była nie tylko kościelna ambona, ale i Warszawska Pielgrzymka Piesza. O. Kotnis w 1966 r. spędził za to pół roku w celi z kryminalistami. Od lat paulini krzewią Duchową Adopcję Dziecka Poczętego nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, także w Stanach Zjednoczonych. Na Jasnej Górze znajduje się centralny ośrodek tego dzieła. Dziś w Dzień Świętości Życia uwrażliwiają, że adopcja to także dzieło nadziei - „na to, że każde ludzkie życie, choćby najsłabsze, znajdzie miejsce w sercach swoich rodziców i całej społeczności”.

O. Kazimierz Maniecki zapamiętał o. Krzysztofa właśnie z Pieszej Pielgrzymki Warszawskiej. To tu także dał się poznać jako odważny głosiciel prawdy o ludzkiej godności, obrońca praw nienarodzonych do życia. - Temu powołaniu był wierny. To była postawa człowieka odważnego, gotowego na każdą ofiarę - wspomina współbrata o. Maniecki.
CZYTAJ DALEJ

Wyjątkowy Koncert JP2 w Kaufman Music Center w Nowym Jorku

2025-03-25 13:11

[ TEMATY ]

koncert

Materiał prasowy

Już 3 kwietnia 2025 o 7pm w Kaufman Music Center w Nowym Jorku odbędzie się „Concert Gala in Memory of John Paul II”, upamiętniająca jednego z największych autorytetów naszych czasów Jana Pawła II – papieża pokoju, dialogu i jedności. Będzie to wieczór pełen wzruszeń, refleksji i pięknej muzyki.

Wieczór rozpocznie premiera krótkiego filmu dokumentalnego ”Remembering John Paul II” przypominającego najważniejsze wydarzenia pontyfikatu w tym pielgrzymki apostolskie do Polski i Stanów Zjednoczonych. W części artystycznej usłyszymy "Maurice Ravel "Miroirs III Une Barque sur L'Océan", Jules Massenet 'Meditation" z Opery Thais, "Legenda" Henryka Wieniawskiego, "Contemplation," Johannesa Brahmsa, Giacomo Puccini ''O Mio Babbino Caro" z Opery "Gianni Schicchi", Kamil Saint-Saens ''Le Cygne' (Łabędź), Giulio Caccini 'Ave Maria'', "Pie Jesu" z Requiem A. L.Webber i wiele innych utworów, które poruszą serca słuchaczy. Wystąpią znakomici artyści, soliści Metropolitan Opera Brittany Renee (sopran), Paul Appleby (tenor), skrzypek Richard Lin, Kamil Pacholec, Laura Poe, Kyoung Im Kim, Nicholas Kaponyas, Halina Kalitka, Andrew Michon oraz Copernicus Children's Choir pod batutą Bożeny Konkiel. Soliści baletu wystąpią w specjalnie na ten wieczór przygotowanej choreografii. Projekt odwołuje się do nieprzemijających wartości Pontyfikatu JP2, przesłania pokoju, miłości i godności człowieka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję