Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

PO połyka .Nowoczesną

Platforma Obywatelska rozpoczęła konsumpcję .Nowoczesnej. Według jednego z sondaży, PO połknęła już jedną szóstą partii Ryszarda Petru. Okazuje się, że Grzegorz Schetyna nie jest tak słaby, jak go malują.

Nieświeży produkt

Politolodzy tłumaczą, że .Nowoczesna straciła na świeżości. Wynikać mogłoby z tego, że był to produkt o krótkiej przydatności do spożycia, a według nas – był on od samego początku przeterminowany.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wiadomy wyrok

Prezes Trybunału Konstytucyjnego zapowiedział, że Trybunał szybko sprawdzi nową ustawę o Trybunale. Na bank będzie niekonstytucyjna. Niespodzianki nie będzie. To nie piłka nożna.

Kto może napisać ustawę?

Co trzeba zrobić, żeby napisać zgodną z polską konstytucją ustawę o trybunale Konstytucyjnym? Grono zdatnych jest wąskie. Tak po prawdzie istnieje tylko jeden sposób. Trzeba zapisać się do opozycji. Tam człowiek z miejsca doznaje wyjątkowego oświecenia. Coś w rodzaju wiedzy wlanej.

Chore głowy

Bruksela aż kipi od pomysłów. Jeden z nich zakłada, że trzeba zrównać ceny lekarstw w całej Europie i wtedy będzie sprawiedliwie. Takie pomysły mogą się rodzić tylko w chorych głowach i bylibyśmy nawet za bezpłatnymi lekami na tę chorobę, tyle że mamy obawy, iż to nic nie da, bo na pomoc farmaceutyczną jest już za późno. Ta choroba jest w wysokim stopniu zaawansowania.

Inwestycja futurystyczna

Prokuratura, na wniosek Ministerstwa Środowiska, będzie badać, dlaczego za czasów PO wyrzucono w błoto 1,5 mld zł, budując kilometry ekranów dźwiękochłonnych na pustkowiach. To była, proszę państwa, inwestycja w bliżej nieokreśloną, ale zawsze – przyszłość. Krótko mówiąc: inwestycja futurystyczna.

Skok na wizerunek

Luknęliśmy na stronę Sojuszu. Myśleliśmy, że w związku z wyprzedażą dóbr rodowych trafimy na materiały o charakterystyce ekonomicznej, ale nie. Zaintrygował nas tytuł o napadzie na siedzibę SLD w Pabianicach. Myśleliśmy, że był to skok na kasę, ale nie, to był tylko skok na wizerunek. Sprawcy nie za bardzo się obłowili. Po prostu nikła szkodliwość społeczna czynu.

2016-08-10 08:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan/ Ukaże się pierwsza encyklika Leona XIV: troska o człowieka w dobie sztucznej inteligencji

2026-05-25 07:05

[ TEMATY ]

Encyklika

Vatican Media

Trosce o człowieka w dobie sztucznej inteligencji jest poświęcona pierwsza encyklika papieża Leona XIV „Magnifica Humanitas”, która zostanie opublikowana w poniedziałek. Po raz pierwszy AI będzie wiodącym tematem dokumentu papieskiego nauczania. Nowością jest też udział Leona XIV w jego prezentacji.

Polska redakcja Radia Watykańskiego – Vatican News opublikuje dziś bezpłatny audiobook Encykliki Leona XIV „Magnifica humanitas”. Już dziś w południe będzie można odsłuchać „Wprowadzenie” i pierwszy rozdział dokumentu na portalu Vatican News. Kolejne części pierwszej encykliki Leona XIV będą udostępnione w najbliższych dniach.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: figura ojca Pio płacze krwią. Sprawę bada specjalna komisja

2026-05-23 11:24

[ TEMATY ]

figura ojca Pio

płacze krwią

specjalna komisja

Agata Kowalska

Święty Ojciec Pio

Święty Ojciec Pio

Leżąca nieopodal Neapolu Casalba stała się w ostatnich dniach miejscem pielgrzymek. Wszystko za przyczyną „nowego cudu” ojca Pio. Na twarzy stojącej przed kościołem figury Świętego odkryto „krwawą łzę”. Miejscowy proboszcz jest przekonany, że „nie jest to dzieło rąk ludzkich, ale znak od Boga”. Na polecenie biskupa sprawę bada specjalna komisja.

Włoskie media szeroko komentują domniemane nadprzyrodzone zjawisko, do którego doszło w parafii Matki Bożej Łaskawej w Casalbie. Jest to niewielka wioska, zamieszkana przez czterysta osób, położona w gminie Macerata Campania i należąca do archidiecezji Capua.
CZYTAJ DALEJ

„Są jeszcze wioski, które czekają na słowo Boże” - poruszające pozdrowienia z serca Afryki dla parafian

2026-05-25 20:08

[ TEMATY ]

pozdrowienia

Karol Porwich/Niedziela

Dzieci pierwszokomunijne z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim w czasie „białego tygodnia” otoczyły modlitwą misje oraz włączyły się w akcję Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci „Dzieci komunijne dzieciom misji”. Zebrane ofiary trafiły do potrzebujących rówieśników w Czadzie.

W odpowiedzi na ten gest jedności i wsparcia specjalne pozdrowienia z Afryki przesłał ks. Jakub Szałek - misjonarz diecezji bydgoskiej i wikariusz generalny diecezji Lai w Czadzie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję