Reklama

Fundacja Exodus

Fundacja Exodus powstała z inicjatywy członków Odnowy w Duchu Świętym po to, by być partnerem dla państwa, a nie petentem w podejmowanych działaniach. Zdeklarowani członkowie Odnowy wpłacają na konto fundacji 10% dochodów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O założeniu fundacji zaczęto myśleć w styczniu 2002 r. Ale zanim powstała, co było wynikiem orzeczenia Krajowego Rejestru Sądowego, założyciele musieli spełnić pewne wymogi. Najpierw zebrano odpowiednią liczbę członków. Z tym nie było żadnych trudności. Następnie spisano akt notarialny powołujący fundację i opracowano statut. Z takim kompletem dokumentów zwrócono się do Krajowego Rejestru Sądowego. Instytucja ta badała zgodność statutu fundacji z prawem polskim. Nie jest to łatwa procedura, więc trwała kilka miesięcy. W końcu, 8 sierpnia 2002 r. fundacja zaczęła istnieć w świetle prawa. Prezes fundacji Rafał Wesołowski nie ukrywa, że inspiracją do podjętych działań była m.in. adhortacja Christi fideles laici, w której Ojciec Święty wzywa katolików świeckich do odpowiedzialnego przeobrażania świata zgodnie z duchem Chrystusowym. "Pragniemy kreować rzeczywistość społeczną, w której przychodzi nam żyć, zgodnie z wartościami chrześcijańskimi" - dodaje Michał Barszczewski, wiceprezes.
A jak konkretnie stowarzyszenie będzie realizować cele i zamierzenia? Przede wszystkim przez wyszkolenie liderów życia społecznego, kulturalnego, religijnego, a nawet gospodarczego. Dlatego w najbliższym czasie powstanie Dom Formacji i Szkoleń, czyli tzw. baza szkoleniowa. "W planach mamy również otwarcie przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum" - zdradza plany Dariusz Kerner. Kolejnym sposobem jest coroczna organizacja imprezy pod nazwą Festiwal Nowego Życia Exodus 2003. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 23-25 maja na boisku Szkoły Podstawowej nr 15 w Sosnowcu. Kolejnym zadaniem, które stawia przed sobą Exodus, jest organizacja letniego wypoczynku, m.in. dla członków Odnowy w Duchu Świętym. Tyle plany. Warto jednak przyjrzeć się pierwszym krokom fundacji. A było nimi stworzenie i wyposażenie zespołu muzycznego w sprzęt nagłaśniający. Powołanie do życia zespołu teatralnego. Ukazały się już dwa numery czasopisma Megazine. W przygotowaniu - serwisy internetowe. Należy pamiętać, że exodus znaczy wyjście z niewoli grzechu, wyjście z własnych słabości, niedoskonałości. I w tym kierunku będzie podążać fundacja, o czym zapewnia zarząd.
Aktualnie siedzibą fundacji jest mieszkanie państwa Tadeusza i Heleny Zdrojkowskich. "Osoby działające w fundacji korzystają z prywatnych pomieszczeń, organizując tam swoją pracę. Pragniemy serdecznie podziękować naszym dobroczyńcom za udzielanie pomocy niezbędnej w pierwszych pracach fundacji" - podkreśla Rafał Wesołowski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy potrafię z pokorą i uczciwie dążyć do prawdy?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 7-9.

Czwartek, 25 września. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV, Jan Paweł II, Franciszek: Wołanie papieży o pokój

2025-09-24 18:12

[ TEMATY ]

papież

pokój

Vatican Media

Papież Leon XIV, na zakończenie audiencji generalnej, ogłosił, że 11 października odbędzie się różańcowa modlitwa na Placu św. Piotra w intencji pokoju na świecie. Papież kontynuuje tradycję zapoczątkowaną przez swoich poprzedników, którzy w trudnych momentach historii ludzkości wzywali do gorliwego odmawiania różańca, powierzając Maryi cierpienia świata, wołając – jak Jan Paweł II – “Nigdy więcej wojny!”

Podziel się cytatem Zamknij X Leon XIV: Pod macierzyński płaszcz Maryi Wezwał także wszystkich posługujących w Watykanie, aby codziennie w nadchodzącym miesiącu gromadzili się na Różańcu w Bazylice św. piotra, a 11 października o godz. 19:00 na Placu św. Piotra odbędzie się wspólne błaganie o pokój z udziałem licznych wiernych.
CZYTAJ DALEJ

Od 9 października we Wrocławiu wejdzie w życie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach

2025-09-24 18:47

Adobe Stock

Najpierw Stare Miasto (2018), potem osiem kolejnych osiedli (2024), a teraz – całe miasto. Od 9 października we Wrocławiu zacznie obowiązywać zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Radni miejscy przegłosowali uchwałę podczas wrześniowej sesji, odpowiadając na postulaty rad osiedli i mieszkańców, którzy od dawna zgłaszali problemy z nocnymi zakłóceniami porządku.

Zakaz obejmuje sprzedaż alkoholu w sklepach od godziny 22:00 do 6:00 rano. To rozwiązanie bezpośrednio wpisuje się w oczekiwania społeczności lokalnych, które wskazywały na hałas i niebezpieczne sytuacje w rejonie sklepów monopolowych. Głosowanie nad uchwalą poprzedziły konsultacje społeczne, a projekt opiniowali osiedlowi radni. Większość Rad Osiedli poparła projekt.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję