Reklama

Niedziela w Warszawie

Jak zdobyć serca internautów

Rusza Akademia Dziennikarstwa na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Jak zapewniają władze uczelni, pozwoli ona na zdobycie wiedzy praktycznej i poznanie kulis dziennikarstwa. To nie jedyna nowa propozycja PWTW

Niedziela warszawska 38/2016, str. 1

[ TEMATY ]

dziennikarstwo

Paweł Wodzyński

Krzysztof Ziemiec, znany i lubiany dziennikarz TVP, będzie jednym z wykładowców Akademii Dziennikarskiej, powstającej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie

Krzysztof Ziemiec, znany i lubiany dziennikarz TVP, będzie jednym
z wykładowców Akademii Dziennikarskiej, powstającej na Papieskim
Wydziale Teologicznym w Warszawie

Zdobędziesz serca internautów dzięki dobrej znajomości mechanizmów social media. Staniesz za kamerą i aparatem fotograficznym jak profesjonalista. Wejdź do świata mediów – zachęcają władze uczelni na stronie internetowej. Akademia to jednak nie studia, lecz roczny kurs przygotowujący do pracy w mediach, a skierowany przede wszystkim do administratorów parafialnych i kościelnych stron internetowych, prasy parafialnej lub osób – przede wszystkim młodych – które chcą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe i umiejętności praktyczne.

– Chcemy, żeby księża mieli kogoś, kto ma specjalistyczne umiejętności i jest pomocny w duszpasterstwie – mówi ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW. To, jak zaznacza, odpowiedź na znaki czasu. – PWTW chce być uczelnią, która przygotowuje ludzi do posługi w konkretnej parafii, kościele, ale jako papieska uczelnia chcemy odpowiadać na wezwania płynące od Papieża, od Kościoła.

Reklama

Drugą, zupełnie nową propozycją PWTW jest – w rozpoczynającym się wkrótce roku akademickim – dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny. Przeznaczone jest dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin, a jego celem ma być wyszkolenie osób, które pomogą w przygotowaniu narzeczonych do małżeństwa (np. prowadzenie kursów przedmałżeńskich) oraz w duszpasterstwie parafialnym i poradniach.

W tym względzie PWTW ma już doświadczenie: w ub. roku prowadzono po raz pierwszy roczne studium animatorów małżeństw już zawartych. – Skończyło je 18 małżeństw, które otrzymały misje do pomocy księżom w prowadzeni opieki nad małżeństwami już zawartymi – mówi ks. prof. Pawlina. – Teraz czas na dokształcenie i wykształcenie ludzi do pomocy księżom w prowadzeniu kursów przedmałżeńskich.

Program Akademii Dziennikarstwa wskazuje, że szczególna uwaga będzie zwrócona na nowoczesne formy mediów. – Myślimy o ważnym odbiorcy, jakim jest młode pokolenie – mówi ks. prof. Pawlina. – Młodzi ludzie komunikują się w mediach elektronicznych. Może się wydawać, że dla młodego pokolenia wszystko dzieje się przy komputerze. Warto tego się nauczyć, docierać do nich, sięgać do miejsc, gdzie są, poprzez przekaz i bezpośrednie zaproszenie. Jeżeli nie przychodzą do kościoła, to może Kościół przejdzie do nich?

Więcej informacji o nowych propozycjach PTWT na stronie pwtw.pl .

2016-09-14 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Arcybiskup Bratysławy: mordercy dziennikarza nie mogą pozostać bezkarni

[ TEMATY ]

dziennikarze

dziennikarstwo

morderstwo

Włodzimierz Rędzioch

Abp Stanislav Zvolenský

Abp Stanislav Zvolenský

Po brutalnym zamordowaniu dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego partnerki arcybiskup Bratysławy, Stanislav Zvolenský, przesłał kondolencje ich rodzinom. Odnosząc się do tragicznego wydarzenia przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji w oficjalnym stanowisku podkreślił, że wiadomość o morderstwie napełniła go „głębokim bólem” i zaapelował o jak najszybsze wykrycie sprawców i ich osądzenie.

„Naszym obowiązkiem jest dążenie do do społeczeństwa, w którym każdy człowiek wykonując swój zawód będzie czuł się bezpiecznie”, cytuje słowa abp. Zvolensky’ego oficjalna strona internetowa episkopatu Słowacji. Według arcybiskupa Bratysławy, w tej sprawie muszą zostać podjęte zwiększone wysiłki.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja krakowska: Dzień Modlitwy za Młodzież

2021-09-21 18:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

młodzież

archidiecezja krakowska

ks. Paweł Klys

26 września po raz pierwszy w archidiecezji krakowskiej będzie obchodzony Dzień Modlitwy za Młodzież ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego. Będzie to okazja do wsparcia młodych ludzi w odkrywaniu w ich życiu Bożego działania.

– Ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją do tego, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca – zwraca uwagę ks. Marcin Filar, który ma nadzieję, że włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież. – Ta modlitwa będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich pracujących z młodzieżą – księży, sióstr zakonnych, katechetów, animatorów, liderów – dodaje archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję