Reklama

Aspekty

Wschowa

Piętnasta Cecyliada

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dwadzieścia cztery zespoły, czyli w sumie 576 osób na scenie. 19 i 20 listopada w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie po raz piętnasty odbył się Przegląd Piosenki Religijnej Cecyliada. Organizatorem była Akcja Katolicka z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie.

– Jest duże zapotrzebowanie na nasz festiwal. Chętnych jest tak wielu, że zapisy musieliśmy zakończyć już miesiąc temu. Na każdy dzień przewidzieliśmy występ dwunastu zespołów i więcej po prostu by się nam nie zmieściło – mówi Franciszek Bryjak, wiceprezes wschowskiej AK. – Cecyliada nie jest konkursem. Chodzi nam o to, żeby osoby wykonujące utwory religijne mogły się zaprezentować przed publicznością. A tej nam jak zwykle nie zabrakło, sala była pełna. Nie mamy specjalnych wymagań co do zespołów, liczy się kolejność zgłoszeń. Chcemy każdemu dać szansę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na scenie (oprócz Wschowy) reprezentowane były m.in.: Głogów, Święciechowa, Włoszakowice, Długie Stare, Kargowa, Żagań i Krzemieniewo. – Wiek uczestników jest bardzo zróżnicowany, ale raczej zachowane są proporcje. Jedna trzecia występujących to dzieci, jedna trzecia – młodzież i jedna trzecia – dorośli – wymienia Franciszek Bryjak.

Transmisję na żywo można było śledzić w Internecie dzięki portalowi Ziemia Wschowska (zw.pl).

2016-11-23 13:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Festiwal św. Cecylii

Soliści, instrumentaliści, zespoły wokalne, chóry kościelne, schole liturgiczne, wokaliści z Wrocławia, Częstochowy, Radomska, Chorzowa, Jeleniej Góry, Piotrkowa Trybunalskiego i z innych stron Polski wzięli udział w IX Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Cecyliada, który odbył się w Radomsku w dniach 16-17 listopada

W tegorocznej edycji artyści prezentowali pieśni oparte o teksty Pisma Świętego z racji przypadającej w tym roku 420. rocznicy pierwszego wydania Biblii ks. Jakuba Wujka oraz 70. rocznicy wydania pierwszego powojennego wydania Nowego Testamentu w języku polskim. Wykonawcy prezentowali utwory m.in. z repertuaru: TGD, Siewców Lednicy, Piotra Rubika czy Małgorzaty Chruściel.
CZYTAJ DALEJ

Święta, księżna i klaryska

Niedziela Plus 38/2022, str. VI-VII

[ TEMATY ]

św. Kinga

polona.pl

Odkrycie żup solnych w Bochni przez św. Kingę, obraz Floriana Stanisława Cynka

Odkrycie żup solnych w Bochni przez św. Kingę, obraz Floriana Stanisława Cynka

Święta Kinga (Kunegunda) należy do grona wybitnych i świątobliwych księżniczek związanych z domem Piastów przez małżeństwa lub z niego się wywodzących. Były nimi: św. Jadwiga Śląska oraz błogosławione Jolanta i Salomea.

Kinga pochodziła z dynastii Arpadów, urodziła się 5 marca 1234 r. Była córką króla Węgier Beli IV i Marii, córki cesarza bizantyjskiego Teodora I. Dwór węgierski wyróżniał się w owym czasie bogactwem, okazałością i poziomem kultury. Splendoru dodawała mu królowa Maria, wprowadzając bizantyjski ceremoniał i przepych.
CZYTAJ DALEJ

Rozważanie na niedzielę: Bóg nie marnuje straty

2026-07-24 09:17

[ TEMATY ]

rozważania na niedzielę

Diec. Bielsko-Żywiecka

Cukier przez wieki był skarbem bogatych. Przywożono go z daleka, z trzciny cukrowej, a jego cena zależała od statków, imperiów i wojen. Nikt nie przypuszczał, że wielka rewolucja zacznie się od czegoś tak zwyczajnego jak burak. Ta zaskakująca historia cukru prowadzi nas do Ewangelii o Bogu, który potrafi ukryć skarb w tym, co niepozorne, odrzucone i pozornie przegrane.

Podziel się cytatem W tym odcinku pojawia się przejmująca historia ojca, który stracił piętnastoletnią córkę w wypadku. Przez lata zmagał się z bólem i przebaczeniem, aż odkrył, że przebaczyć nie znaczy zapomnieć ani uznać, że nic się nie stało. Przebaczyć to pozwolić Bogu wejść w ranę, która mogłaby zamknąć serce na zawsze.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję