Reklama

Cyfrowy przewodnik

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jesteś w obcym mieście, np. podczas wakacji, wycieczki czy wyjazdu służbowego. Chciałbyś uczestniczyć we Mszy św. albo się wyspowiadać. Poszukiwanie w Internecie potrzebnych informacji zajmuje zwykle więcej czasu, niż się spodziewamy, co może skutecznie zniechęcić. Będzie na to rada. Za kilka miesięcy w Szkocji powstanie aplikacja na smartfony, która rozwiąże ten problem. CatholicApp, wykorzystując system globalnego pozycjonowania, popularny GPS i mapy w Google oraz wprowadzone dane o godzinach Mszy św. i dyżurach w konfesjonałach, doprowadzi cię z danego punktu, w którym się znajdujesz, do najbliższego kościoła, w którym jest Msza św. Dowiesz się również, czy czeka na ciebie ksiądz w konfesjonale.

Na pomysł wpadli szkoccy katolicy z archidiecezji w Edynburgu. Jego opracowaniem od strony informatycznej zajmie się firma Musemantik. W niej odnajdujemy polski ślad tego innowacyjnego rozwiązania, dyrektora firmy o swojsko brzmiącym nazwisku – Maciej Zurawski. W rozmowie z BBC mówił on o tym, że strony internetowe coraz bardziej tracą na popularności jako podstawowe źródło informacji. Dla mobilnej generacji, z jaką mamy dziś do czynienia, najważniejszy, bo zawsze będący pod ręką, jest smartfon, który stał się dla wielu nieodłącznym przyjacielem.

Szkoci zaprezentowali już pomysł w Watykanie. Według planów, produkt ma być gotowy w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Będzie możliwy do zakupienia przez inne diecezje. Kilka szkockich już wyraziło zainteresowanie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-12-07 11:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielka Brytania: coraz więcej wierzących praktykujących wśród młodzieży

2025-08-22 14:46

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

młodzież

wierzący

praktykujący

Adobe Stock

Coraz więcej wierzących praktykujących wśród młodzieży w Wielkiej Brytanii

Coraz więcej wierzących praktykujących wśród młodzieży w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii wzrosła liczba młodych ludzi, którzy wracają do wiary i praktyk religijnych. Informują o tym dwa dzienniki: amerykański „New York Times” i brytyjski „Financial Times”.

Chodzi o pokolenie Z, a więc o osoby urodzone między 1997 i 2012 rokiem. Wzrastały one w zsekularyzowanym społeczeństwie, które nie proponuje wiary. Pomimo to młodzież ta odkrywa religię jako źródło znaczenia i tożsamości w swoim życiu. Analizując tę sytuację „Financial Times” podkreśla, że „religia powraca nie z powodu nostalgii, lecz z potrzeby”.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej 2025 (dzień 6.)

2025-08-22 12:20

[ TEMATY ]

nowenna

Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

Magdalena Pijewska/Niedziela

Nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej trwa od 17 do 25 sierpnia przez dziewięć kolejnych dni. Na Jasnej Górze przez ten czas prowadzić nas będzie ks. Wojciech Węgrzyniak.

ZOBACZ WSZYSTKIE ROZWAŻANIA NOWENNOWE - TUTAJ.
CZYTAJ DALEJ

Przynależność do Boga ma swoją cenę. Nasz Bóg jest Bogiem wymagającym. Dlaczego?

2025-08-23 10:36

[ TEMATY ]

ks. Jacek Kijas

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Czytania liturgiczne na 24 sierpnia 2025; Rok C, I
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję