Reklama

Niedziela Lubelska

Przywieźli Betlejem

Niedziela lubelska 5/2017, str. 1

[ TEMATY ]

kolędowanie

Paweł Wysoki

Kuba Badach i TGD

Kuba Badach i TGD

W niedzielę 22 stycznia w lubelskiej hali „Globus” zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski i Mate.O. zabrali publiczność w muzyczną podróż do Betlejem. Jak podkreślił prowadzący spotkanie Marek Zając, odbywający się po raz pierwszy w Lublinie świąteczny koncert włączył mieszkańców naszego regionu w wielką wspólnotę osób dzielących się z bliźnimi radością Bożego Narodzenia poprzez muzykę i śpiew, a także konkretny dar ludzkiej solidarności. Dzięki inicjatywie Fundacji „Światło-Życie” z Katowic dochód z wydarzenia zostanie przekazany na dożywianie osób ubogich.

Reklama

Muzyczne spotkanie zasadniczo składało się z dwóch części. W pierwszej artyści zabrali publiczność w muzyczną podróż po świecie rozpromienionym blaskiem narodzenia Bożej Dzieciny. Utwory: „Kolęda Maryi”, „Mario, czy już wiesz”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, świąteczne melodie z dalekich stron świata czy wreszcie brawurowo wykonane przez Natalię Niemen „Nie było miejsca dla Ciebie” (i połączone z nieśmiertelnym przebojem Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”), na długo zapadły w serca i pamięć osób, które zdecydowały się spędzić niedzielny wieczór z artystami projektu „Betlejem w Polsce”. W drugiej części spotkania, po życzeniach i dzieleniu się opłatkiem, odbyło się wspólne kolędowanie, zakończone perfekcyjnie wykonanymi przez TGD i solistów pieśniami uwielbienia.

– Jesteśmy wdzięczni artystom: muzykom, solistom i chórzystom za to, że przywieźli do Lublina Betlejem. Stęskniliśmy się za Betlejem; było tak pięknie, ale to już dawno. Porwani naszymi różnymi pospiesznymi sprawami, aferami i kłopotami zapomnieliśmy o Betlejem i tu nagle przywieźliście je do nas. Stęskniliśmy się za Betlejem, a ono jest wszędzie tam, gdzie człowiek spotyka się z drugim człowiekiem – mówił podczas koncertu abp Stanisław Budzik. Parafrazując słowa św. Jana Pawła II „Każdy powinien mieć swoje własne Westerplatte” (czyli zbiór zasad i ideałów, od których pod żadnym pozorem nie odstąpi), Ksiądz Arcybiskup mówił: – Każdy powinien mieć swoje Betlejem; miejsce, gdzie spotyka się z Bogiem, gdzie spotyka Boga w człowieku, gdzie Bogu w człowieku pomoże i usłuży. Po to Bóg stał się człowiekiem, abyśmy mogli Go spotkać w człowieku. Stojąc przed publicznością z białym opłatkiem w dłoni, niejako dotykając dobra w drugim człowieku, abp Budzik podkreślał, że Boże Narodzenie nie jest wydarzeniem jednorazowym, ale dzieje się nieustannie w ludzkich sercach.

Współorganizatorem koncertu „Betlejem w Lublinie” był Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej, a honorowym patronem abp Stanisław Budzik.

2017-01-25 15:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przy grobie Jana Pawła II rozbrzmiały kolędy

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

kolędowanie

o. Waldemar Gonczaruk CSsR

Choć liturgia bożonarodzeniowa z udziałem Papieża rozpocznie się dziś późnym wieczorem, to już rano, przy grobie św. Jana Pawła II, rozbrzmiały polskie kolędy.

Stało się już tradycją, że w wigilijny poranek Polacy przebywający w Rzymie spotykają się przy grobie św. Jana Pawła II, aby wziąć udział we Mszy św. i rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. W tym roku Eucharystii przewodniczył kard. Zenon Grocholewski, a koncelebrowali m.in. kard. Stanisław Ryłko, kard. Konrad Krajewski oraz długoletni współpracownik Papieża Polaka abp Piero Marini. Homilię wygłosił rektor Polskiego Papieskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie ks. Adam Sycz. Podkreślił w niej wielkie działanie Boga, który naprawił to, co zepsuł człowiek.

CZYTAJ DALEJ

Na tydzień przed pielgrzymką na Jasną Górę

2021-07-26 23:49

[ TEMATY ]

pielgrzymka świdnicka

archiwum prywatne

Pielgrzymka Świdnicka

Pielgrzymka Świdnicka

Już za kilka dnia ze świdnickiej katedry wyruszy 18. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po raz pierwszy wszystkie grupy wyjdą razem.

Tydzień przed wyjściem pielgrzymki skontaktowaliśmy się z Centrami Pielgrzymkowymi poszczególnych grup z zapytaniem, jak idą przegotowania: - W grupie 1 – świdnickiej – na liście mamy 63 osoby, z pewnością także kilkanaście osób dołączy wraz z ks. Adamem z Wir. Cały czas monitorujemy i oświadczenia o zdrowiu, a także ilość osób zaszczepionych i niezaczepionych. Dużo w tym roku jest biurokracji, ale czuwamy nad tym – mówi Anna Iwancz.

CZYTAJ DALEJ

Czas odmierzał miłością

Przy Skwerze ks. Jana Twardowskiego, tuż obok pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu otwarto wystawę „Czas to miłość” poświęconą Prymasowi Tysiąclecia.

Wystawa składa się z dziesięciu plansz, na których przedstawione zostały najważniejsze słowa kard. Wyszyńskiego z kolejnych dekad jego życia. Zaprezentowano także archiwalne fotografie oraz istotne punkty biografii prymasa.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję