Reklama

Niedziela Łódzka

Moszczenica

Pięknie śpiewają

Niedziela łódzka 5/2017, str. 2

[ TEMATY ]

schola

Archiwum zespołu

Schola parafialna z Moszczenicy

Schola parafialna z Moszczenicy

Sukcesy kolędowe scholi parafialnej zaczęły się od eliminacji, które odbyły się w ubiegłym roku m.in. w Piotrkowie Trybunalskim w ramach festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody”. Schola zdobyła w tym konkursie I miejsce w kat. zespoły i zakwalifikowała się do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Moszczenicę reprezentowała także młoda, zdolna, dobrze zapowiadająca się solistka Kinga Bąbol, która również została wybrana do Będzina, zdobywając w Piotrkowie I miejsce w kat. soliści młodsi.

Reklama

Kolejnym etapem był Festiwal Kolęd w Będzinie, na którym spotykają się najlepsi wykonawcy wyłonieni w drodze eliminacji z 37 miast Polski, Białorusi i Ukrainy. W tym roku liczba wszystkich uczestników eliminacji przekroczyła 1500. To świadczy o randze oraz wielkim zainteresowaniu konkursem. W ubiegłym roku schola z Moszczenicy zdobyła na nim II miejsce w kat. schole liturgiczne. W tym roku sukces był ogromny, gdyż zespół stanął na najwyższym stopniu podium, zajmując I miejsce. Jednocześnie zespół zaprezentował się po raz drugi w tej edycji festiwalu, występując na koncercie galowym. Całość wydarzeń z Będzina można było śledzić „na żywo” w Internecie, a dla tych, którzy jeszcze nie widzieli zmagań z festiwalu, są dostępne filmy na głównej stronie MFKiP. Wielkie emocje można było przeżyć w Szkole Podstawowej w Moszczenicy, gdzie lokalna społeczność śledziła i kibicowała scholi „na żywo” przed telebimem.

Grupa, licząca 47 osób, na co dzień reprezentuje Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki oraz Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego. W tych placówkach dzieci śpiewają w chórach szkolnych, które prowadzi Robert Bykowski. Dzieci i młodzież chętnie uczęszczają na zajęcia muzyczne, dzięki czemu ich talenty szlifowane są pod okiem nauczyciela muzyki, który swoją pasją do muzyki zaraża młode pokolenia, jednocześnie wychowując w duchu miłości do Boga i ojczyzny. Bardzo duży wpływ na wspomniane sukcesy mają również rodzice, którzy niestrudzenie wspierają swoje pociechy w dalszym ich rozwoju. To oni są pierwszymi wychowawcami. Bez ich zaangażowania trudno byłoby stworzyć tak zgraną grupę dzieci w różnym wieku.

2017-01-25 15:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Schola Vincentes w stolicy

W ramach ferii szkolnych parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu zorganizowała wyjazd do Ołtarzewa i Warszawy dla dzieci należących do parafialnej scholi Vincentes. W czterodniowej wycieczce uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych, opiekunowie z parafii oraz ks. Przemysław Budzyński SAC.

CZYTAJ DALEJ

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Tomaszów Mazowiecki: dziękczynienie za 100-lat istnienia diecezji łódzkiej

2021-09-19 15:44

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

W dniach 4 – 13 września b.r. wierni z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim oraz św. Mikołaja w Wolborzu wraz ze swoimi duszpasterzami: Ks. Łukaszem Bisiem oraz Ks. Piotrem Kałuszką wybrali się z pielgrzymką do Włoch, która stała się jednocześnie piękną formą dziękczynienia za jubileusz 100-lecia  Archidiecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję