Reklama

Niedziela Świdnicka

Niezapomniany koncert kolęd i pastorałek

Miasto przyprószone śniegiem, siarczysty mróz za oknami, a w środku pięknie przystrojona świątynia – to nastrój towarzyszący koncertowi kolęd i pastorałek, który odbył się 8 stycznia w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu

W koncercie wystąpili: diakonia muzyczna „Effatha”, która koncert przygotowała od strony artystycznej i była głównym wykonawcą, schola parafialna im. Ojca Pio oraz zaproszeni do udziału w tym występie przyjaciele zespołu: ks. Rafał Mastalerz, misjonarz miłosierdzia i referent ds. nowej ewangelizacji diecezji świdnickiej, oraz wokaliści świeccy: Izabela Hola ze Świebodzic i Remigiusz Dreczkowski z Jeleniej Góry. Na elektrycznych organach muzycznie wsparł wykonawców Jacek Fornal, organista z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu.

Koncertująca już nieraz w tym strzegomskim kościele diakonia muzyczna „Effatha” przyciągnęła na swój występ wielu wiernych nie tylko z tej parafii, ale też z całego miasta. Założycielami tego zespołu, który jest dobrze znany w całej diecezji, są państwo Łukasz i Agnieszka Lesiów ze Strzegomia. Cieszyła zwłaszcza obecność na koncercie wielu rodziców z małymi dziećmi.

Reklama

W programie znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które zostały zaprezentowane w nowych muzycznych aranżacjach. Po każdym z utworów czytano teksty religijne. Słuchaczom koncertu umożliwiły one duchową refleksję w czasie radości z narodzin Dzieciątka Bożego, a wykonawcom dały chwilę wytchnienia, by mogli dalej zachwycać strzegomian pięknem wspaniałych kolęd i pastorałek oraz mocą swoich głosów. Publiczność w każdej chwili mogła dołączyć do kolędowania i śpiewać je z zespołem. Plastyczną oprawę koncertu tworzyło kolorowe oświetlenie, dodatkowo przygotowane z tej okazji oraz ruch sceniczny w wykonaniu parafialnej scholi im. Ojca Pio do melodii kolęd i pastorałek. Dodajmy, że najmłodsze dzieci przyszły na swój występ przebrane za aniołki i pięknie się prezentowały. Atmosfera na koncercie była wspaniała. Wszystkie kolędy i pastorałki podbijały serca, ale były też i takie, które wielokrotnie zespół „Effatha” powtarzał, tak bardzo się podobały publiczności. Wśród nich nie sposób nie wymienić dynamicznej góralskiej pastorałki „Hejże ino dyna, dyna, narodził się Bóg Dziecina”, czy też nowej, ale już bardzo popularnej, dzięki różnym rozgłośniom – amerykańskiej pieśni religijnej „Mary did you know”, w polskim tłumaczeniu – „Maryjo, czy już wiesz”, której wykonanie wzbudziło wielki aplauz i wycisnęło niejedną łzę, a którą tak pięknie interpretował na tym koncercie ks. Rafał Mastalerz.

W finale tego wspaniałego bożonarodzeniowego koncertu, który przeciągnął się do dwóch godzin, publiczność żegnała wykonawców długą owacją na stojąco. Gorące gratulacje za udany występ przekazał też zespołowi diakonii muzycznej „Effatha”, parafialnej scholi i gościnnie występującym wokalistom, w tym księdzu Rafałowi za wielokrotne solowe bisy, ks. Wojciech Baliński, który dziękował w imieniu ks. proboszcza Marka Żmudy i własnym, a na koniec zaprosił do nabywania płyt zespołu.

Zebrane datki podczas występu zostaną przekazane na organizację wyjazdu dzieci i młodzieży z parafii należącej do diakonii muzycznej do Medjugorie w Bośni, gdzie znajduje się słynące z objawień sanktuarium Królowej Pokoju.

2017-01-25 15:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyrów: Noworoczne spotkanie gorących serc

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Panstwowa Komisja ds. Pedofilii zaprezentowała Pierwszy Raport

2021-07-27 20:28

Adobe.Stock.pl

Zgodnie ze swoim obowiązkiem, Państwowa Komisja ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 opublikowała Raport. Najważniejszymi częściami Raportu są wyniki zrealizowanego przez Państwową Komisję badania zjawiska wykorzystania seksualnego małoletniego w Polsce w latach 2017–2020 oraz relacja ze zgłoszeń, jakimi zajmowała się Komisja, a także rekomendacje dla organów państwa, organizacji i innych podmiotów.

Zgłoszenia

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję