Reklama

Niedziela w Warszawie

Dotknął nas dziś Pan

Doświadczenie niezwykłej modlitwy we wspólnocie, niemal namacalne dotknięcie Ducha Świętego, milowe kroki w formacji duchowej dzięki katechezom, spotkanie z Bogiem w sakramentach, zawierzenie Maryi – tak wyglądały w wielkim skrócie III Ewangelizacyjne Rekolekcje w Hali Orbita, które we Wrocławiu trwały dwa dni: 21 i 22 stycznia

Niedziela wrocławska 5/2017, str. 4

[ TEMATY ]

rekolekcje

Tomasz Lewandowski

O. Antonello Caddedu

O. Antonello Caddedu

W rekolekcjach przygotowanych przez Stowarzyszenie Walka Duchowa uczestniczyło ponad 3000 osób – wielu po raz kolejny, ale niektórzy po raz pierwszy. – Naładowaliśmy akumulatory – mówili wychodząc z Orbity.

Kaznodzieją był po raz trzeci o. Antonello Caddedu. – Kiedy przyjeżdżam do Polski – oddycham – przyznał o. Antonello w jednej z konferencji. – W Polsce spotykam wspaniałe osoby! Atmosfera w waszym kraju jest zupełnie inna od tej, która mnie wita w Irlandii, Austrii czy nawet ukochanych Włoszech. Ale wy też nie możecie się cieszyć, bo obok was też leżą „wyschłe kości”. To ci, którzy żyją obok, wasi sąsiedzi, przyjaciele z pracy, którzy żyją bez Boga – mówił kaznodzieja, powołując się na proroka Ezechiela. – Bóg was zaprasza, byście się nimi zajęli! – zachęcał o. Antonello.

Reklama

Do szczególnej modlitwy o. Antonello zaprosił zgromadzonych podczas Mszy św., której przewodniczył abp Józef Kupny. – Wstań i pomódl się za swojego biskupa! – wołał, a wszyscy odpowiedzieli żarliwą modlitwą. – Dziękuję Wam bardzo za tę modlitwę. Chcę was zapewnić, że ja także modlę się za was, za każdego, kto powierzony jest mojej pasterskiej trosce – odpowiedział wzruszony Metropolita. – Przyjdzie czas, kiedy będziemy musieli stąd wyjść – na rynek, na ulice Wrocławia, żeby dać świadectwo miłości Jezusa, żeby ewangelizować – dodał. – Ładujmy akumulatory, bo przyjdzie taki czas, że was zaproszę i pójdę razem z wami! Pójdziemy ewangelizować! – mówił abp Kupny.

Aktem zawierzenia uczestnicy rekolekcji oddali się w opiekę Maryi, a ponad 300 osób przyjęło szkaplerze. Na modlitwie różańcowej podłoga hali zapełniła się setkami tych, którzy modlili się leżąc krzyżem przed wizerunkiem Pani Jasnogórskiej. W Hali Orbita odprawiona została także Droga Betlejemska – nabożeństwo prowadzone przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, podczas którego wszystkie dzieci podążały w procesji za figurą Dzieciątka, przy kolejnych stacjach rozważając wydarzenia Jego dzieciństwa.

Każdy dostał pakiet: książeczkę „Jezu, Ty się tym zajmij”, obrazek Matki Bożej z Jasnej Góry, symboliczne ziarna pszenicy, gorczycy i figowe, a chętni zabrali też zaproszenie do modlitwy różańcowej wraz z różańcem i solą egzorcyzmowaną. – To moje pierwsze rekolekcje, ale czuję, jakby moje życie zaczęło się od nowa – mówi Marta.

W niedzielę o. Antonello podkreślał, że Jezus przychodzi do każdego z nas i posyła w świat: – Przychodzi nie tylko, gdy modlicie się w kościele, ale gdy gotujecie obiad, sprzątacie, pracujecie. Przychodzi i powołuje was, byście byli rybakami ludzi. Kiedy przyjdziesz do nieba, otworzy ci narkoman, prostytutka... I powie: byłeś na ziemi rybakiem ludzi, uratowałeś mnie przed piekłem. Teraz ja chcę ci otworzyć bramy raju i powiedzieć ci: „dziękuję”.

2017-01-25 15:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na rekolekcje – do hali sportowej

[ TEMATY ]

rekolekcje

Monika Łukaszów

Nie w kościele, ani nie w szkole czy kaplicy, tylko w hali widowisko-sportowej lubińskiego RCS-u odbyły się Wielkopostne rekolekcje dla młodzieży ponadgimnazjalnej miasta Lubina.

Pomysłodawcami i organizatorami tego modlitewnego spotkania byli miejscowi księża salezjanie przy współpracy wszystkich lubińskich parafii. Ponad 1300 młodych ludzi, przez trzy dni, poprzez modlitwę, konferencje, śpiew i taniec, przygotowywało się do głębszego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego i próbowało odkryć, jaką rolę w ich życiu powinien odgrywać Bóg. Rekolekcje prowadziła grupa ewangelizacyjna z Koszalina, pod przewodnictwem ks. Rafała Jarosiewicza dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji.

CZYTAJ DALEJ

Były redaktor "Niedzieli Wrocławskiej" odznaczony przez Prezydenta RP

2021-07-29 10:39

Archiwum prywatne

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski został w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w środę (28.07 br.) odznaczony ks. dr Cezary Chwilczyński - proboszcz parafii św. Józefa w Żórawinie i koordynator szkół katolickich archidiecezji wrocławskiej. Order przyznany został przez prezydenta RP Andrzeja Dudę "za wybitne zasługi w rozwoju mediów katolickich, za pracę duszpasterską i działalność społeczną".

Ks. Chwilczyński przez blisko 20 lat kierował Katolickim Radiem Rodzina, angażując się w wiele projektów ewangelizacji poprzez mass media. Przez 11 lat kierował też wrocławską edycją Tygodnika Niedziela. Był pomysłodawcą największego projektu ekumenicznego i ewangelizacyjnego na Dolnym Śląsku" Noce Kościołów", gromadzące co roku dziesiątki tysięcy ludzi w dolnośląskich świątyniach, ale również i na terenie diecezji czeskich i ukraińskich. Odchodząc z rozgłośni archidiecezjalnej ks. C. Chwilczyński oddał do użytku archidiecezji studio telewizyjne wyposażone w najnowszy sprzęt techniczny. Realizował projekty prorodzinne i społeczne jak np.: "Wrocławskie Katechezy Czwartkowe" adresowane do narzeczonych i małżeństw, a cieszące się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia. Był również pomysłodawcą akcji "Daru dla Aleppo" realizując jeden z największych projektów pomocowych dla chrześcijan w Syrii, za co otrzymał z rąk biskupa Aleppo medal "Amicus Noster". Po zakończeniu pracy w Radio sejmik województwa dolnośląskiego przyznał mu złotą odznakę "Zasłużony dla Dolnego Śląska", a prezydent Wrocławia w imieniu Towarzystwa Miłośników Wrocławia odznaczenia za "długoletnią działalność na rzecz Dolnego Śląska i jego mieszkańców". Ks. Chwilczyński jest też kapelanem akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia".

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Indiach pomaga ofiarom powodzi

2021-07-30 20:03

[ TEMATY ]

Kościół

powódź

Indie

Vatian News/AFP

Katolickie diecezje w zachodnich Indiach podjęły natychmiastowe działania, aby pomóc osobom dotkniętym powodziami i osunięciami ziemi, które w ostatnich dniach pochłonęły ponad 160 ofiar śmiertelnych i zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów.

„Priorytetem jest zapewnienie wody, żywności i leków” – wyjaśnia ks. Joe Gonsalves, który nadzoruje akcję pomocową w archidiecezji Bombaju, jednym z obszarów najbardziej dotkniętych kataklizmem. To właśnie w tym rejonie odnotowano prawie wszystkie ofiary śmiertelne. Księża i wolontariusze codziennie dostarczają także ciepłe posiłki dla ponad 2 tys. poszkodowanych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję