Reklama

Sympozjum Józefologiczne

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Od ponad 40 lat Centra Józefologiczne spotykają się co 4 lata na międzynarodowych sympozjach w celu dzielenia się swoimi pracami oraz uczczenia św. Józefa. Gospodarzem najbliższego Międzynarodowego Sympozjum Józefologicznego jest Instytut Redemptoris Custos (Rodzina Świętego Józefa) we Francji.

Klasztor Świętego Józefa w Mont-Rouge (Puimisson, 34) w archidiecezji Montpellier zaprasza w dniach 25-30 września 2017 r. przyjaciół św. Józefa z całego świata. Spotkanie to będzie znakiem żywotności kultu świętego we Francji, ma też na celu wzięcie udziału w odnowie frankofońskich badań teologicznych na jego temat. Zapraszając uczestników, organizatorzy podkreślają: „By bardziej kochać św. Józefa, trzeba go lepiej poznać”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Szczegóły dotyczące programu, zgłoszeń, miejsca sympozjum można znaleźć na stronie internetowej: https://2017.fsj.fr/. Przewidziane są zniżki dla małżeństw, rodzin i grup, a także specjalna oferta dla Polaków. Sympozjum jest otwarte dla wszystkich chętnych, którym bliski jest św. Józef.

Na stronie www.niedziela.pl zamieszczony jest obszerny wywiad pt. „Spotkanie ze świętym Józefem”, gdzie o. Dominik Józef przedstawia wspólnotę monastyczną Rodzina św. Józefa i znaczenie józefologii. Stwierdza w nim m.in. „Miejsce św. Józefa w ekonomii zbawienia jest wyjątkowe i z niczym nieporównywalne, wymaga więc specyficznego podejścia. Józefologia jest ważna i nie wątpię, że będzie szeroko rozpowszechniona. Marta Robin mówiła: św. Józef jest świętym XXI wieku. Tylko musimy się nim zainteresować”.

2017-09-19 14:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Boże narodzenie – byle nie magiczne...

Kochani chrześcijanie! Niech te święta będą: Boże i pobożne, rodzinne i pełne miłości, radosne i spokojne! Niech będą wymarzone i najwspanialsze z dotychczas przeżywanych! Byle nie były to święta... magiczne!
CZYTAJ DALEJ

Papież do Kurii Rzymskiej: struktury nie powinny spowalniać ewangelizacji

2025-12-22 11:09

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Leon XIV

Vatican Media

Struktury Kurii Rzymskiej nie powinny spowalniać ewangelizacji. Kościół jest z swej natury zwrócony ku światu, misyjny – wskazał Leon XIV w przemówieniu do Kurii Rzymskiej podczas dorocznego składania życzeń na Święta Bożego Narodzenia. Papież dodał, że wszyscy są powołani, szczególnie w Kurii, do bycia budowniczymi komunii Chrystusa.

Leon XIV spotkał się rano z Kurią Rzymską, aby dorocznym zwyczajem złożyć żuczenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a także przekazać wytyczne i wskazówki dla członków Kurii, ukierunkowujące na przyszłe zadania.
CZYTAJ DALEJ

Świebodzice. Świątynia odzyskała blask

2025-12-23 11:40

[ TEMATY ]

Świebodzice

ks. Józef Siemasz

remont kościoła

UM Świebodzice

Uczestnicy odbioru prac remontowych w kościele św. Mikołaja w Świebodzicach wraz z proboszczem ks. kan. Józefem Siemaszem

Uczestnicy odbioru prac remontowych w kościele św. Mikołaja w Świebodzicach wraz z proboszczem ks. kan. Józefem Siemaszem

Zabytkowy kościół św. Mikołaja, jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych świątyń miasta, przeszedł gruntowną metamorfozę.

Dzięki szeroko zakrojonym pracom konserwatorskim i budowlanym parafialna świątynia odzyskała swój historyczny blask, a 5 grudnia dokonano oficjalnego odbioru inwestycji. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański, proboszcz parafii ks. kan. Józef Siemasz, przedstawiciele miasta i wykonawcy oraz zespół konserwatorski odpowiedzialny za realizację projektu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję