Reklama

Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie, lecz w innym

W 1858 r. Matka Boża zstąpiła z nieba na ziemię i objawiła się prostej francuskiej dziewczynie. Dziś do tego miejsca, znanego na całym świecie sanktuarium w Lourdes, pielgrzymują miliony ludzi rocznie

Rocznica pierwszego objawienia się Maryi św. Bernadetcie, 11 lutego, obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go papież Jan Paweł II w rocznicę zamachu na swoje życie, a jednym z celów było pokazanie wartości cierpienia. „Cierpienie świadome, przyjęte z wiarą i ofiarowane czyni nas współpracownikami Chrystusa” – nauczał Papież Polak w Lourdes. „Jeżeli człowiek staje się uczestnikiem cierpień Chrystusa – to dlatego, że Chrystus otworzył swe cierpienia dla człowieka, że On sam stał się w swoim odkupieńczym cierpieniu poniekąd uczestnikiem wszystkich ludzkich cierpień” – napisał z kolei w liście apostolskim „Salvifici doloris”.

„Od śmierci Jezusa cierpienie zmieniło się z absurdu w sens” – możemy przeczytać w lutowym numerze miesięcznika „Różaniec”. „Odtąd cierpienie nie jest przekleństwem, ale miłością, która przemienia świat, zbawia. Do takiego przeżywania tego, co trudne, co boli, co wyciska łzy, zaprasza nasz Przyjaciel. Pyta: czy chcesz Mnie naśladować?”. Warto zaufać Ojcu tak jak On.

Reklama

„Każdy człowiek może być szczęśliwy, jeśli pogodzi się z wolą Boga!” – przekonuje bohater naszego reportażu, niepełnosprawny od urodzenia Artur. I wyznaje: „Wcześniej nie do końca zdawałem sobie sprawę, że krzyż, który dał mi Jezus, jest właśnie znakiem Jego wielkiej miłości. Nie rozumiałem, że moja niepełnosprawność pochodzi od samego Boga i że moje szczęście polega na tym, bym się z tym pogodził”.

Temat lutowego numeru „Różańca” – „Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie, lecz w innym” – bezspornie wiąże się z cierpieniem, którego w różnym stopniu doświadcza każdy człowiek. Piszemy więc o cierpieniu i jego sensie, o cierpiących, o tych, którzy im na co dzień służą w odpowiedzi na wezwanie Miłości, ale też o cudach uzdrowienia z cierpienia. Oczywiście, pojawiają się też stałe cykle, jak: Formacja Różańcowa, Formacja Misyjna, Liturgia i Medytacja, rozważanie na pierwszą sobotę, konferencja o Duchu Świętym, pytania do duszpasterza. W połowie miesiąca po krótkim karnawale rozpocznie się Wielki Post, dlatego zamieszczamy również propozycję różańcowego rachunku sumienia. I wiele innych artykułów – do przeczytania, przemyślenia, podzielenia się...

Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

„Różaniec” można zamówić w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20, 04-476 Warszawa, tel. 22 673 58 39, lub na www.rozaniec.eu i www.sklep.loretanki.pl . Dostępny jest także w wersji elektronicznej.

2018-02-07 10:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Polichromie w Nidku pięknieją

2021-09-22 16:55

[ TEMATY ]

prace konserwatorskie

polichromie

Ks. dr Szymon Tracz

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Drugi etap prac w kościele w Nidku został zakończony.

Ten etap obejmował prace konserwatorsko-restauratorskie polegające głównie na odczyszczeniu i uzupełnieniu dekoracji malarskich pokrywających nawę i strop we wnętrzu zabytkowego drewnianego kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Polichromię wykonał w 1877 roku malarz Jan Imitowski z Oświęcimia, co potwierdza sygnatura, jaką konserwatorzy odkryli na globie ziemskim znajdującym się na stropie w prezbiterium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję