Reklama

Radość – dostępna od zaraz

Czy jest ktoś, kto nie chciałby, aby jego życie było przepełnione radością? Wszyscy o takim marzymy. Autorka książki „Sekret radości” – Katarzyna Mazierska-Białek wyjawia własny sekret na permanentną radość i przekonuje, że jest to stan, który powinien być bliski każdemu z nas.

Kluczem do radości są przemiana myślenia i spełnianie pragnień swego serca. Jednak to wszystko jest możliwe, gdy żyjemy w bliskiej relacji z Bogiem. To Jezus jest dawcą radości, o czym przekonuje autorka, powołując się na Pismo Święte i osobiste doświadczenie budowania relacji z Panem Jezusem. Tylko człowiek, który czuje się dzieckiem Boga, ma odwagę i siłę do zmian. Warto też pamiętać, że samowystarczalność może nas zgubić – ostrzega autorka i zachęca, aby zrzucić psychiczne obciążenie, niczym Bartymeusz płaszcz, i tak jak on zwróć się o pomoc: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”.

Reklama

„Smutek – pisze autorka – z powodu tysiąca błędnych decyzji i porażek mojego życia stał się jednocześnie moją wielką szansą”. Zapragnęła życia spełnionego i radosnego i o takie zaczęła prosić Ducha Świętego. Bóg przychodził przez wydarzenia i ludzi, aby powoli zmieniać jej życie.

Katarzyna Mazierska-Białek z pasją dzieli się nim na kartach książki i przeplata historiami biblijnych bohaterów. W ten sposób udowadnia, że życie każdego z nas na pewnych etapach jest do siebie podobne. Spotkanie Boga i wiara w Jego miłość, doświadczenie jej, są w stanie przemieniać życie, również nasze. Świat radosny jest dostępny dla każdego, wystarczy się otworzyć na Pana Boga, który uleczy nas z lęku, niepewności, smutku. Doda odwagi i pomoże zmienić myślenie, wleje w serce nadzieję, sens i motywację do nowych konstruktywnych działań. Bo jeśli karmimy się złymi informacjami, to tak zaczynamy odbierać świat, jeśli natomiast z wdzięcznością patrzymy na świat, tak też zaczynamy postrzegać nasze życie.

Codzienna lektura Pisma Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, oddanie swego losu najlepszemu Niebieskiemu Ojcu, modlitwa do Maryi, głównie różańcowa – to klucz do odkrycia sekretu radości.

Reklama

Autorka książki „Sekret radości” jest dziennikarką i zarządcą Winnicy Radości, czyli e-wspólnoty.

Książka oddaje optymistyczny, radosny nastrój jej autorki, przykłady z życia są swoistym świadectwem nawrócenia i obrazowo przekonują, że zmiany są możliwe, a radość jest dana każdemu i nie zależy od wielkości portfela ani stanu zdrowia. Radość to styl życia.

Katarzyna Mazierska-Białek „Sekret radości”, www.winnicaradosci.pl , kontakt@winnicaradosci.pl, tel. 696 086 834

2018-10-24 10:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Zimbabwe: niezaszczepieni nie mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych

2021-09-16 14:07

[ TEMATY ]

Zimbabwe

COVID‑19

Karol Porwich/Niedziela

Władze Zimbabwe zezwoliły ma ponowne otwarcie kościołów. Jednak w obrzędach religijnych uczestniczyć mogą jedynie ci wierni, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Decyzja rządu ma na celu skłonienie obywateli do przyjmowania szczepionki. Dotychczas obowiązkiem szczepień objęto urzędników i nauczycieli. Szczepienie konieczne jest również, aby móc sprzedawać na targu, korzystać z sal sportowych, pójść do restauracji i zdawać egzaminy na uczelni.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję