Reklama

Niedziela Częstochowska

Z życia KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Z przeszłości w przyszłość...

Niedziela częstochowska 48/2018, str. VII

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

Występ zespołu RHEMA

Występ zespołu RHEMA

Forum KSM to szczególny czas w ciągu roku. W listopadzie, tuż przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, czyli świętem patronalnym stowarzyszenia, młodzież spotyka się na najważniejszym wyjeździe. Tradycją stało się już organizowanie Forum w Ośrodku „Święta Puszcza” w Olsztynie. To właśnie tam zjeżdżają się KSM-owicze z całej archidiecezji.

Forum rozpoczęło się w piątek 23 listopada. Po zakwaterowaniu przyszedł czas na kolację, a także spotkanie z Jezusem na Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi. Obecni kapłani – asystent diecezjalny ks. Andrzej Witek i zastępcy asystenta, ks. Wojciech Biś oraz ks. Dawid Kowalewski spowiadali do późnych godzin nocnych! Ten weekend to także czas formalności. Przeprowadzono egzamin przed złożeniem przyrzeczenia na członka KSM-u, ponadto podczas wyborów uzupełniających. Wybrano nowego skarbnika oraz zastępcę sekretarza zarządu. Sobota – co to był za dzień! Po jutrzni z konferencją przyszedł czas na szkolenie Anny Orłowskiej – pracującej na co dzień w hospicjum psycholog, która do Olsztyna przyjechała z Gdańska. Było o miłości, tej do siebie samych i innych ludzi. 24 listopada zapisze się także w pamięci jako dzień obchodów 25-lecia KSM-u w archidiecezji. Uroczystości z tej okazji rozpoczęły się o godz. 15, trwały aż do 2 w nocy! Pierwszym punktem programu była gala, podczas której wysłuchano konferencji bp. Andrzeja Przybylskiego; historię stowarzyszenia oraz archiwalne zdjęcia przybliżył uczestnikom KSM-owicz senior. KSM-owy zespół RHEMA zagrał krótki koncert swoich autorskich piosenek. Następnie Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo. Po duchowych przeżyciach nadszedł czas na „coś dla ciała”. Bal kończący obchody okazał się być strzałem w dziesiątkę! Uczestnicy bawili się do drugiej w nocy, pokazując tym samym, że mając w sercu Jezusa, można bardzo dobrze się bawić! Alkohol i inne używki są niepotrzebne, wystarczy dobra muzyka, a przede wszystkim wspaniali ludzie. Uroczystości przyciągnęły dużo gości, od wyżej wspomnianych księży – arcybiskupa oraz biskupa, poprzez ks. prał. Mariana Szczerbę, ks. Marka Batora, asystentów parafialnych, KSM-owiczów seniorów, oraz wszystkich tych, którzy dziś tworzą stowarzyszenie. Mimo krótkiej nocy, już od samego rana młodzież była gotowa do dalszego przeżywania wrażeń. Niedziela w czasie Forum to dzień wyjazdu do Częstochowy i wzięcia udziału we Mszy św., podczas której kandydaci, w obecności abp. Wacława Depo, składają przyrzeczenie, wstępując tym samym w szeregi KSM.

2018-11-28 11:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkania Młodych

Niedziela podlaska 12/2019, str. I

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

Comiesięczne Spotkanie Młodych KSM DD

Comiesięczne Spotkanie Młodych KSM DD

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej chcąc pogłębiać wiarę wśród młodzieży organizuje Comiesięczne Spotkania Młodych (CSM)

Ostatnie takie spotkanie odbyło się 14 marca br. w Podlaskim Centrum Dialogu w Drohiczynie. Spotkania odbywają się cyklicznie w każdy drugi czwartek miesiąca, są otwarte i mają na celu zintegrowanie wspólnot młodzieżowych naszej diecezji oraz zatrzymanie się młodego pokolenia nad głównymi prawdami wiary i głębsze poznanie ich, w czym pomagają nam zaproszeni goście. Spotkania w tym roku katechetycznym dotyczą kerygmatu, który przedstawia podstawowe tajemnice wiary.

CZYTAJ DALEJ

Zjazd PZPS - Sebastian Świderski nowym prezesem

Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów w Warszawie wycofało się wszystkich sześciu jego rywali i podczas głosowania był jedynym kandydatem.

Na Świderskiego oddano 88 głosów, dwie osoby wstrzymały się, a nikt nie był przeciw.

CZYTAJ DALEJ

Anielskie rekolekcje na Skałce

2021-09-28 12:47

Zygmunt Put, wikicommons

Od czwartku 30 września do soboty 2 października w kościele na Skałce odbędą się anielskie rekolekcje.

Do udziału w rekolekcjach w bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa w Krakowie zaprasza Bractwo Świętych Aniołów Stróżów. Nauki głosić będzie o. Paweł Przygodzki OSPPE w czasie Mszy św. o godz. 19.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję