Reklama

Dookoła Polski

Przyszłość świata idzie przez rodzinę

Jak najszybsze uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”, realne przestrzeganie konstytucyjnych praw rodziców wobec ofensywy ideologii gender w polskich szkołach i żądań ruchu LGBT oraz promowanie naprotechnologii w miejsce in vitro – to główne tezy apelu uczestników 39. Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę, która odbyła się 23 marca br. Obrońcy życia odnieśli się również do kwestii demoralizacji dzieci, którą postuluje warszawski ratusz w podpisanej deklaracji LGBT+. Autorzy apelu napisali o poważnym naruszeniu „fundamentalnego prawa rodziców” oraz „gwałcie na delikatnej psychice dziecka”.

– Wobec narastającego w świecie i w ojczyźnie zagrożenia dla wartości ludzkiego życia prosimy o Bożą moc dla wszystkich sumień, by dojrzewało w nich poczucie odpowiedzialności za każde życie poczęte pod sercem matki – modlił się podczas Mszy św. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W kazaniu mówił o odpowiedzialności każdego z nas za kolejne pokolenia i przypomniał, że „przyszłość świata idzie przez rodzinę”. Zauważył, że wbrew zapowiedziom Unia Europejska stała się strukturą o charakterze totalnym. – Wbrew deklaracjom, przyjmowanym naiwnie kiedyś przez część środowisk zatroskanych o prawa człowieka, rządzący Unią ideolodzy mają za nic prawa państw członkowskich do suwerennego stanowienia w kwestiach moralnych – stwierdził metropolita częstochowski. Przypomniał, że przed referendum akcesyjnym wszystkie siły polityczne agitowały za oddawaniem głosu na „tak”, przekonując, że Unia Europejska nie będzie narzucała Polsce norm w zakresie ochrony życia ludzkiego. – Teraz wiemy, że są to słowa bez pokrycia, a obrona życia ludzkiego jest dzisiaj ośmieszana i ignorowana – diagnozował. Wskazał na przegłosowany przez Parlament Europejski raport, w którym jest zapis o konieczności zagwarantowania kobietom łatwego dostępu do środków antykoncepcyjnych i bezpiecznej aborcji, bezwarunkowego dostępu do wspomaganego zapłodnienia bez względu na stan cywilny i orientację seksualną. Abp Depo nawoływał do odpowiedzialności i dalekowzroczności, których nauczycielami są św. Jan Paweł II i kard. Stefan Wyszyński. Podczas Eucharystii złożono przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Reklama

Dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia (PFROŻ), zwrócił uwagę, że nie można być obojętnym wobec ataków na życie i rodzinę w naszej Ojczyźnie. Jego zdaniem, konieczna jest nowa strategia obrony życia.

mir/RJG

Mieszają się

Bezczelność i stronniczość unijnych instytucji nie mają granic. Trybunał Sprawiedliwości UE wyznaczył termin 23 maja, w przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego, na ogłoszenie opinii rzecznika generalnego tego gremium w sprawie legalności Krajowej Rady Sądownictwa. Niezależność KRS kwestionują sędziowie Sądu Najwyższego, którzy przekonują, że jest ona wybrana przez większość sejmową zależną od władzy politycznej i nie spełnia europejskich standardów. – Trybunał Sprawiedliwości UE angażuje się w spór polityczny w Polsce – uważa minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i zwraca uwagę, że ten sam Trybunał decyzję o tzw. postanowieniu zabezpieczającym, blokującym możliwość stosowania ustawy o SN, wydał w przeddzień ciszy wyborczej przed pierwszą turą wyborów samorządowych. To nie jest przypadkowy zbieg zdarzeń.

wd

Trotyl na wraku

Angielscy naukowcy znaleźli ślady materiałów wybuchowych na szczątkach wraku samolotu Tu-154M, który w 2010 r. uległ katastrofie pod Smoleńskiem – podał portal wPolityce.pl. Ślady substancji używanych do produkcji materiałów wybuchowych, w tym trotylu, odkryto na zdecydowanej większości z 200 próbek przekazanych przez Prokuraturę Krajową w maju 2017 r. Forensic Explosives Laboratory (FEL) – jednostce specjalizującej się w badaniach kryminalistycznych związanych z materiałami wybuchowymi podległej brytyjskiemu ministerstwu obrony. Zdaniem portalu, informacja ta była skrywana przez śledczych przed opinią publiczną, a ma kolosalne znaczenie dla śledztwa i ustalenia przyczyn katastrofy.

wd

Brońmy rodzin

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej w Wieluniu powiedział w trakcie wystąpienia wyznaczającego kierunki działania Polski w instytucjach Unii Europejskiej: – Jeden z bardzo ważnych aspektów to kwestia rodziny, dzieci, wychowania, seksualizacji i deprawacji dzieci od wczesnego dzieciństwa. Trzeba bronić polskiej rodziny z pełną determinacją, z zaciekłością. Atak na rodzinę to zagrożenie cywilizacyjne dla całej Europy. (...) Polska potrzebuje jak najliczniejszej, patriotycznej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. W UE jeśli się chce i potrafi, można wiele rzeczy dla Polski uczynić. Potrzebna jest tam jednak jak najliczniejsza, patriotyczna reprezentacja.

jk

2019-03-27 10:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Media: papież wezwał kard. Pella do Rzymu

2020-09-28 11:27

[ TEMATY ]

Watykan

Franciszek

Włodzimierz Rędzioch

Kard. George Pell

Kard. George Pell

Jak donosi na łamach portalu www.huffingtonpost.it Maria Antonietta Calabrò jutro do Rzymu przybędzie na wezwanie Ojca Świętego 79-letni kard. George Pell. Australijski purpurat, który w latach 2014-2019 kierował Sekretariatem do spraw Gospodarki i był członkiem Rady Kardynałów, ma doradzać papieżowi w sprawach związanych z niejasnościami wokół operacji finansowych prowadzonych przez watykański Sekretariat Stanu.

Dziennikarka przypomina, że to właśnie kard. Pell, pełniąc swoje obowiązki w Watykanie , wskazywał na nieprawidłowości związane z zakupem nieruchomości w Londynie. Australijski purpurat krytykował także istnienie w różnych dykasteriach funduszy pozabudżetowych, podkreślając „anormalność” tej praktyki w świetle nowoczesnych kryteriów zarządzania, i związane z tym zagrożenie ewentualnymi nadużyciami czy brakiem przejrzystości. Były arcybiskup Sydney miał też zadawać szereg „niewygodnych” pytań dotyczących osób czy instytucji związanych z transakcją londyńską, umieszczonych na. czarnej liście przez władze i zaangażowane banki. Zapewne od jutra zamieszka w Domu Świętej Marty - gdzie rezyduje Papież Franciszek.

Jak wiadomo kard. Pell został w swej ojczyźnie niesłusznie oskarżony o przestępstwa seksualne, a 6 kwietnia został uniewinniony po 13 miesiącach spędzonych w więzieniu.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica: Ogólnopolski Kongres Małżeństw - zapowiedź

2020-09-28 22:09

[ TEMATY ]

Świdnica

kongres małżeństw

archiwum prywatne

Kongres Małżeństw w Świdnicy

Kongres Małżeństw w Świdnicy

W dniach 2-4 października 2020 r. w Świdnicy odbędzie się kolejny Ogólnopolski Kongres Małżeństw. 

To już dziesiąty raz do Świdnicy przyjadą małżeństwa z całej Polski na trzydniową randkę, której celem jest pogłębianie wiedzy na temat funkcjonowania małżeństwa, a także wzmocnienie więzi między małżonkami przez słuchanie wykładów, udział w wydarzeniach kulturalnych oraz wspólne spędzenie czasu we dwoje lub w towarzystwie innych małżeństw.

W tegorocznej, jubileuszowej, edycji prelegentami będą: o. Cyprian Tomaszczuk OSB, Monika i Marcin Gajdowie ze Szczecina, ks. dr Wojciech Węgrzyniak oraz ks. dr Krzysztof Porosło z Krakowa, Monika i Marcin Gomółkowie, prof. Jacek Kurzępa z Uniwersytetu w Zielonej Górze, Rafał Porzeziński (TVP Warszawa), Aneta Liberacka (Stacja 7.pl) - również z Warszawy i o. Wojciech Jędrzejewski OP z Łodzi.

Materiały organizatorów

Baner promujący wydarzenie

Baner promujący wydarzenie

Tematem wiodącym Kongresu jest: "Świętowanie i codzienność". Randkę umilą nam dwa koncerty: Beaty Bednarz i zespołu "Chudoba".

Ze względu na ograniczenia sanitarne, organizatorzy zmuszeni są do zmniejszenia ilości uczestników kongresu. - Miejsc już, niestety, nie ma, ale wszyscy zainteresowani tematem będą mogli odsłuchać i zobaczyć wszystkie wykłady po kongresie. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.kongresmalzenstw.pl - mówi Anetta Radecka z Fundacji Małżeństwo Rodzina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję