Reklama

Papieskie dziedzictwo

Niedziela Ogólnopolska 22/2019, str. 15

Piotr Adamczyk/Petrus Libri

Wielka Księga, licząca ponad 900 stron, powstała z okazji 40. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II i 40. rocznicy jego pierwszej pielgrzymki do Polski

Wielka księga pt. „Myśli, sentencje i aforyzmy świętego Jana Pawła II” to monumentalne dzieło, które zawiera ponad 9 tys. wypowiedzi Papieża Polaka, wybranych z jego encyklik, homilii i przemówień. To wyjątkowy pomnik Jana Pawła II, który ma także drugi tytuł: Księga Jedności Narodu, ponieważ publikację tę wydano z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bogactwo księgi uświadamia nam, jak szerokie jest spektrum problemów, o których mówił Ojciec Święty. Mówił i nadal mówi, bo jego wypowiedzi są aktualne i stanowią klucz do zrozumienia wielu trudnych spraw naszej współczesności. Tematy najczęściej poruszane przez Jana Pawła II to m.in.: Bóg, Chrystus, chrześcijaństwo, człowiek, Eucharystia, Kościół, małżeństwo, Maryja, pokój, rodzina. Każdy z nich przybliża kilkaset cytatów.

Reklama

Dzieło ukazało się w wykwintnej szacie edytorskiej i introligatorskiej w dwóch wersjach: jubilerskiej i klasycznej. Wersja jubilerska nawiązuje do średniowiecznego sposobu oprawiania ksiąg, z wykorzystaniem skóry, złoceń, srebrzeń i kamieni szlachetnych. Księga w wersji klasycznej ma tę samą treść i również nawiązuje do średniowiecznych inkunabułów, choć w skromniejszym wydaniu. Zarówno w jednej, jak i w drugiej wersji wyjątkowe piękno oprawy jest godne wyjątkowej treści. Więcej o tej ekskluzywnej księdze „Niedziela” pisała w numerze 20. z datą 19 maja 2019 r. (str. 22).

„Księga Jedności Narodu. Myśli, sentencje i aforyzmy świętego Jana Pawła II”. Wyd. Wejdźmy na Szczyt, Petrus Libri, Paulinianum. Więcej informacji i możliwość zamówienia na: www.wejdzmynaszczyt.pl , e-mail: wydawnictwo@wejdzmynaszczyt.pl .

2019-05-28 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bielsko-Biała: ponad 180 tys. od księży diecezjalnych dla szpitala w Cieszynie

2020-04-03 15:23

[ TEMATY ]

koronawirus

źródło: wPolityce.pl

Ponad 180 tys. złotych na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie przekazali w ramach jałmużny wielkopostnej księża diecezji bielsko-żywieckiej. Cieszyński szpital jest jedynym na terenie diecezji, który ma oddział zakaźny. Leczeni są tu pacjenci z COVID-19.

Oddział zakaźny cieszyńskiego szpitala jest w trudnej sytuacji, gdyż mieści się w tymczasowych pomieszczeniach i brakuje w nim podstawowych elementów wyposażenia.

Bp Roman Pindel, dziękując kapłanom za ofiarny gest miłosierdzia, podkreślił, że dyrektor szpitala wraz z całym personelem, a szczególnie ordynator oddziału zakaźnego, są pod wrażeniem przekazanych środków i bardzo serdecznie dziękują w imieniu własnym i pacjentów.

Po konsultacji z dyrektorem szpitala zebrane przez księży środki przeznaczone zostaną na zakup najbardziej potrzebnych sprzętów: respiratora z ARD (100 000 zł), fumigatora (15 000 zł), 2 kardiomonitorów (24 000 zł) 8 pulsoksymetrów (1 200 zł), komory laminarnej (30 000 zł) i środków ochrony osobistej: maski, kombinezony (ok. 9000 zł).

Diecezja bielsko-żywiecka jednocześnie zachęca wiernych do włączenia się w akcję w akcję pomocy w walce z koronawirusem organizowaną przez Caritas diecezjalną.

CZYTAJ DALEJ

MSZ: 5 kwietnia - ostatni dzień akcji "Lot do Domu"

2020-04-05 09:22

[ TEMATY ]

LOT

niepodlegla.gov.pl

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało na Twitterze, że niedziela 5 kwietnia to ostatni dzień akcji "Lot do Domu". Tego dnia ma przylecieć do kraju siedem samolotów z europejskich lotnisk - m.in. Saint Helier na wyspie Jersey, Pragi czy Sztokholmu.

W niedzielę planowane są loty z Bergen (Norwegia), Dublina (Irlandia), (Wielka Brytania), Londynu i Saint Helier na wyspie Jersey (Wielka Brytania), Pragi (Czechy), Sztokholmu (Szwecja) i Zurychu (Szwajcaria).

Operacja "Lot do Domu" trwała od 15 marca, aby w związku z światową pandemią koronawirusa umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe z różnych regionów świata.

Jak informował minister szef KPRM Michał Dworczyk akcja zakończy się w niedzielę, jednak pojedyncze loty na mniejszą skalę będą się nadal odbywały.

Za powrót do Polski podróżujący płacili zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd.(PAP)

ago/ godl/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję