Reklama

drogowskazy

Będziesz miłował...

Niedziela Ogólnopolska 28/2019, str. 32

Monika Książek

inf. Ireneusz Skubiś

inf. Ireneusz Skubiś

Na tych dwóch tytułowych słowach jest zbudowane chrześcijaństwo – na przykazaniu miłości Boga i bliźniego. Na tym przykazaniu bazuje także kultura europejska. W oparciu o te dwa słowa powstawały uniwersytety, szpitale, szkoły, klasztory, wspaniałe katedry – sztuka przez duże S. Oczywiście, to wszystko trwało wieki. Tę kulturę tworzyli wielcy i święci ludzie. Kultura Europy to kultura Ewangelii. I jeżeli ktoś chce zrozumieć Europę, musi sięgnąć do nauczania Jezusa Chrystusa.

Ale były też nieszczęścia: rozłam, który stworzyła w Kościele rewolucja Marcina Lutra, rewolucja francuska i jej okrutne konsekwencje, rewolucja bolszewicka, komunistyczna. Na to nałożyły się niemiecki nazizm i okrucieństwa II wojny światowej z Holokaustem na czele. Nadeszły też propozycje ateistów – neoliberalizm, genderyzm, ogólnie mówiąc – poprawność polityczna obowiązująca prawie jak religia.

Bolejemy nad tym, że europejska chadecja, która występuje m.in. jako partia ludowa, zdradziła Chrystusa, i tam, gdzie rządzą chadecy, mamy do czynienia z zabijaniem nienarodzonych – aborcją, również z eutanazją, z tzw. małżeństwami partnerskimi, z homoseksualizmem, z wrogością do Kościoła.

Stąd nasz Ruch „Europa Christi”, który w poszukiwaniu dobra Europy podkreśla znaczenie Osoby Jezusa. Bo tylko On – Jezus Chrystus może uratować Europę. On, który przychodzi do nas właśnie ze słowami: „Będziesz miłował...”, który obdarza wszystkich miłością i nadzieją. Dlatego Ruch „Europa Christi” zaprasza Chrystusa zwłaszcza do naszych rodzin. I gdy niektóre środowiska „uszczęśliwiają” ludzi tzw. kartą LGBT, chcemy przypomnieć, że w 1983 r. została nam podarowana przez św. Jana Pawła II Karta Praw Rodziny. To nasz najważniejszy dokument – propozycja także dla Polski. Nie tzw. kartę LGBT musimy promować, ale właśnie Kartę Praw Rodziny, w której – najogólniej mówiąc – podkreśla się normalność: kobiety i mężczyzny oraz rodziny. Bo Kościół pragnie, żeby ludzie żyli normalnie i byli szczęśliwi.

Reklama

Dlatego nie możemy się zgodzić na żaden genderyzm ani inne przedziwne drogi, które są niezgodne ze zdrowym rozsądkiem i często po prostu budzą politowanie. Niejednokrotnie mówiłem, że jeżeli ktoś chciałby dziś powołać jakąś nową partię polityczną czy ugrupowanie, to mogłaby to być tylko „partia ludzi normalnych”. Bo tylko normalność sprzyja ludzkiej naturze i jej rozwojowi najzwyklejszą, najprostszą, najbardziej naturalną drogą dla człowieka, dla rodziny jest droga normalności!

A zatem Ruch „Europa Christi” to synonim normalnej Polski, normalnej Europy, normalnego świata. Świat stworzony przez Boga jest tak piękny, że może tylko budzić podziw, uznanie i wdzięczność. Człowiek, który znajduje się na szczycie tego stworzenia, został obdarzony świadomością, wspaniałą duchowością i nieśmiertelną duszą. Dlatego powinien wreszcie wziąć sobie do serca ważne słowa św. Pawła: „Et grati estote” – I bądźcie wdzięczni (Kol 3, 15).

2019-07-10 09:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piszkowice. Policjanci meldują wykonanie zadania

2022-12-07 15:35

[ TEMATY ]

policja

pomoc charytatywna

Piszkowice

Barbara Deryło

Przekazane dary przez policjantów sprawiły wiele radości

Przekazane dary przez policjantów sprawiły wiele radości

Kwartet stróżów prawa po raz kolejny wyruszył ze świąteczną pomocą. Tym razem uśmiechy zagościły wśród dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach (powiat Kłodzko).

To już kolejny rok, kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Ząbkowic Śląskich oraz komisariatów w Kamieńcu Ząbkowickim i Ziębicach włączają się w pomoc charytatywną dla lokalnej społeczności.

CZYTAJ DALEJ

Maria czy Maryja?

Którym imieniem powinniśmy zwracać się do Matki Bożej? Która forma jest poprawna? – pyta czytelnik.

Naszą miłość do Matki Bożej i cześć dla Niej wyrażamy modlitwą, pieśnią, a przede wszystkim naśladowaniem Jej w wierze i zaufaniu Bogu. Myślę, że jeszcze bliższa staje się nam Matka Najświętsza dzięki zgłębianiu mariologii, a więc tego, czego uczy nas Kościół o Matce Chrystusa. W tym wszystkim ważne jest, abyśmy poprawnie mówili o Maryi. Przede wszystkim w sensie teologicznym, ale co też ważne – i językowym. Pytania zadane wyżej często pojawiają się w rozmowach tych, którzy przyzywają orędownictwa Matki Bożej. Czy w naszych modlitwach, np. wypowiadając słowa Pozdrowienia Anielskiego, powinniśmy zwracać się do Bożej Rodzicielki: „Mario” czy „Maryjo”?

CZYTAJ DALEJ

Most gorących serc

2022-12-07 20:55

Paweł Put

Rycerze Kolumba, wspólnie z wolontariuszami z Ludźmierza i okolicy, przygotowali 2100 paczek dla potrzebujących na Ukrainie!

Rycerze Kolumba, wspólnie z wolontariuszami z Ludźmierza i okolicy, przygotowali 2100 paczek dla potrzebujących na Ukrainie!

    Rycerze Kolumba to MOST łączący tych, którzy potrzebują i tych, którzy pragną pomagać, a nie bardzo wiedzą jak.

    - Biorąc pod uwagę aktualną sytuację wojenną na Ukrainie i cierpiących wskutek działań wojennych, uruchomiliśmy MOST GORĄCYCH SERC pragnących pomóc tym, którzy niewinnie cierpią - mówi Paweł Put - Wielki Rycerz Rady 14001 RK im. Matki Bożej Ludźmierskiej. I dodaje: - Jako Rycerze Kolumba pozyskaliśmy stosowne środki od naszych braci zza Wielkiej Wody na zakup żywności. Parafianie z Ludźmierza, dzieci i młodzież z ludźmierskich szkół, Ochotnicza Straż Pożarna z Krauszowa i Ludźmierza i Rycerze Kolumba, 15 lektorów z Działu, odpowiadając na niedzielny apel ks. proboszcza Jerzego Filka przybyli do sali konferencyjnej w Domu pod Tęczą - (ponad 50 osób), by pakować paczki. Trzeba ich spakować 2100, do każdej włożyć 22 produkty spożywcze długoterminowe. Następnie zostaną one przewiezione do Łańcuta, a stamtąd odjadą za naszą wschodnią granicę. W sumie łączna wartość darów to 280 tys. zł. A nie jest to jeszcze ostatnie słowo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję