Reklama

Niedziela Lubelska

Rekolekcje w drodze

Trwają zapisy na 41. pieszą pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę

Niedziela lubelska 29/2019, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Paweł Wysoki

Pięknem pielgrzymowania jest wspólnota wiary

Pięknem pielgrzymowania jest wspólnota wiary

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już za dwa tygodnie, 3 sierpnia, na pątniczy szlak wyruszą pielgrzymi. Pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego” powędrują do Matki Bożej. Główną intencją pielgrzymki będzie modlitwa o dobre przygotowanie i przeżycie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Częstochowskiej Pani pątnicy przedstawią również swoje intencje, a także prośby i podziękowania złożone w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.

Reklama

– Pielgrzymka to czas rekolekcji, spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem, nawrócenia i pokonywania własnych słabości; to czas głoszenia Ewangelii i dawania świadectwa wiary – wyjaśniają organizatorzy. Duchowo pątników poprowadzą konferencje o. Szymona Janowskiego OFM Cap. z „Golgoty Młodych”, których główną myślą będzie Dekalog. Wędrówka potrwa 12 dni; pielgrzymi pokonają ponad 300 km. Dwa dni dłużej i kilkadziesiąt kilometrów więcej będą mieli wierni z grupy chełmskiej, którzy rekolekcje w drodze zaczną już 1 sierpnia. – Wiara sprawia, że człowiek odrywa się od codzienności i wyrusza do celu, którym jest sanktuarium. Każdy inaczej przeżywa pielgrzymowanie, ale dla każdego najważniejsze jest spotkanie z Panem Jezusem i Jego Matką. Na pielgrzymkę nie idzie się wyłącznie dla siebie; idzie się dla innych: dla tych, z którymi się wędruje, dla tych, którzy odprowadzają pątników i pozdrawiają ich na drodze, dla tych, którzy goszczą i dzielą się kromką chleba i kubkiem wody. Idzie się dla świadectwa wobec wrogiego religii świata. Pięknem pielgrzymowania jest wspólnota wiary i solidarność ducha – mówił bp Mieczysław Cisło.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kto chce doświadczyć prawdziwości powyższych słów, musi wybrać się na pielgrzymi szlak.

Do 25 lipca zapisy do grup dekanalnych prowadzone są w parafiach, później pracę rozpocznie sekretariat pielgrzymki przed archikatedrą lubelską. Pątnicy mogą też wybrać grupy zakonne i pielgrzymować z kapucynami, dominikanami lub paulistami. Więcej na www.pielgrzymka.lublin.pl

2019-07-16 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: XVII Ogólnopolska Pielgrzyma Sybiraków

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Sybiracy

Licheń

Czechu81-Foter-CC-BY-SA

Kilkuset sybiraków w dniach 21-22 czerwca wzięło udział w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Sybiraków do Matki Bożej Licheńskiej.

W środę po południu Sybiracy uczestniczyli w drodze krzyżowej w lesie grąblińskim, by następnie wziąć udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej w bazylice.
CZYTAJ DALEJ

Różaniec za Ojczyznę

2025-10-29 20:55

[ TEMATY ]

rozważania różańcowe

pixabay.com

Stając na progu nowego roku u boku Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki, pragniemy powierzać Jej Niepokalanemu Sercu cały trud walki o kształt Polski, jaki jest i w nadchodzącym czasie będzie naszym udziałem. Wierząc, że losy narodów są w ręku Boga, za wstawiennictwem Maryi polecajmy Bożej Opatrzności wszystko to, co stanowić będzie o przyszłości, kondycji i przymiotach naszej Ojczyzny. Módlmy się o to, rozważając różańcowe tajemnice światła.

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie (…). On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem»” (Łk 3,15-16).
CZYTAJ DALEJ

Nadzieja, która łączy pokolenia – Jubileusz Świata Wychowania

2025-10-30 17:23

[ TEMATY ]

Rzym

Uniwersytet Papieski

Jubileusz Świata Wychowania

ks. Marek Weresa / Vatican Media

Studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

Studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

Studenci oraz władze Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, na czele z rektorem ks. prof. Robertem Tyrałą, uczestniczą w rzymskim Jubileuszu Świata Wychowania, przeżywając go jako czas refleksji, wspólnoty i nadziei.

„Uniwersytet Papieski i inne uczelnie katolickie w Polsce uczestniczą w jubileuszu, dlatego, że to jest powrót do źródeł, to jest początek «fides et ratio» - podkreślił ks. prof. Robert Tyrała. Obecność delegacji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II nie ograniczyła się tylko do uczestnictwa w dzisiejszej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II. Pielgrzymi brali udział również w międzynarodowych konferencjach, które towarzyszą jubileuszowym obchodom.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję