W dniach 12-14 grudnia br. Łódź będzie miejscem światowej debaty lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów w zakresie urazów w sporcie. Polskie Towarzystwo Mięśni, Ścięgien i Więzadeł (PTMŚiW) oraz Medical Magnus Sport Clinic wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej oraz Zakładem Biomedycyny i Genetyki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zapraszają na II Międzynarodowe Sympozjum „Urazy świeże i przeciążeniowe tkanek miękkich oraz złamania zmęczeniowe w sporcie”.
Specjalistyczny temat i cel sympozjum wyjaśnia dr Marek Krochmalski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i prezes PTMŚiW: – Jednym z celów wydarzenia jest wymiana wiedzy i doświadczeń o urazach w sporcie i sposobach ich leczenia między lekarzami, fizjoterapeutami oraz trenerami. Ważne jest także zwiększenie świadomości trenerów i sztabów medycznych na temat zasad treningowych, które pozwalają zmniejszyć skalę występowania urazów zmęczeniowych u sportowców. Sympozjum ma również służyć integracji środowiska medycznego i sportowego w celu doskonalenia procesu budowania profesjonalnych zespołów szkoleniowych wokół poszczególnych drużyn i zawodników, co powinno zaowocować sukcesami sportowymi.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
II Międzynarodowe Sympozjum Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł uświetni jubileusze 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
O światowym wymiarze debaty w Łodzi świadczy fakt, że udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli znakomici goście, wśród nich: prezes Światowego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł (InSMuLT) prof. Nicola Maffulli, znany z leczenia piłkarzy prof. Pier Paolo Mariani, zajmujący się rehabilitacją w sporcie prof. Calogero Foti, a także – prezes ESMA (European Sports Medicine Associates) prof. Henrique Jones oraz prof. A. Olison V. September z RPA.
W ramach konferencji odbędą się panele ekspertów w formule okrągłego stołu, mające na celu określenie zasad postępowania członków zespołu medycznego w urazach sportowych. – Serdecznie zapraszamy lekarzy, fizjoterapeutów, studentów i trenerów oraz inne osoby zainteresowane tematyką sympozjum.
Obok części teoretycznej przewidujemy również część praktyczną w postaci warsztatów udzielania pierwszej pomocy, badań wydolnościowych, badania USG, ortotyki czy osteopatii dla lekarzy i fizjoterapeutów – podkreśla dr Krochmalski.
Szczegóły na dedykowanej sympozjum stronie internetowej: www.sympozjum-ptmsiw.pl , a także na stronie głównej PTMŚiW: www.ptmsiw.pl oraz na profilu PTMŚiW na Facebooku.
„Niedziela” jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.