Reklama

Konferencja naukowa

20 marca 2021 roku (sobota) KUL, Lublin, Al. Racławickie 14, aula Stefana Kardynała Wyszyńskiego

8.00 Msza Święta pod przewodnictwem JM Ks. Mirosława Kalinowskiego, Rektora KUL (Kościół Akademicki KUL)

Organizatorzy przewidują m.in. następujące wystąpienia:

Reklama

9.15 Otwarcie - Ks. Mirosław Kalinowski, Rektor KUL
Przemysław Czarnek (Minister Edukacji i Nauki), Samorządność w edukacji
Ks. Mirosław Sitarz (KUL), Rozumienie ładu moralnego w nauczaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego
O. Marek Wódka (KUL), Samorząd gospodarczy w perspektywie solidaryzmu społecznego jako paradygmatu katolickiej nauki społecznej
Ks. Tadeusz Guz (KUL), Idea samorządności w nauczaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego
Ks. Kazimierz Kurek (b. Krajowy Duszpasterz Rodzin), Samorządność na przykładzie polskiego Liskowa – współczesne inspiracje

Organizatorzy:
• Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
• Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL
• Ruch „Europa Christi”

Komitet Naukowy: Przemysław Czarnek, ks. inf. Ireneusz Skubiś, ks. Józef Krukowski, ks. Mirosław Sitarz, ks. Mirosław Kalinowski

Komitet Organizacyjny: Paweł Banduła, Bożena Bobowska, Katarzyna Czarnek, ks. Waldemar Gonczaruk, ks. Paweł Lewandowski, Dagmara Rembowska, Paweł Robak, Agnieszka Romanko, Natalia Skrok, Agnieszka Smoluchowska

Konferencja będzie transmitowana on-line na portalu niedziela.pl

2021-02-23 11:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Święcenia Kapłańskie w Seminarium 35+

2021-09-18 18:08

[ TEMATY ]

Łódź

święcenia kapłańskie

archidiecezja łódzka

Seminarium 35+

ks. Paweł Gabara

Święcenia kapłańskie w Seminarium 35+

Święcenia kapłańskie w Seminarium 35+

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów Seminarium 35+. Kandydatami do Święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (Diecezja Włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (Diecezja Rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

Po Ewangelii nastąpiło przedstawienie kandydatów do święceń, przez rektora Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń ks. dr. hab. Sławomira Szczyrbę, metropolicie łódzkiemu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję